Tři králové (1999)

Tři králové a po nich Mariňák. Dva hodně zajímavé filmy, které toho řeknou spoustu. Je to ale u obou daň za kvalitu ryzího filmového zážitku, který v mnoha místech kolísá.

Živelná pohroma (1999)

Ani nevím za co 60%, vůbec nemusím Afflecka, příběh je taký obyčejný, dopadne to "dojemně" (a ty uvozovky si tak třikrát zvětšete), ale i tak mě to neurazilo, potěšilo, či co, fakt nevim. Ale když jsem to viděl, bylo mi asi dvanáct.

Smrtihlav (1998)

Koncentrované temno a deprese. Dokonale sedící obraz k příběhu vytváří spolu s přesným Sewellem atmosféru, která se do vás nezařízne, spíš vás rozemele na kusy a nechá nějakou chvíli přemýšlet o tom, co je to vlastně ten svět ve kterém žijeme. Pokud na to samozřejmě máte buňky.

Horizont události (1997)

Blbost, ketrou jsme s kamarádem asi po půlce filmu začali předabovávat, abychom se aspoň zasmáli. Nic ve filmu nefunguje tak, jak by mělo nebo chtělo. A závěrečná krvavá potopa je srandovní.

Hra (1997)

Předchozí dokonalosti se jménem Sedm se Fincher ani nepřiblížil a Douglas je hnusnej neherec(subjektivní názor). Přesto se jedná o nadprůměrný thriller, který zprvu trošku nudí, poté je chvíli strhující, před koncem se dostane na vrchol a v samotném v závěru trochu překvapí lehce banálním zakončením.

Hvězdná brána - Děti bohů (1997) (epizoda)

Pěkný rozjezd seriálu, který si získal srdce spousty lidí, navzdory objektivně kolísavým kvalitám. Nicméně, vzhledem k tomu, jak velkou diváckou základnu si našel, se objektivní kvality zdají být ne až tak důležitými ;-).

Království - Série 2 (1997) (série)

Nevim, jestli jde o pokles kvality, ale mě pokračování velmi dobrého prvního Království nebavilo ani zdaleka tolik, jako díly o tři roky starší. Buď jsem něco krutě prošvihl, nebo tomu čouhá samoůčelnost z bot.

Kull dobyvatel (1997)

Budu protiprouďák a řeknu, že Kevin Sorbo se pyšní diagnózou sympaťák typu B a díky němu odpustim filmu i ten příšerný trash-metal. Vyrůstal jsem na Herkulovi a žral ho, tak mě prosím nezabíjejte.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Pamatuju si, že jsem u závěrečných titulků téhle parádní kriminálky uvažoval o tom, který z herců by si za svůj výkon nejvíc zasloužil nějaké ocenění. Jediné slabé místo? Kim Basinger. Vida, oscar právě pro ní. Štěstí, že o to nejde, film je vynikající. Na poprvé možná až moc dokonalé, napodruhé tak akorát. Nejlepší kriminálka.

Nebezpečná rychlost 2: Zásah (1997)

Nejhorší dvojka (oproti originálu) co znám? Jo, to je to co se mi dralo na jazyk po shlédnutí nekonečné výplachové stupidity, kterou od odpadu zachraňují tak jeden nebo dva prázdninové záběry na loď.