Expanze - Domov (2017) (epizoda)

Mazec, je to jako velky hollywoodsky blockbuster, ktery ma jen o mnoho delsi stopaz nez klasicke filmy. Velmi zajimavy vyvoj a kazdy dalsi dil nastavuje latku zase o neco vys.

Expanze - Šťastnou cestu (2017) (epizoda)

Od zacatku do konce naprosto paradni jizda, tenhle serial dostava neskutecne obratky!

Star Trek: Picard - Et v arcadia ego, část 1 (2020) (epizoda)

Vesmírné orchideje, syn Dr. Soonga co vypadá naprosto stejně jako on, Picard jakožto ten pravý ničitel světů (nebýt jeho, tak nehrozí zánik všeho živého ve vesmíru, protože by Romulani nic nevědící osadníky lehce pobili), vražedkyně Jurati, kterou všichni lovískují místo aby jí opovrhovali, zbytečný Elnor, prostě hodně slabá první půle finále.

Star Trek: Picard - Broken Pieces (2020) (epizoda)

Docela dobrý díl, hologramy mě baví, obzvlášť když jsou pohromadě, zajímavý náhled do minulosti Riose, komodorky "Ou" a tý incestní sestry, líbilo se mi subverting expectations na borgské krychli kdy Romulani vycucli všechny Borgy do vakua a jediné, co mi přišlo bizarní je že v show co má v názvu Picarda hrála tato postava v tomhle díle druhé housle a byla nejmíň zajímavou...

Star Trek: Picard - Nepenthe (2020) (epizoda)

Riker dělá pizzu, Deanna sbírá rajčata, jejich dcera je geniální cool dítě s IQ 180, Picard se objímá a již sedmou epizodu zpytuje svědomí (přitom nemá absolutně za co, ale holt woke hollywood), "tetička" Raffi cringe as fuck, Alison Pill se zabíjí (kéž by se jí to povedlo) a Hugh lacině umírá. Hodně slabý díl, ale ukázky na příště vypadají ještě hůř:/

1917 (2019)

Konečně zase válečný film, který není totálně "over the top" co se bojových scén atp. týče, díky bohu tu nejsou supermani co vykydlí polovinu Wehrmachtu či jiné nepřátelské armády za pronášení patetických hesel a převracení historie naruby. Sice film obsahuje pár scén kdy hlavní protagonista má "z prdele kliku", že němečtí vojáci mají přesnost střelby asi jako Stormtroopeři, ale nijak to nenabourává celkový dojem a vyznění filmu. Pravděpodobně nejlepší film z prostředí první světové.

V síti (2020)

Na jednu stranu velmi důležitý dokument a je potřeba aby ho viděli rodiče malých dívek nejen v ĆR (přeji Klusákovi nějaký mezinárodní úspěch s tímto projektem). Na stranu druhou ti predátoři vlastně jen dostali přes prsty, udělalo se jim ty ty ty a věřím tomu, že na netu vesele ukazují péra dál. Neměl bych s nima slitování - zveřejnit jména, adresy, zaměstnání atd., aby museli do smrti chodit kanálama (nebo v lepším případě dostali přes držku).

Barbar Conan (2011) odpad!

Boha, to byla ale pi*ovina... Herci 0, děj 0, akce 0, dialogy 0, hudba 0, prostě příšernost po všech myslitelných stránkách.

Star Trek: Picard - The Impossible Box (2020) (epizoda)

Konečně se hlavní zápletka někam posunula!! První půlku epizody jsem měl ale obrovskej strach, že tvůrci stráví celou šestou epizodu pouze cestou ke krychli a děj se tak zase bude vléct šnečím tempem a ve výsledku se nic nestane, naštěstí se mé obavy nenaplnily a v druhé půlce dílu jsme měli parádní setkání Picarda s Hughem (highlight celé epizody), skvělý vývoj mezi Narekem a Soji a nakonec i zajímavý útěk z krychle. Co mě naopak nejvíc iritovalo byla scéna s ožralou Raffi co vypadá jak houmles z předměstí LA... s každou epizodou víc a víc na pěst postava (něco jako Miky Burhnam). Příště se těším na setkání s lidským Number One!

Star Trek: Picard - Stardust City Rag (2020) (epizoda)

Annika si pátou epizodu naprosto s přehledem "ukradla" pro sebe a celý ten její backstory mi přišel mnohem zajímavější než Picardův hon za Soji, který s každou epizodou víc a víc ztrácí dech... Star Trek: Annika > Star Trek: Picard. Jediný co mě fakt nasralo je smrt Icheba, zejména jak zbytečně násilně to tvůrci pojali, je to naprostý disrespect fandů Voyageru, to je jak kdyby natočili pokračování Hvězdné brány a tam rozpárali břicho třeba Woolseymu a ten pomalu umíral zatímco by mu střeva v detailním záběru vyhřezla na podlahu atp... proč?? Je to prostě idiocie a naprosté přestřelení od tvůrců.