• Thriller

Úsvit planety opic (2014)

Výborné pokračovanie prvej časti Zrodenie planéty opíc. Musím podotknúť skutočnosť, že keby som nevidela prvú časť tohoto filmu, tak tomuto nerozumiem a ani by mi nedával žiaden zmysel. Nie je to trhák na ktorý nezabudnem, alebo ktorý by som si pozrela ešte raz, ale kvalita, spracovanie, herecké výkony a všetko čo k tomu patrí chválim a odporúčam si pozrieť tým, ktorí sú milovníci podobných filmov.

Présumé coupable (2011)

Čo sa týka toho, že film je natočený podľa skutočnej udalosti, tak ma až mrazí, pretože tomu čomu sa hovorí spravodlivosť, nie je v tomto filme na mieste. Ale čo sa týka réžie, hereckých výkonov a celého deju filmu to nemôžem ohodnotiť pozitívne. Film s touto tematikou a takýmto dejom by mal diváka chytiť za srdce a za city, no nestalo sa tak. Som osoba, ktorú naozaj rozplače čokoľvek, ale pri tomto filme som necítila žiadne emócie a na konci filmu som zhodnotila, že réžia a herecké výkony neboli na správnom mieste. Inak nápad a kreativitu oceňujem a to že tento príbeh bol skutočný, na to sa ani nebudem vyjadrovať, pretože na tomto svete je pár takýchto ľudí ako boli v tomto filme a spravodlivosť už dávno nie je spravodlivosťou.....

Svěrací kazajka (2005)

Tento film určite stojí za pridanie do filmovej databázy, ale aby som si ho pozrela ešte raz, určite nehrozí. Našla som ho v článku pri podobných filmoch ako je osudový dotyk, len nejako to nemalo ten istý zmysel a v tomto filme sa objavovalo viacero mysterióznych scén. Je pravda, že pri niektorých scénach som sa stratila a snažila som sa pochopiť, ale aj tak som našla súvislosti. Celá pointa vzniká až na konci filmu, čo je škoda, pretože až vtedy ma začal baviť :)

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Tento film som zaradila do kategórie ,,na nedeľné popoludnie,,. To že som sa zasmiala asi každých desať minút môžem potvrdiť. No tým, že mám viac v obľube filmy, ktoré sú viac reálne, nemôžem potvrdiť, že by som si ho pozrela znova. Ako som už aj na začiatku spomínala, ak máte záujem zasmiať sa s priateľmi pri zmrzline cez víkendové popoludnie, tento film je na to stvorený.

Tíživé svědomí (2008) (TV film)

Light film na light popoludnie. Z iného pohľadu je to taktiež jeden z tých smutných filmov. Smrť dieťaťa, ktoré prežije svoj rodič je myslím si dosť smutné. Neviem si to ja sama predstaviť. Spracovanie filmu o niečo slabšie, ale hlavné je to, že obsah a tá hlavná idea bola popísaná a vystihnutá.

Dokonalé manželství (2006) (TV film)

Film by som nazvala rovnako ako je aj pomenovaný ,,TV FILM,, jednoduchý, oddychový, taký na pohodové popoludnie. Ľahko predvídateľný, miestami trocha napätia, ale nejakom filmovom zážitku sa nedá hovoriť.

Diana (2013)

Čakala som od tohto filmu samozrejme viac. Podľa môjho osobného názoru, tam mohlo byť zobrazených viac citových okamihov. A už vôbec nevravím o tom, že okrem jej vzťahu s pakistanským kardiochirurgom som sa viac o jej živote nedozvedela. Taktiež by som sa rada v tomto filme zoznámila aj so smrťou Diany, ale bohužiaľ k tomu nedošlo.

Nymfomanka, část I. (2013)

Veľmi čudne spracovaný, miestami až prepracovaný film. Popravde som očakávala oveľa viac. Veľmi rušivé boli najmä prelínacie časti, kedy nastala akcia a po nej dlhý nudný a psychologicko prepracovaný scenár, ktorý pripomínal dokument. Čo je veľmi obdivuhodné, je to že tento režisér prišiel s týmto problémom na svet a chcel ukázať ľudom aj túto problematiku, hoci spracovanie sa mu veľmi nepodarilo.

Insidious 2 (2013)

Mňa osobne tento horor nejako nezaujal, ale na druhej strane nemožem poprieť niektoré dobre vypracované snímky s hororovou tématikou. Po duchovnej stránke určite obľubencom odporučam, ale ak ste gurmán masových vrážd, krvy a pod. masových hororov, tak nečakajte nič podobné.

Jasmíniny slzy (2013)

Zaujímavé spracovanie čo sa týka témy a obsahu filmu, no musím podotknuť, že herecký výkon vo mne nezanechal nejaký nezabudnuteľný zážitok. Myslím si, že na dané citové hrozné zážitky a situácie v živote, by sa dalo reagovať inak a hlavne precítiť dané okolnosti, aby sa divák vedel vžiť do roly postavy, no bohužial na mna tento film nezaposobil s citovej stránky, ale chválim nápad a skvelé prelínanie deja.