Star Trek: Lower Decks - Povinnost volá (2021) (epizoda)

Celkem zajímavá zápletka kolem hodnocení výkonnosti a schopností posádky, avšak s poněkud pokulhávajícím provedením, vím, že to má být komediální seriál, ale i tak byly určité momenty až moc přitažené za vlasy. Humor celkem ušel, nejlepší momenty epizody se točily kolem Boimlera zachraňujícího čím dál více borgských dětí, celkové vyznění dílu však sráží až moc komiksový závěr, který se vrací k šílenostem úvodních epizod, viz jen tak na pohodu si zaletět ke Crystalline Entity či k černé díře, jakoby se nechumelilo... I přes kritiku se však jedná o lepší díl než většina první řady, čili v podstatě spokojenost.

Star Trek: Lower Decks - Věrné milování (2021) (epizoda)

Téhle epizodě nemůžu skoro nic vytknout, takhle to má vypadat - obě zápletky mají hlavu a patu, výrazně ubylo trapnosti, postavy konečně jednají jako celkem uvěřitelní lidé a ne vyšinutí psychopati, dokonce jsem se u několika scén i zasmál, potěšilo také voice cameo Jeffrey Combse, zkrátka nechci to zakřiknout, ale vidím tu posledních pár epizod vzestupný trend, který se snad podaří udržet. Oceňuji také prostý fakt, že jsme dostali celkem originální backstory vedlejší postavy, která doposud působila jako obyčejný generický pablb sidekick, Discovery se má zkrátka hodně co učit od svého animovaného mladšího bratříčka s poloviční stopáží...

Rick a Morty - Série 5 (2021) (série)

Na první tři série to nemá ani zdaleka, je tu hrstka dobrých dílů s kvalitním humorem, zbytek je však při nejlepším průměrný. Zejména ten humor začíná čím dál víc chybět, tvůrci mohou přijít s libovolně geniální zápletkou o Evil Mortym, Rickově minulosti apod., ale pokud budou chybět pořádné gagy a hlášky, tak se tato show nad 3 hvězdy už nikdy nedostane.

Star Trek: Lower Decks - Ohromný špion (2021) (epizoda)

V podstatě jako minule - dá se na to koukat a linka kolem Boimlera je alespoň trochu zajímavá a nabízí jakž takž nějaký vývoj postav(y), zbytek však celkem nudná vata. Alespoň oceňuji rozšíření loru o domovský svět a "fungování" společnosti retardovaných Pakledů, zkrátka jakmile je upozaděna neuvěřitelně otravná Mariner, tak jde úroveň show rázem nahoru.

Star Trek: Lower Decks - Trable s diplomatem (2021) (epizoda)

Stravitelná a doposud nejlepší epizoda druhé série, nejvíce oceňuji alespoň nějaký vývoj vztahu Boimlera a Mariner, kdy si relativně v poklidu vyříkali pár věcí z předchozích epizod a člověk má konečně jednou pocit, že sleduje lidské bytosti a ne nějaké psychopaty z vesmírných Bohnic... děj kolem duplikujícího se velvyslance byl v podstatě jen bezvýznamnou kulisou a zápletka Tendi s Rutherfordem už pak totální vata, takže víc jak 50% tomu bohužel dát nemohu.

Rick a Morty - Rickmurai Jack (2021) (epizoda)

Citadel, "evil" Morty, Mr Poopybutthole, propojení spousty předchozích dějových linek, tak má vypadat season finale!

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Obecně nejsem fanda Indyho filmů, ale tohle je prostě bez všech pochyb skvělý a velmi povedený dobrodružně-akční film, kde snad není jediného hluchého místa, vše funguje skvěle, od postav, soundtracku, pacingu... Určitě v TOP 5 Spielbergových filmů.

Star Trek: Lower Decks - Záblesky minulosti (2021) (epizoda)

Když už nic jiného, tak tu máme alespoň zápletku co má hlavu a patu a hlavní postavy řeší něco serióznějšího než Scooby Doo záhadu či jak schovat rozbitou sochu před doktorkou, bohužel je děj protkaný tak trapnými fóry, že bych se za ně styděl snad i ve 13 letech, natož pak teď. O vedlejším "ději" kolem Tendi pak budu radši dělat, že v epizodě vůbec nebyl. 25%.

Drive (2011)

Velmi přeceňovaný snímek plný neuvěřitelně stupidních a iracionálních postav - největším facepalmem celého filmu je jednoznačně absence střelných zbraní, což by bylo ještě jakž takž snesitelné, kdyby se jednalo o snímek situovaný do nějaké evropské země, ale v USA?? Slovy Ospalého Joe: C'mon man... majitel autodílny je varován drsňáckým panen Párátkem, že musí okamžitě zmizet, protože mu jdou po krku, čili co on udělá? Půjde si naprosto neozbrojený sbalit trička a spoďáry na jediné místo, kde ho mafie zaručeně bude hledat - do své dílny. Navíc jak jsem zmínil výše, kdyby měl kvér, tak hlavního kápa naprosto jednoduše odpráskne a nemusí si nechat pižlat ruku. Což platí o každé jednotlivé zabité postavě v tomto filmu - kdyby každý z těchto jedinců neměl kravské kladívko, nožíček atd., ale normální kolt, tak naprosto hravě přežije setkání se svým vrahem.

LEGO Masters - Velká Británie (2017) (pořad)

Sympatická rodinná show, u které člověk žasne co všechno se dá z Lega vytvořit, dost se divím, že byl tento počin zrušen už po pouhých dvou řadách, asi holt Británie není zrovna plná Lego nadšenců:) Já tedy s Legem přestal někdy v začátcích puberty, ale i tak se mi koncept i provedení pořadu líbí, alespoň tedy tento nápad expandoval za hranice Spojeného království do spousty dalších zemí - Lego Masters USA, Lego Masters Australia, Lego Masters Sverige atd.