Star Trek: Podivné nové světy - Podivné nové světy (2022) (epizoda)

Zatraceně, když tomu i jiřinka dal(a) 5 hvězd, tak už je co říct, vážení!:) Ale ano, tento díl skutečně špatný nebyl a v podstatě se držel toho, o čem Star Trek, zejména pak TOS, býval - navštívíme planetu, která je ne nepodobná Zemi a budeme tam řešit nějaký ten problém či morální dilema a hlavně nebudeme furt brečánkovat jako banda psychicky labilních pošuků z USS Discovery, ale situaci budeme řešit jako trénovaní profesionálové z budoucího světa, tak to má být. Přitom Pike by měl k breku setsakra dobrý důvod! Ta jeho linie s flashbacky, tedy spíše flashforwardy, byla zdaleka tou nejsilnější a velmi doufám, že se k ní tvůrci sem tam vrátí, protože to je zkrátka příslib intenzivních charakterových momentů a co si budeme povídat, Anson Mount je prostě velký sympaťák co potáhne tuto show stejně jako táhnul druhou řadu Discovery. Na plný počet to pro mě ale není, tu a tam nám tu "malinko" haprovala logika, viz např. že pre-warp civilizace vynalezne warp technologii na základě pouhého pozorování vzdálené vesmírné bitvy, za to by se nemusel stydět snad ani Think Tank ze stejnojmenné epizody Voyageru, ale zase na druhou stranu - byl snad TOS nějak neprůstřelný co se logiky týče?;) 80%

Star Trek: Picard - Two of One (2022) (epizoda)

Velmi průměrná a poměrně dost nudná epizoda, avšak lepší, než předchozí kousky. 55%

Star Trek: Picard - Fly Me to the Moon (2022) (epizoda)

Začínám mít těžké Discovery flashbacky, tam způsobil konec Federace ubulený Kelpian, tady je to Picardova praprateta co má DEPRESE, bože můj... ale jinak je samozřejmě nejbestovější eveeeer a NASA prokazatelně nemocnému a labilnímu člověku přece nebude brát velení mnohomilionové mise, pravděpodobně té největší v dosavadní historii lidstva, aneb hlouponký pohádkový svět páně Kurtzmana v celé své kráse... Samozřejmě kdyby velitelem mise byl psychicky labilní bílý muž, tak se z projektu pakuje dřív, než by Picard stačil říct borůvkový koláč;) Také by mě zajímalo, proč troska Raffi se Sedmou tak spěchaly zachránit Riose, jak kdyby ho snad vezli do plynové komory?? Nevezl ten bus náhodou ony ilegály pouze za hranici do Mexika? A oni z toho dělaj jako že ho už snad nikdy neuvidí, holt asi v Mexiku by se Rios už navždy ztratil, aha... Už se nemůžu dočkat toho epického rozuzlení, které opět zaručeně bude blbé až na půdu, jako v případě první sezóny nebo libovolné řady Discovery. 15%.

Star Trek: Picard - Watcher (2022) (epizoda)

S každým dalším dílem je víc a víc patrnější ten obří kvalitativní rozdíl mezi ST IV Voyage Home a tímto paskvilem, který se děsně snaží být Star Trekem, ale selhává na všech frontách. Je opravdu komické, jak na začátku myslím předchozí epizody Jurati všem říkala, aby byli neviditelní, nijak se nezaplétali se zákonem atd. a voilá, hned v dalším dílu Riose deportují do Mexika, fetka Raffi se Seven kradou policejní auta a pak jsou transportovány přímo před zraky lidí ze současnosti atd., skutečně tragikomická podívaná. Něco mi však říká, že ten největší shit nás teprve čeká, takže s odpadem ještě chvíli počkám.

Star Trek: Picard - Assimilation (2022) (epizoda)

Velmi slabý ripoff Voyage Home a aby toho nebylo málo, tak Raffi je na pěst ještě víc, než v první řadě, tohle že kdy bylo prvním důstojníkem sloužícím pod Picardem??? Jedna hvězda za zbavení se Elnora, ty jeho "džouky" v předchozí epizodě byly příšerné, čili alespoň tenhle otravný element je tatam (aneb tvůrci se dostali do úzkých, neměli pro Elnora žádný děj, tak ho radši takhle vyřadili, byť je nad slunce jasné, že pouze dočasně).

