• Krátkometrážní

Světová invaze (2011)

Čekal jsem alespon trochu...nebo špetku, náznak originality...sakra! Nebo alespoň jednu originální hlášku, gag, zbraň, cokoliv! Nedočkal jsem se. Pokročilá mimozemská civilizace se ktomu chová suverénně nejdementněji, co sem kdy měl možnost ve filmu vidět. Ti by nevynalezli ani kolo...myslel jsem si že největší sci-fi sra*kou posledních let je Skyline. Spletl jsem se.

Funny Games USA (2007)

"Why don't you just kill us?" - "You shouldn't forget the importance of entertainment."

Dokonalý trik (2006)

Jeden z velmi úzké skupinky filmů, na které si vždy jednou za takové dva-tři měsíce najdu čas. Dokonalá výprava a vykreslení hlavních charakterů. Pro mě jeden z nejlepších filmů vůbec, který se mi prostě nedaří si okoukat. Absolutní dokonalosti mírně ubírá posledních 10 minut, které jsou přecejen trochu zbytečně doslovné, ale možná už to je tím vysokým počtem hodin, které jsem filmu milerád věnoval. UPDATE: Naposled viděno 16.10.2015 v rámci Vaňkovka festu a navzdory všem Počátkům, Batmanům a Interstellarům mám pocit, že Prestige je společně s Mementem vrchol Nolanovy kariéry. V obou filmech jsou prvky, které se v žádném jiném Nolanovo filmu neobjevují. Zatímco u Mementa jde o absolutní koncentraci na jeden charakter, u Prestige to je především výprava. Naprosto odlišný přistup k posouvání děje. A na rozdíl od Počátku se Prestige tváří chytře nikoliv na efekt, ale protože chytrý opravdu je.

Dexter (2006) (seriál)

Srdcovka, které však pomalu, ale jistě dochází dech. Zatímco první dvě série byly takřka bezchybné, tak postupně se začly objevovat takové ty vatové díly bez děje a scénář už také není tak nápaditý, jako býval...Dexter se nám zkulturňuje a občas se chová jak blb. série:95%, 2.série:98%, 3.série:80%, 4. série:75%, 5.série:75%, 6.série:75%...jestli jsem po 5. řadě říkal, že pokud šestá nezaválí, tak uberu hvězdičku, kecal jsem. Šestka nijak nezavávela a přesto ji ubrat prostě nemůžu. Opět zdůražnuju, že na první dvě série nemá nic, ale zbytek si drží laťku poměrně vysoko, bohužel na Dextera to je trochu málo. Jestli sedmá nezaválí, ubírám hvězdičku! :)

Na vlásku (2010)

Nejsem zrovna moc pohádkovej a k filmu jsem se dostal tak nějak omylem a bez velkých očekávání. Nejedná se sice o klasickou pohádku, ale zas to není úplná "shrekovina", na to je tam moc trochu nuceně vložených písniček pro děti (i když v některých případech vůbec ne špatných) a málo humoru pro dospělejší publikum (místy však velice povedeného a o dost ironičtějšího, než klasická pohádka dokáže snést). Jde tedy o takový hybrid s velice příjemnou vizuální stránkou a několika "awesome" momenty (zejména lampionová scéna). Díky tomu nejspíš uspokojí většinu běžného diváckého spektra. Co se mě týče...tentokrát u mě na plné čáře zvítězila forma nad obsahem.

Útěk do divočiny (2007)

Je to divné. Dát plný počet, i když člověku na tom filmu něco vyloženě vadí. Miluju přírodu, mám rád dobrodružné filmy a vyprávení dojemných osudů neobyčejných lidí. Zajisté, že hlavní hrdina byl neobyčejný chlapík. Jisteže díky jeho činům a postojům s ním každý sympatizuje a přiroste mu k srdci. U mě tomu nebylo jinak, jenže přirostla mi k srdci i většina vedlejších postav...tudíž, vzhledem k jeho konci a tomu, co všechno po sobě zanechal. Ho bohužel musím nazvat kreténem...a další dvě a půl hodiny mu už neobětuju asi nikdy.

Prokletý ostrov (2010)

Jeden z těch filmů, které si plně vychutnáte až při opětovném shlédnutí. Nejsem takový génius, abych předpovídal děj půl hodiny dopředu, jako někteří. Ktomu si myslím, že to akorát kazí zážitek...rači si udělám podrobný rozbor po shlédnutí. Který mě samozřejmě okamžitě přivedl k repete, i když to už mi vzhledem k základní myšlence bylo jasné v průběhu. Co mě velice potěšilo napodruhé, byly ty drobné detaily. Ty detaily, kterých si člověk všimne až když, jak bych to řekl..."Know Why". Pro mě úžasný zážitek s, jak už tu pár lidí poznamenalo, nezapomenutelnou závěrečnou scénou...

Pavouci z vesmíru (2010)

Neskutečně tupý vševykrádající scénář a stejně tak tupé klyšoidní postavy. 1* za efekty, 1* za statečnou stíhačku a nakonec malé + za záverečné titulky...

Opravdová kuráž (2010)

První polovina filmu byla naprosto úžásná. Přesně jak jsem si představoval. Nicméně, postupem času se film začal scenáristicky dosti odchylovat od mých představ a koncem snad až zapadl do šedého průměru. Nechápu to. Film by snesl klidně o půl hodinky delší stopáž, bylo to pak takové, místy dosti uspěchané. Coeny miluju, Bridges je taky moje krevní skupina...a to nejspíš zapříčinilo to mírné zklamání. Očekavání byla přiliš vysoká, a film je nebyl schopen naplnit. Přijít k tomu jak nicnetušící divák, asi bych po těch pěti sáhnul, ale takhle, to prostě nejde...a nezachraní to ani výborné herecké výkony hlavní trojice (neuvěřitelný debut H.Steinfeld...jak lépe začít hereckou kariéru, než nominací na oscara?)

Vynález (2004)

Človek musí přemýšlet, dávat pozor. Shlídnout film několikrát, dělat si poznámky, skládat si to všechno v hlavě dohromady. Hledat na internetu. Ideálně být fanouškem fyziky a těchto věcí, ve filmu vyobrazených. Musí chápat základní principy na kterých film staví, nesektávat se snimi poprvé, nesmí k tomu tématu přijít jako k novince o které nikdy nepřemýšlel. Jen takový človek dokáže tento film plně ocenit...