Na lodi (2011) (seriál)

Kdo se nechal lapit "Internátem" (http://www.csfd.cz/film/256885-internat/), vydrží i tří série "Na lodi", a zřejmě bude vrkat blahem. On to totiž je v podstatě internát na lodi s přidanou hodnotou poněkud pofidérního a dost těžko uvěřitelného konce světa. To by se všemi nedostatky hlavní dějové linie ještě nebylo tak zlé. Horší je, že se El Barco (a zase úplně stejně jako El Internado) občas ztrácí v neuvěřitelných "vztahových" ho*nech typu "má mě ráda nebo ne, trhám ostny kaktusu...". blá blá blá slint.... Milostné šarády, cloumající celou posádkou, se samozřejmě nevyhnou ani kapitánovi, ale dokonce ani místnímu knězovi - to by bylo, aby si padre taky trochu nezasprosťačil a neměl nějakou tu menší krizi víry. Tyhle veselé ťuťuťu příhody často zaberou celý víc než hodinový díl, a to je pak lepší při tom něco vyprat, vyluxovat nebo aspoň zalejt kytky. Stejně vám to "nejdůležitější" na začátku každé další epizody připomenou, a někdy jim to zabere i 5 minut... A samozřejmě, že ani na lodi (stejně jako v internátu) nechybí do očí bijící brutální product placement, od krabicového mléka po kufry a tašky jedné jediné značky (už jsem naštěstí zapomněl jaké, ale bylo to celkem umění). Suma sumárum další průměrná španělská telenovela se sci-fi prvky a k tomu s totálně nezvládnutým koncem. Aspoň že to není totální "hepáč".... Pokud můžete, odhoďte svou nechuť ke čtení titulků a vyhněte se české verzi. Zpočátku standartní průměrný dabing se postupem času zvrhne v "mluví, kdo má zrovna čas" a skončí v totální křeči, kdy dabéři hlavních postav dabují i všechny vedlejší. Muhehe B-)))

Duch žraloka (2013) (TV film)

A pak že zvířata nemají duši!!! Strhující akční film a jedna z mnoha variací na Špilberkovy Žuby (neboli Jaws) vskutku stojí za shlédnutí. Běsnící duch paryby útočí na nic netušící oběti nejen ze soukromého bazénu, ale dokonce i z vany, z hajzlu, z hydrantu nebo i z kýblu se saponátem!!! Senzační dílo dotváří k naprosté dokonalosti český dabing, v němž o5 čtyřicátníci mluví adolescenty a též v něm excelují samé neznámé neoposlouchané hlasy, které vůbec neslyšíte v každém druhém filmu a seriálu - Vojtěch Hájek (latinoameričan), Jan Maxián (černoch) nebo Michal Jagelka (dvoumetrákový chlapeček). Sice to není až tak boží komédie jako http://www.csfd.cz/film/343017-zralokonado/, ale i tak.... morda! Hvězdičkováním odmítám hodnotit, protože sice vím, že je to strašlivá sračka, ale moc jsem se u ní pobavil. B-))))

Malé královny krásy (2009) (pořad) odpad!

Hodně zvrhlá zábava. Teď už chybí jen veselá reality show z krvavých zápasů bojových plemen psů. Tohle by mělo být trestné - jak samotná soutěž, tak to, že o ní někdo natáčí cokoliv jiného, než odstrašující kritický dokument.

Farmář hledá ženu (2010) (pořad) odpad!

To už mi připadá zajímavější sledovat souložící slimáky.

Volný pád (2013)

Nebýt Němců, filmů o coming outu by byla jen půlka. Celé je to vlastně o tom, jak kluk potká kluka, a mohli by spolu žít šťastně až do smrti, kdyby....kdyby se jeden z nich nestačil už předtím oženit a udělat si dítě. A vypadá to, že ani v celkem liberálním a tolerantním Německu pořád nemají gayové na růžích ustláno - unie neunie, zákon nezákon. Bacha, trochu spojlér - ten úprk na začátku a na konci je velmi symbolický.... Silné, pomalé a velmi přirozeně působící drama.

Ospalá díra (2013) (seriál)

Mezi novými seriály sezóny 2013/14 zatím jasná jednička. Žánrový mix scénáristy a castery až téměř k dokonalosti vymakaný (Walter Bishop z Fringe aka John Noble posílil nový klan právě včas) poráží na hlavu všechny sci-fi a fantasy novoty, které si na nás vloni všechny ty globální TV vymyslely, aby nás dostaly do kolen (a hlavně (co si budem povídat) před bednu:o)). Strhující a přitom celkem komplikovaná story, plná nadpřirozena, stojí na solidních hereckých výkonech neokoukaných tváří (Misonův Ichabod Crane je naprosto dokonalý) a dějově vázne jen velmi vzácně. Nepostrádá ani humor místy vpravdě černý, nebojí se použít v televizním prime timu lekačky ani krev a pokud romantizuje, tak přitom nesračkovatí. Dokonce i milenci se v ní chovají jako přemýšlející lidé a ne jako rozjebaná hovada s IQ pandy. Nesmím zapomenout na nevtíravý a nenápadně dokonalý soundtrack - nekonají se žádné idiotské pop-srance, žádné nablblé písničkové qílení pro puberťáky - hudba slouží ději a často upliftuje emoce až xlzám. BINGO!!! Seriál roku. (A asi bych měl vševědoucně poznamenat, že "od autorů Star treků" - abych jako byl za verbálně chytrýho - muhehe :oDDD)

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014) odpad!

Sice si už pomalu začínám zvykat na to, že za půlkou názvů nových filmů je číslo 2, 3, 4. etc. etc..... Ale všechny ty dvojky a trojky a ..... ze Spocených Států mají aspoň základní profesionální úroveň. Pokud se vyrábí pokračování úspěšného filmu u nás v Česku, je to téměř pravidelně totální průser. Milí čeští umělci, až zase budete potřebovat doplnit chechtáky na svým účtu, točte raději reklamy nebo porno.

Enderova hra (2013)

Ender´s Game je ZATRACENĚ dobrý scifíčko s dětma, který vůbec není pro děti. Myslím doopravdy scifíčko - na rozdíl od orbitální sračky http://www.csfd.cz/film/275420-gravitace/, která je všechno, jen ne sci-fi. Celá story je postavená na brutálním momentu ala Sofiina volba - až na to, že Ender jaxi možnost volby nemá. Běžte do toho s otevřenou duší a na konci možná i uroníte slzu. Tenhle film vůbec není hloupý a dokonce i bez krvotrysků dokáže (a to přímo kujewsky) zaujmout - mj. proto, že v atraktivním příběhu a prostředí nenápadně řeší základní otázky lidského bytí.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Povedené sci-fi podobenství o prasárnách všeobecně známých jako totalita a reality show. Občas mi přijdou obě stejně příšerné.