Star Trek: Picard - Penance (2022) (epizoda)

Tak tohle se těžce nepovedlo a seriál se řítí do stejných srajd jako většina první řady, kdy měl člověk pocit, že scénář píší 10 leté děti. Q nám tedy změnil běh dějin a jsem velmi zvědav, co že se to stalo v tom roce 2024, který je "shodou okolností" zrovinka rokem prezidentských voleb v USA, čili nejvíc bych se nasmál, kdyby tuto temnou budoucí Zemi stvořilo znovuzvolení Trumpa a seriál by tak v podstatě už teď, v 2022, rozjížděl předvolební kampaň na podporu Demokratů. Co se samotné Konfederace týče, tak celá zápletka byla vyhnaná do naprosté absurdity, kdy manžel Anniky by snad musel být naprostý retard po lobotomii, aby mu nedošlo, že je jeho vlastní žena někdo úplně jiný, to samé hrdinný generál Picard atd. "Komické" vsuvky Elnora a Jurati byly adeptem na to nejtrapnější co jsem zatím ve Star Treku kdy viděl, zlatý Data s emočním čipem v Generations. Jedna hvězda za místnost s trofejemi v Chateau Picard, zbytek opravdu děs.

Star Trek: Picard - The Star Gazer (2022) (epizoda)

Přinejlepším průměrná epizoda, z hlediska season opener si však troufám tvrdit velká slabota. Většina děje se točí kolem Picardova zpytování svědomí, čili v tom "úspěšně" navazujeme na řadu předchozí, kde tvůrci vyčítali Džej Elovi nějakou jeho neexistující "nabubřelost" (kapitán by podle tvůrců měl jednat a vypadat jako rádoby cool a velmi cringe Rios s doutníčkem u huby), tentokrát je tématem ta zpropadená láska nebeská a fakt, že náš stařičký admirál dal přednost velmi úspěšné a pro Federaci veledůležité kariéře místo toho, aby se usadil na Chateau Picard s Vash, Nellou Daren, Anij apod... Co mě však na epizodě nejvíc irituje je další, snad už padesátá vesmírná anomálie, která nám zase všechno postaví na hlavu - tvůrci moderního Treku očividně nic jiného neumí, v sousední Discovery se ony anomálie staly už takovým evergreenem, bez kterého jsou scénáristi totálně v hajzlu a neví, jak jinak odvyprávět daný děj, očividně nám na Picardovi pracuje stejná skvadra lidí. Jediné, co se mi na epizodě celkem líbilo byl Q, který zatím působí jako skutečná a věrná postava z TNG, avšak objevil se pouze pár minut na konci dílu, takže uvidíme, co s ním vyvedou dále. 40% s hodně přivřenýma očima.

Expanze - Série 6 (2021) (série)

U šesté řady mi vyšlo hodnocení přesně na 3,5 (3 epizody 3 hvězdy, 3 epizody 4 hvězdy), nakonec musím dát hvězdy 3, a to zejména kvůli faktu, který tu už několik dalších uživatelů zmínilo - děj se od konce 3. řady skoro nikam neposunul, resp. skončili jsme skoro ve stejném bodě - Inners a Belters mají křehkou alianci a na koloniích se děje cosi divného a zrádného. Z posledních tří řad mě paradoxně nejvíc bavila čtyřka, a to zejména kvůli mimozemskému elementu, který mi zkrátka v pětce a šestce těžce chyběl, bohužel nejsem velký fanda pouhých bojůvek různých lidských frakcí či sledování "Rodinných pout" Inaros family. Konec třetí řady nám odkryl potenciálně skvělé scifi téma - stovky či dokonce tisíce nových systémů k prozkoumání, nakonec jsme však viděli pouze Ilus a velmi zlehka Laconii, to je pro mě prostě jednoznačné zklamání. Snad tedy Expanse neskončila touto řadou a svůj potenciál seriál ještě naplní.

Expanze - Popel Babylonu (2022) (epizoda)

Celkem povedené zakončení šesté řady a dějové linky kolem Inarose, jen jsem doufal, že tento "vesmírný Usáma" zemře trochu lepší smrtí, v nějaké velké bitvě třeba rukou Drummer, ale nakonec proč ne, ostatně "pozemský Usáma" taky nezemřel v nějaké velkolepé bitvě, že? Dobývání Railgunů byl určitě highlight celé epizody, až jsem si v jeden moment přál, aby někdo vytvořil FPS videohru z tohoto univerza, kde by navíc ta nesmrtelnost hlavních postav byla trochu více uvěřitelná:) Závěrečná zápletka kolem Transport Union nabídla zase trochu toho starého dobrého politikaření, zkrátka důstojné zakončení dosavadního děje. 80%

Expanze - Proč bojujeme (2022) (epizoda)

Jako minule - není to vůbec špatná epizoda, jen mě osobně více zajímá globální pohled na konflikt než jednotlivá osobní dramata, proto se mi více zamlouvají scény kdy je marťanská flotila zničena během pár vteřin novou mocnou zbraní Free Navy a reakce všech frakcí na tyto události, zatímco takový emocionální rozhovor Caminy s Naomi je pro mě těžká zívačka, bohužel těchto scén je v show většina, proto mé nižší hodnocení. Dokonce ani ono historické setkání Caminy s Avasaralou jsem moc neprožíval, bylo fajn vidět je pohromadě a vše kolem toho, ale že bych se z jejich rozhovoru posadil na zadek? To ne.