Hlava rodiny (1991)

Dobrá zábava na nudné odpoledne. Ač Martina nemusím, tady mi vůbec nevadil a dobře vystihl postavu milujícího otce. 70 %

Hlava Medúzy - Hlava Medúzy (2021) (epizoda)

První díl nehorázně utahaný a nudný. Jitka Čvančarová jako šéfka brněnské kriminálky je dost nevěrohodná, Karel Heřmánek ml. nekoukatelný a jediný, kdo tvoří něco zajímavého je už tradičně Jiří Dvořák. Jenže u něho je to už několikátá prověřená role detektiva, takže jeho standart. 30 %

Božena - Epizoda 2 (2021) (epizoda)

Druhý díl mě zaujal víc jak první. První půlhodina má skvělý spád, který přibržďuje v druhé polovině filmu nekonečný románek mezi Němcovou a Nebeským. Plusové body dávám i za hudbu. 70 %

Božena - Epizoda 1 (2021) (epizoda)

Mladá Božena se mi líbí a tak trochu se bojím, až do děje promluví Aňa "Božena" Geislerová. Za první díl je to jasných 60 % a dávám šanci druhému dílu.

Agent v sukni (2000)

Potřeboval jsem vypnout mozek, takže se sledování Agenta v sukni dalo přežít. Ale i tak víc jak 30 % za to nebude.

Od soumraku do úsvitu (1996)

Odvážný Tarantino, zábavný Clooney a nudný děj od zjevení upírů. Takže výsledných 60 %.

Řachanda (2016)

Nudilo mě to, ale zas ne tolik, abych to aspoň jedním okem nemohl sledovat při uklízení. 40 %

Anthropoid (2016)

Film se atentátem dělí na dvě půlky, které jsou neméně zajímavé, ale u té první se vám může stát, že se přistihnete při zívání, přesto, že by vás mělo zajímat, jak a co předcházelo spáchání atentátu. No a naopak vše, co následuje po atentátu je drama plné vyhrocených chvílí a plné emocí, při kterých budete sedět zaraženi a na zívnutí ani nepomyslíte. Snímek Anthropoid, jak už jsem napsal, si vaši pozornost vážně zaslouží, ale převážně z jednoho jediného důvodu – je o lidech, na které bychom neměli zapomínat. 60 %

Andělé všedního dne (2014)

Režisérka Alice Nellis (Ene Bene, Výlet, Mamas & Papas, Sedmero krkavců) je zkušená profesionálka, proto mě o to víc zamrzelo, že závěrečné minuty filmu nešli víc „na dřeň“ a nevytěžily z možného (emotivního) finále více. 70 %