Prázdniny v Římě (1953)

Pravděpodobně nejlepší romantický film který jsem kdy viděl.Je to opravdu klasa, celý film mě naprosto bavil a skoro jsem litoval, že je tak krátký.Současná tvorba romantických komedií by se měla učit, nic přehnaného, lehce smutné, lehce úsměvné a kouzelně příjemné.Především kvůli povedenému zfilmování Říma, kterého se stanete součástí, z tohohle filmu přímo cítíte jeho krásu, která tam v 50.letech ještě byla.Co se týče herců, tak to je zřejmě bez komentáře.Lehce lišácký ale charismatický Pack, a naprosto nádherná a nevinná Audrey Hepburn, celý film přitom navíc podkresluje pěkná hudba.Bylo mi potěšením vidět tento film.Po dlouhé době dávám plný počet - 100%.

Frajer Luke (1967)

Zprvu jsem film viděl jen jako klasické vězeňské drama amerických zlatých let filmu.To jsem se ale šeredně spletl! Nezdá se to, ale film je hlavně o skrytých smyslech a motivech, což mu přidává moji poslední hvězdičku.Je pravda, že kvůli astronomickému očekávání jsem byl mírnoučce zklamán, ale nemůžu hodnotit jinak.Newman je zde tak geniální, že to snad ani víc nejde.Jeho mimika a pohyby jsou odou na herecké umění.Když někdo za tohle nedostane Oskara, tak už za nic.Bravo Paule, smekám před tebou všechny klobouky světa, budiž je ti zem lehká.90%

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Z Pottera a jeho spolužáků se začínají stávat muži a jak vidíme podle děje,tak je to honem potřeba.Opět skvělý úvod oproti prvním třem dílům a jakmile se na plátně zobrazí nové postavy (skvělý casting) je jasno, že máme o zábavu postaráno.Jsem překvapen, že hned několik mých Oblíbených uživatelů má film pod 4 hvězdy,ale soudím že je to dáno přílišným srovnáním s knihou.Je tedy pravda, že z filmu si zapamatujete jen pár věcí,ale to nic nemění na tom že je to skvěle natočeno.Ano, je zde vynecháno spousty a spousty backgroundu, ale to co zde je, dosahuje velké kvality.Navíc skvělý herec Filche získává více prostoru, a společně s šílenou zástupkyní ministerstva vytváří v divákovi přesvědčivý pocit, že Bradavické škole hrozí zánik.Film korunují skvělé závěrečné scény se smrtijedy, Bellatrix a hlavně Brumbál vs Voldemort,kde se jak napětím,hudbou tak i efekty jedná o nejlepší souboj z dosavadních dílů, doplňuje je závěrečná scéna Harryho s Voldemortem, která je navíc, avšak parádní.Opravdu strhující kousek, ikdyž stopáž by měla více odpovídat knize.90%

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Jak zmiňuje jeden z mých oblíbených uživatelů, čím pozdější film,tím lepší pokoukání.Netradiční začátek dílu Vás uvede do napětí již od prvních momentů a v tom zůstanete téměř po celý film.Režisér to měl tentokrát s 'ohromením obecenstva' trošku jednodušší, protože kniha byla dějově skvěle napsána!Celý turnaj, závěrečný labyrint a setkání s znovuzrozeným Pánem zla se velmi povedl a já si velice užil jejich souboj (ikdyž jak zmíním v komentáři z dalších dílů, nebyl to ten nejlepší).Tentokrát začal Harry Potter i drsně hrát na emoce a to jsem si oproti předchozím užil.80%.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

V atmosféře třetího filmu,i kvůli skvělému Cuaronovi, je cítit že teprve teď se příběh začíná rozjíždět a začíná nabírat na obrátkách.Zfilmování této v podstatě změny žánru se zhostil Cuaron skvěle.Jak už mnozí zmínili, tak mozkomorové byli naprosto brilantní a celkově se efekty zlepšili (ano, už to bylo 2004).Celkově ta temnota a efekty byli ještě markantnější než v knize,ale to mi vůbec nevadí :D. Ze strhující jízdy mě trošku vytrhla závěrečná výprava do 'již odbytého' děje, který ač to nerad říkám mohli oproti knize trošku zkrátit (po 2 shlédnutí, to již tak moc necítím). Plný počet,jelikož s Fénixovým řádem se jedná pro mě o nejlepší zfilmování (těch co jsem doposud viděl!, po 7-I.).Fantastická práce - 90%

