To se vysvětlí, soudruzi! - Jak uškrtit mistra Šálka (2024) (epizoda)

O něco lepší než první epizoda. Úvod do druhého dílu byl skvěle mysteriózní. Následovalo ale opět několik upovídaných scén, které zbytečně zpomalují tempo vyprávění. Dám tomu znovu šanci u třetí epizody.

Božena - Epizoda 1 (2021) (epizoda)

Mladá Božena se mi líbí a tak trochu se bojím, až do děje promluví Aňa "Božena" Geislerová. Za první díl je to jasných 60 % a dávám šanci druhému dílu.

Božena - Epizoda 2 (2021) (epizoda)

Druhý díl mě zaujal víc jak první. První půlhodina má skvělý spád, který přibržďuje v druhé polovině filmu nekonečný románek mezi Němcovou a Nebeským. Plusové body dávám i za hudbu. 70 %

Božena - Epizoda 3 (2021) (epizoda)

Třetí díl je poněkud ukecaný. Geislerová to zvládla, ale její Božena není tolik uvěřitelná a "lidská" jako ta v provedení Kameníkové v prvních dvou dílech. Opět povedená hudba. 60 %

Božena - Epizoda 4 (2021) (epizoda)

Nebýt hudby, dokonalých masek a bohaté výpravnosti, nejspíš bych hodnotil hůř jak čtyřmi hvězdami. Závěrečný díl trpí topornými dialogy a je nejsilnější v momentech, ve kterých se nemluví a vypráví jen obrazem.

Hlava Medúzy - Hlava Medúzy (2021) (epizoda)

První díl nehorázně utahaný a nudný. Jitka Čvančarová jako šéfka brněnské kriminálky je dost nevěrohodná, Karel Heřmánek ml. nekoukatelný a jediný, kdo tvoří něco zajímavého je už tradičně Jiří Dvořák. Jenže u něho je to už několikátá prověřená role detektiva, takže jeho standart. 30 %

Hlava Medúzy - Vykročení do života (2021) (epizoda)

Aby divák odhalil vraha hned v prvních minutách, je u kriminálního seriálu dost velká bída. Druhý díl ale nemohu hodnotit hůř, jak ten první. 30 %

Past (2020) (TV film)

60 % Lehce nadprůměrný televizní film až moc rychle střídá přitažlivé vyprávění za to nezajímavé, což mohla být zřejmě lehká pomůcka pro záměrně nastavovaný děj devadesátiminutového snímku. Přitom pro mnohé dosud neznámý příběh herečky mohl být napínavý od začátku do konce, s kapkou větší tvůrčí invence. Více v mé recenzi na filmovyguru.cz

Peče celá země (2020) (pořad)

50 % - po prvním dílu. Nenadchne ani neurazí.

Tenet (2020)

Tentokrát by měl nový Nolanův počin vidět každý, kdo chce zažít velkolepou poctivou filmovou podívanou na co největším promítacím plátně, která na první dobrou nemusí zdánlivě dávat logiku, ale postupně do sebe zapadne. A taky proto, že něco takového nejspíš na pár let zase neuvidíme. 100 %