Hotel Rwanda (2004)

Film, který divákovi nutí emoce a většina diváků se nechá těmi emocemi strhnout a proto ho vysoce hodnotí. Já osobně nemám rád filmy, které mi doslova emoce nutí a přikazuje mi je. Rád si je hledám sám. Nepopírám, že je to silný námět a genocida je hnus, ale když mám film hodnotit jako celek, tak na maximum to v žádném případě není. A přirovnání se Schindlerovým seznamem? George se v žádném případě Spielbergovi ani nepřibližuje a nejen proto že Spielberg emoce nabízí místo nutí, ale i z hlediska režie se George musí ještě víc snažit.

Půlnoční vlak (2008)

Překombinovaný, místami zajímavý, vykrádený kde se dalo a prázdný horror, kde mě strašně vytáčela Leslie Bibb, respektive její postava hysterický hloupý krávy. Naopak potěší Ted Raimi a jeho lítající oči. Jinak film, který vidět znovu nechci, nic mi nedal a podruhé bych se asi hodně nudil.

Sněžní andělé (2007)

Kate Beckinsale a Sam Rockwell nikdy nehráli líp, zde opravdu podávají skvělé herecké výkony, ale nezmění to fakt, že pro mě to bylo příliš vlekoucí a nostalgický. Jako třešnička na dortu je starší dáma tančící ve svetru a klobouku Freddyho Kruegera, to bylo nejkouzelnější z celého filmu. Ale není to špatnej film, jen smutnej.

Tropická bouře (2008)

Dlouho jsem váhal mezi 3 a 4 *, nakonec mě k vyššímu hodnocení přesvědčil fuckující a rapující Tom Cruise, který se stal největší hvězdou filmu a znovu přesvědčil, že když se vzteká a fuckuje (Magnolie), že je kvalitním hercem. Naopak zklamáním pro mě byl značně přehrávající Jack Black. Docela převládala nuda, kterou vzpružili jen velmi povedené akční scény, již zmíněný Cruise, občas Downey Jr. a doslovná parodie Čety na začátku. Jinak jsem od toho čekal poměrně víc. Jo a vcelku řemeslně zvládnutá režie Stillera, do něho bych to neřek, ale režíruje líp než hraje.

I na kovbojky občas padne smutek (1993)

Prazvláštní nezávislák s ještě ne tak známou Umou Thurman plné známých tváří v epizodních rolí, kterých si ani skoro nevšimnete a bobrem Lorraine Bracco. Docela úlet, ale nic víc. Zajímavost: V roli kovbojky Debbie se předvedla Victoria Williams, byla to však její první a poslední role, neboť ji ve stejném roce diagnózovali roztrouštěnou sklerózu.

Muž, který plakal (2000)

Ani nostalgická atmosféra ani skvělý herecký výkony (Ricci, Depp, Turturro a brilantní prcek Claudia Lander-Duke (s podivem natočila jen další dva filmy a z toho je jeden jen 1-minutovej, kterej lze vidět na youtube) nezakryjí fakt, že ten film nezaujme, z části díky monotónní režii Sally Potter. Celý film ruší Cate Blanchette, kterou jsem v posledních 3 měsících viděl v 7 filmech a ani v jednom mě nezaujala. Proč proboha hraje v tolika filmech a ničí mě tím?

Nebezpečný cíl (2008)

Tak strašně nevzrušivý film, že je úspěch neusnout. I akční scény jsou natočeny nudně a fádně. Cage jako málomluvný bezcharakterní zabiják doplácí na neschopnost režisérů a neví co má hrát a jak to hrát. Navíc na roli se absolutně nehodí. Možná kdyby se filmu chopil John Woo, dokázal by z něho něco dostat. Taky Pangové si na Wooa hrají, když akční scény se pokoušejí poetizovat, ale spíš excelují na unudění k smrti. Už mám typ pro letošní Zlatou malinu - jestli ne film tak Cage a režie určitě.

Rallye smrti (2008)

Béčko jak vyšitý, ale jaký! Nadupaný adrenalinem až pod střechu a není vůbec čas se začít nudit (na rozdíl od sračky jménem Speed Racer). Film, který si na nic nehraje a fanouškům žánru umí nabídnout maximum a taky jim ho dá. Z 90% akce a zbytek je potřebná omáčka, kterou stejně nebudete moc vnímat. Žádný zbytečný plytky filosofování a Statham docela charismatický. Fakt doporučuju, pokud chcete jen tak vipnout mozek a bavit se. Nepřistipuju k tomu jako k umění, ale jako k béčku a jako béčko je to téměř nej v žánru.

Dard Divorce (2007)

Perverzní brutalština a dost úchylnej film o mučení a mučení. Začíná to jako telenovela, ale po zhruba 20-ti minutách přijde masakr. Mučení, občas nějaký to rozřezávání těl ve vaně, které je až příliš detailní a zdlouhavé, ale s dobrou hudbou. Do toho nějaké ty gore efekty spojené (jak jinak) s mučením, a to je to, co se jim zrovna nepovedlo, ve třech případech bylo poznat, že se jedná o figurínu, čemuž mohli zabránit lepším úhlem nebo střihem. Je to film, kterej znovu vidět nemusím a ani nechci, ale pár záběrů je povedených a vcelku přijatelná stopáž. Pro úchyláky to bude slast. Jen by u toho mělo být varování, aby to někdo nechtěl napodobovat.

Valerie a týden divů (1970)

Jakoby Tim Burton potkal Davida Lynche. Poetický gotický horor má prvotřídní surrealistické ztvárnění a vizuálně se vyrovná zmíněnému Burtonovi a surrealistickým příběhem dětské fantazie se nemusí hanbit ani před Lynchem. Výtvárná stránka Ester Krumbachové je prvotřídní. Děj příběhu není moc rozvinut, ale mlaďounká Schallerová jako lolita to zachraňuje. Navíc zajímavá soft nahota. Pro mě příjemný nečekaný překvapení.