Focus (2015)

Jednotlivé scény fungujou skvěle a některé jsou dost úžasné (epizoda s Liyuanem, zapracování Jess, vše s Farhadem), ale jako celek to vůbec nefunguje a romantická linie je spíše rušivá. Herecké výkony Smithe a Robbie nepatří taky k tomu nejlepšímu. Takže suma sumárum průměr.

Rudá mašina (2014)

Jako jeden z mála nemám rád hokej a nesleduji ho, proto mě samotného překvapilo, že mě dokázal dokument věnující se hokeji natolik upoutat. Takhle by měl vypadat dokument! Nemám vůbec žádné výhrady. Krása.

Krvavé léto v New Yorku (1999)

Když jsem film viděl prvně někdy začátkem milénia byl jsem nadšen a asi bych neváhal dát plné hodnocení, ale viděno teď s odstupem času už zážitek nebyl tolik intenzivní a místy se dostavovala nuda. Herci mi připadali místy až moc afektivní a docela mi to kazil český dabing (prvně viděno v původním znění). Pouze ani tentokrát nezklamal Adrien Brody s hustým čírem.

Imaginární lásky (2010)

Trošku podobní Snílci Bertolucciho mě nadchli o mnoho víc. Dolanův trojlístek nebyl nic pro mě a to "nekonečný" ubíjející honění v hadříkách svého idola bylo i pro mě trochu moc.

Devdas (2002)

Indické filmy mám vcelku rád, ale zde bylo přespříliš naivity, sentimentu a prvoplánovosti. Navíc film, ve kterém chlap 80% probrečí není vůbec pro mě a z mé strany to nepovažuji vůbec za romantické, ale slabošsky melancholické.

Kurt Cobain: Montage of Heck (2015)

Pokud někdo četl knihy Těžší než nebe a Come As You Are, tak zde nenašel nic nového nebo objevného, navíc zde chybí větší kontinuita v čase, ale na druhou stranu psychedelické výjevy jsou povedené a do celého vyznění sedí. Dokument má dost chyb, a je vidět, že do toho musela hodně krafat Courtney, ale jako fanoušek Kurta je mou povinností trošku hodnocení nadsadit.

Kmeny - Goths (2015) (epizoda)

Poměrně zajímavé osoby si režisér vybral, jenže o Goths se tu zhola nic nedozvíme, což se v dokumentu o Goths trochu míjí účinkem.

Padesát odstínů šedi (2015)

V tomhle filmu nic nefunguje. Režie je zde unylá, která způsobila, že film je přišerně nudný, nezajímavý a pocitově prodlužuje alespoň o hodinu už tak příšerně dlouhou stopáž. Herecké obsazení mě rovněž nudilo a nic nepřineslo, a Dakota Johnson na mě působila velice asexuálním dojmem (všechny sexuální scény byly samy o sobě asexuální). Co se týče S/M praktik - po pravdě to i můj penis má více fantazie. Hlavní postava měla být dominantní, ale působila na mě spíš naopak (to když si submisiv koupí pouta a pár bičíků nutně neznamená přerod v dominu). Prostě jako celek to absolutně nefunguje a selhává naprosto ve všem, počínaje knižní předlohou.

Vyšší moc (2014)

Chyběla mi tam filmovost, ten pseudodokumentární styl u pseudouměleckého filmu mi moc nesedí a na severskou kinematografii už vůbec ne. Stylově to vypadalo více na rakouskou nebo švýcarskou kinematografii. Hlavní postavy byly nesnesitelně nesympatické, děcka rozmazleně nepříjemné a nepřijet tam Kristofer Hivju, tak se asi ukoušu nudou, díky němu film aspoň trošku ožil. A za stále opakující se hudební motiv a přehrávaný pláč Tomase byl režiséra pověsil do průvanu.

Šéfové na zabití 2 (2014)

Jednička se pohybovala někde kolem průměru a dvojka je ztěží dokoukatelná. Za což může hlavně ústřední trojka hrající totální debily, což asi mělo být vtipný, ale jedinou vtipnou věc si odbyli už na začátku (ve sprše) a pak je to už jen posmrtná křeč, kdy nejlépe z toho vychází umravňující Jason Bateman, ale který však už několik let hraje pořád stejnou postavu (Batemana), se stejným výrazem. Jediný kdo mě na filmu bavil byl Kevin Spacey, který však měl příliš malý prostor. Zato totálně mě iritoval Charlie Day - tomu jedině zlatou malinu a doživotní zákaz se ukázat v kterýmkoli filmu.