Brutální Nikita (1990)

Naprosta srdcovka. S jednou z nejkrasnejsich a nejcharismatictejsich herecek vsech dob Anne Parillaud (kam se hrabe Peta Wilson, to je jen takovy opravdu slaboucky odvar). Hudba famozni. A konec filmu naprosto fenomenalni. To uz se dnes vidi malo....

Duch (1990)

Takovy pekny film, u ktereho Frau Joelly vzdy breci a macka ruku Klenotovi a rika "Nikdy nesmis zemrit, procez nikdy nikam nebudes chodit, aby se ti neco nestalo. A kolegum napis email at vynaleznou prasek na nesmrtelnost a pak budeme oba stastne lezet ruku v ruce na kanaptku uplne navzdy!" Tak.

Lyžařská hlídka (1990)

Jako dite prevelice zboznovano. Ted, po vic nez dvaceti letech opet opraseno. Nebudu kecat, pocitala jsem s tim ze to zodpaduju a radsi to ani nehodim na csfd, ale stal se pravy opak! Prijemne a vtipne pozdneosumdesatkove Retro. Vtipy zadny vykvet originality, ale usmev na tvari vyloudi. Krasna priroda a co se tyce lyzovani tak opravdu kloboucek!!! Tahle ski komedie je pro me takovy maly klenot. To jejich paradni obleceni (nikdy neprestanu mit slabost pro "neonove" lyzarske overaly a tupirovane vlasy), ty klasicke lyze, ucesy a hlavne... ty triky co tam vali! Ja jsem teda dnes otravena jak hadi zub, neb jsem spatne spala a rano jsem musela dostat tri injekce, ale kdyz si vzpomenu jak jsem na tohle vcera koukala tak se tady zase usmivam jak mesicek na hnoji a hned se citim o neco lip! Btw. snowboardista, jak by rekla ma pubertalni kamaradka, byl taky "cajk", pamatuju si ze jako dite jsme tu jeho Turbo jizdu davali na VHS tak desetkrat po sobe a vzdy nam prisla bozi. Jako i vcera. O je, toto byla prijemna vec. Hory jsou stejne nejlepsi, hory vladnou, vsechno ostatni je na nic a vsechno ostatni se muze nechat odstrelit treba nekam na Mars!

Maminčin zámek (1990)

"Le chateau de ma mere" . Zni to tak krasne a poeticky jako film samotny. Pro me naprosto srdcova zalezitost, i kdyz tam nikdo nejezdi na lyzich. Jeden z mala filmu, u kterych si rikam, ze leto, teplo a slunicko muzou mit prece jen neco do sebe. Asi mi to necim propomina me detstvi u babicky, kde se taky behalo po kopcich a poradali se denni vypravy "na otakarky" a nocni "na lisaje".

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Diky Twin Peaks jsem v podstate v beznem zivote nepouzitelna. Rada vysvetluji vsem kolegum v praci ze sovy nejsou cim se zdaji, kdyz po me rodice neco chteji tak na ne kricim ze Laura je mrtva a Klenotovi nikdy neprestanu zazlivat ze nebydlime "tam nekde u kanadskych hranic kde se to natacelo, protoze se mi ten serial libi a kdyz se mi tak desne libi, a navic je to v horach, tak bysme tam prece mohli bydlet, ne?"

Nebe na dosah (1990)

No kopnete me do hlavy, ale toto se mi fakt strasne libilo. Vubec je to ten typ filmu pro ktery ja mam takovou zvlastni slabost. Sportovni film o holce ktera si jde za svym snem. Jakozto nekdo kdo se svemu casu take venoval vrcholovemu sportu a dodneska ma ke sportu velmi pozitivni vztah je tohle presne muj salek caje. Zadna artova vec kde si lidi hodinu a pul mluvi diry do hlavy a pak na sebe pul hodiny cumi nasnimani skrzeva tmave filtry. Moc hezky detsky film, ktery rozehral i srdce dospeleho cynika. Moc hezka vec na velikonoce. Ja se raduji. A od pristiho tydne prestavam na mesic jist cokoliv co obsahuje mouku a zvedam si cardio z 40 na 50 km behu za tyden. To by pak bylo, aby nebylo!

Predátor 2 (1990)

JA mam pro Predatora slabost. Proste je to muj velky oblibenec a vdecne tema skoro az metafyzickych debat mezi mnou a Klenotem (no teda mluvim hlavne ja, Klenot jen tak neutralne mrci) "A kdo si myslis ze je hezci, Predator nebo Vetrelec?" a nasledne si sama odpovidam "Me se libi oba, ale Vetrelce ma kazdy radeji, takze asi vic Predator aby mu to nebylo lito." Presun z dzungle stromove do dzungle betonove Predatorovi na atraktivite neubral a ja ho dal budu obdivovat a uctivat. Skoro jako Setha Morrisona! Vzpominajice Setha mozna by byl dobry taky nejaky Predator v Alpach... na lyzich.. no to uz zase placam nesmysle, jak si kazdy den musim pichat jakesi injekce a jist desne mnozstvi drog tak mi obcas trosku caka pod tasky. Ale jinak Predator 2 parada. A Bill Paxton to ma stejne nejlepci.

Bohové musejí být šílení 2 (1989)

Tenhle dil se mi libil asi o facku vic nez ten prvni (a to je co rict, neb prvnimu dilu jsem hrde a bez vycitek svedomi vpalila petku!). Nejlepsi scena podle me bylo kradeni pstrosiho vejce, to jsem uplne slzela smichy a Klenot se take smal, ale myslim ze ten smal spis tomu jak se smeju (chrochtam) ja nez scene ve filmu. Ale je take fanousek. Na ten treti se ani divat nebudu, pry je to hnusota hnusot velmi nevtipna, procez si nechci kazit naprosto skvely dojem, ktery na me udelali prvni dva dily!

Království za kytaru (1989)

Hmmm, teda nic moc. Na ty dve to jeste jakz takz vytahuje ta segra, ta je fakt dobre zahrana. Ale jinak zklamani, podle komentaru jsem myslela ze to bude lepsi. Nuda!

Kriminál (1989)

Ja se ted nedivam skoro na nic, neb jsem znovuobjevila knihy, ale na "Lock Up" me Klenot nalakal, neb si pamatuju ze v puberte jsem byla velmi nadsena. Nadseni se bohuzel neopakovalo, ale i tak jsem dostala solidni vezenske drama, ktere dam kdykoliv jeste jednou. Sly je fakt dobrej a ja se nyni nejlepe tesim na toho noveho Ramba ktery bude pizlat kokosy teracum z Islamskeho Statu.