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Tajemnou komnatu musím zařadit na chvost filmů o Potterovi.Na tak krátkou knihu se tvůrci snažili děj obsáhnout hodně ze široka a prostě mi připadal dlouhý a nejméně strhující,ale je to pravděpodobně i dějem.Konec je zpracován skvěle, zejména kamera tam odvedla kus práce a pozměněná adaptace knihy je spíš k dobru.Figurování a obsazení Luciuse Malfoye mě příjemně překvapilo, téměř stejně dobré jako již pro mě legendární představení Snapa.Film mě pořád hodně bavil,protože ságu jsem si hodně oblíbil,ale řekl jsem si že vyberu jeden nejslabší díl ,a to je tenhle, za zásluhy však stále těsně 4 hvězdy, ale sláva konec Columbuse.70%

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

První díl jedné z nejslavnějších fantasy ság začíná jako hezká pohádka.Na druhou stranu, hodně hodně povedená fantasy pohádka.Výpravnost příběhu a celá 'stage' mě sice ohromili, ale kostýmy + kamera nic moc (POZOR změna komentáře po zhlédnutí Cuarona). Úvod do světa kouzelníku je však velmi zajímavý, stejně tak jako Šachová partie, kterou bych označil za nejpovedenější část filmu, jak hudbou, efekty,tak i herecky.Ano, režisér toho mohl na konci ze setkání Pottera a Toho-jehož-jméno-nesmíme-vyslovovat vytěžit víc,ale na druhou stranu co byste chtěl od malých 'herců', ti nám to předvedou až v dalších dílech. Slabších 80%.

Hon na lišku (2014)

"Titulky,konec,sláva! "Nechci to přehánět,ale téměř takhle jsem si vydechl.I přesto,že jsem neměl problém (jako ostatní) procítit postavy,tak mě to v některých částech úkrutně nudilo.Nemám nic proti ponurým dramatům,ale tahle šedivá deprese je pravděpodobně i na mě trošku moc.Pokud se takhle du Pont choval,tak skvělý výkon Carelle,ale na druhou stranu ty emoce tam prostě nebyli,zřejmě ani neměli být ale...nevím no.Tatum se sice do role hodil,ale s tím nevýrazným ksichtem to už přehnal,jeho bratr to byla jiná.Poslední půl hodina byla dost dobrá,ale to tenhle film u mě nezachrání,zklamání tedy téměř na celé čáře.Jak Carellovi tak Ruffalovi bych sošku dnes nepřál (Cumberbatch + Keaton).Lepších 60% /// Zajímavé komentáře: Malarkey (konec), Ant

Kingsman: Tajná služba (2014)

Skvělá zábavná akční parodie na bondovky apod. s bezvadnou akcí.Vtip,propracované akční scény,pěkné prostředí a kostýmy pozvedají film na tu nejvyšší úroveň.Zábavný a ujetý S.L.Jackson kontrastuje s nekompromisním gentlemanem Firthem a spolu tak vytvářejí super ústřední dvojku.Několik dějových zvratů filmu ještě přidávají na atraktivitě a celkově je to opravdu povedený snímek.Jednu vážnější výtku přece jen mám,první polovina filmu byla trošku rozvláčná a zbytečně protažená,nicméně celkově super akční zážitek na velkém plátně.80% [IMAX 2D], Zajímavé komentáře: Hild, Enšpígl

Birdman (2014)

A sakra,co teď,jak hodnotit? Na jednu stranu naprosto uchvacující film hereckými výkony,režií,nestřihem a kamerou,ale na druhou stranu - Proboha za co,ty španělskej blázne? V mých komentářích bývám seriozní,ale tady mi odpusťte.Až příliš mě to nasralo!NEbýt těch komiksových debilovin a ujetých scén s debilním ptákem,by ten film byl pro mě téměř dokonalý(90-100%),ale takto se to dle mého vkusu úplně vypařilo a v ústech zůstává částečné zklamání.Tohle jsem nedokázal skousnout,ne když jsem viděl skvělé obsazení,děj a hlavně Keatona.Ach jo,jak bych si přál tu komiksárnu vidět jako součást filmu,ale pro mě to tam nebylo.80%/// "Zmatené" komentáře: Radek99, Arbiter