Slunovrat (2019)

Nemám ani moc, co bych Midsommaru vytknul. Na škodu totiž není ani délka filmu, která činí téměř dvě a půl hodiny. Naopak, Slunovrat pokládám za nejautentičtější filmový zážitek letošního roku! A to jsem si myslel, že „horory“ nemusím. 90 %

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Po minulých Osmi hrozných se mi opět zalíbil režisérův rukopis, který nostalgicky pomrkává po jedné slavné éře, která se snad i může v blízké době opakovat? 80 %

Joker (2019)

Dějově nijak složitě obsáhlý příběh nezapomíná ani na spojení Arthura Flecka s Brucem Waynem, i když v trochu jiné situaci, než si možná představujete. Řemeslně je snímek dokonalý, o tom žádná! Depresivně vypadající město, plné odpadků, krys a kriminálníků, je dostatečně věrohodné a nasnímané kamerou Lawrence Shera, ale přesto celkový výsledek není nijak vybočující (v rámci jiných komiksovek ano, ale formát tohohle filmu je na míle vzdálený jakékoli komiksovce, porovnávám proto s jinými krimi thrillery). Velký dík patří nakonec rozhodně režisérovi Toddu Phillipsovi a studiu Warner Bros., že se do tohoto netradičního krimi zpracování komiksové předlohy pustili. K zapomnění tak Joker určitě nedojde. 70 %

Poslední aristokratka (2019)

Afektovaná Tatiana Dyková (Bože, opravdu Dyková?) vás od samého začátku prudí. Její Vivien je předvídatelná a tím pádem nevěrohodná. Namísto Dykové bych viděl někoho víc věrohodně tupého – co třeba Kateřina Brožová? Hynek Čermák, jako hlava rodiny František, se snaží poměrně dobře zahrát roli svědomitého člena šlechtického rodu, ovšem kazí mu to poněkud toporné stylizování do bodrého smolaře. Pochvalu si ale jistě zaslouží trojce původních (toto slovo je ve filmu dost důležité) zaměstnanců zchátralého zámku. Zámecká kuchařka Tichá (Eliška Balzerová), kastelán Josef (Martin Pechlát) a údržbář Krása (Pavel Liška). Minimálně Pechlát by si za mě zasloužil uznání v podobě nominace na filmovou cenu od kritiků nebo akademiků. 40 %

Lidice (2011)

Patos střídá hrůza. Lidice byly a budou tragédií, na kterou by se nemělo zapomínat. Jen je ale škoda, že se na delší dobu této látky zřejmě nikdo nedotkne. 60 %

Tenet (2020)

Tentokrát by měl nový Nolanův počin vidět každý, kdo chce zažít velkolepou poctivou filmovou podívanou na co největším promítacím plátně, která na první dobrou nemusí zdánlivě dávat logiku, ale postupně do sebe zapadne. A taky proto, že něco takového nejspíš na pár let zase neuvidíme. 100 %

Wonder Woman 1984 (2020)

Když bych to sečetl a podtrhl, tak nebýt krásné Gal Gadot, návratu Chrise Pinea, díky kterému je postaráno o zábavu, a pár akčních scén, skončilo by pokračování Wonder Woman ještě hůř než průměrně. A jelikož už je odklepnutý třetí díl, vůbec bych se nezlobil, kdyby trojka zavítala zpátky na ostrov Amazonek. Jak u jedničky, tak i u dvojky šlo o nejlepší chvíle z celých filmů. P.S. Po druhém podrobném zhlédnutí dávám z 60 % nakonec 70 %.