Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Animovaný
  • Drama
  • Dobrodružný

Poslední recenze (21)

plakát

Le Mans '66 (2019) 

Jestli sem dal Rivalům 4*, tak tohle musí mít hvězdiček 5... ano je to jiný typ filmu, ale co se postav a ztvárnění týče, tak je o něco výš i když z historickýho hlediska událost neberu jako nějak významnou (američani dělaj jak kdyby to bylo přistání na měsíci), tak příběh jako takovej je zajímavej a ve filmu skvěle podanej.

plakát

VALL-I (2008) 

Ve filmu je jasně ukázáno, že jsou (dá se říct) postapokalyptická města zavaleny odpadem, avšak odpad se při jeho nevyužití v elektrárnách nebo spalovnách odváží až dál za město na skladky, tudíž má divák při sledování filmu pocit, že je odpadem zamořená celá planeta - ono to tak vlastně i je, ale (!) v odpadcích se točí spousta peněz, odpad při spalování totiž vytváří teplo, které zahřívá domy v chladných teplotách v zimě a popřípadě ohřívá vodu v létě, ale zároveň vytváří metan, který dokáží některé elektrárny přeměnit v elektřinu a tak pohání počítače a routery a podobné věci díky kterým čtete tuto zajímavost (průměrně takováto elektrárna dokáže zásobit elektřinou něco kolem 15000 domácností), takže svozové organizace mají dvojí příjem - jeden za to že odvezou odpadky od vašeho domu a druhou když z odpadu vytvoří další produkt, který dále prodávají, je to dá se říct dokonalý byznys - kdyby si lidstvo mohlo dovolit raketoplány, které dokáží odletět s většinou lidstva pryč, tak by si určitě mohlo dovolit několik popelářských vozů a pár spaloven, které by se o odpad postaraly a využili ho. Navíc představa, že by se vytvořilo tolik odpadu, jako je znázorněno ve filmu, je lehce úsměvná... protože kdyby na zemi existovala díra 36,6 metru hluboká a 44 mil^2 široká, tak by podle Dr. Williama Rathje (archeolog a profesor na arizonské universitě, který se zaměřil na problematiku odpadu) dokázala pohltit odpad celých USA za 100 let - zní to jako moc, ale velikost té díry je zhruba taková, jako velikost druhého nejmenšího státu v USA. Kdyby se stejným tempem kopalo dál tak za 10000 let by byla odpady zaplněno 5% USA , takže právě proto je pohled na zemi přeplněnou odpadky nereálný - tím nechci říct že nemáte recyklovat a starat se o planetu, jen říkám že nebudeme muset opustit planetu kvůli odpadkům na hromadách o velikost mrakodrapu. Navíc odpadu jako takového nepřibývá, sice je více věcí, ale zároveň se věci mnohem efektivněji vyrábí, například takové PET láhve - jsou tenčí nejen kvůli ekologii, ale zároveň kvůli materiálu který něco stojí, tím pádem továrna šetří na každé ekologické lahvi, protože je v ní jednoduše méně plastů. Navíc také recyklovaný odpad slušně snižuje (tam kde se třídí) "hory" odpadů. Přibližně od roku 2000 se tak množství odpadu snižuje díky reckylovatelným pytlíkům a tenčím PET lahvím atp., tedy čím víc šetříte na materiálu tím víc máte peněz, ale zároveň jste i ekologičtější, protože jste použili méně materiálu. Takže čím vyspělejší stát/ekonomika tím menší jsou "hromady" odpadů, např. člověk co žije v New Yorku vyprodukuje méně odpadu než člověk co žije v Mexiku (město). Takže podle všeho co právě čtete by nemělo být možné, to co se stalo zemi ve filmu, že by se města (tedy i celý svět) topil v odpadcích takto rychle - teda pokud by jste se nepokoušeli právě toto udělat, ale to by bylo hloupé ne? (pokračování viz. má zajímavost o aktivitách spolčenosti BnL)

plakát

Avengers: Infinity War (2018) 

No opět se potvrdilo jak hloupý dokáží filmové postavy být... (možný SPOLER, kdyby jste náhodou nevěděli jak film dopadne) Iron Man mohl, místo lítání okolo a mlácení, což se už v Občanské válce ukázalo jako špatný tah, kde mimochodem taky mohl všechny zabít a ušetřit si tak hromadu trablů okolo, použít lasery a odříznout mu ruku, Doctor Strange mohl jednak použít to nejzákladnější kouzlo s portálama a uříznout mu ruku portálem a nebo dvak zastavit čas a tu rukavici mu prostě vzít nebo se vrátit v čase a zničit 4 kameny když byli ještě na zemi. Scarelt ho mohla jakmile ho viděla "zmrazit" a donutit ho si rukavici sundat, umí přece manipulovat s myslí, ale očividně né se svou. Kapitán dělal to co umí nejlíp hopsal kolem a mlátil kolem sebe, takže týmu moc neprospěl. Vakanda ač "vyspělý" národ nepoužívá rychlopalné zbraně ani leteckou podporu ba ani těžké obrněnce - armáda předurčena k zničení. Quinn to taky pěkně zmrvil, i když přišel už dřív o hodně, tak se jeho reakce dala čekat, ale to ho neomlouvá. Celkově tým Iron Man a spol byli, ač v menším počtu, lepší než Kapitán a spol. ano můžete namítat, že měl o kámen navíc, ale ten využil až ke konci boje takže smůla. Na druhou stranu souhlasím s Thanosem - toto gesto by vyřešilo jeden z problémů lidstva (možná i vesmíru). No ale to nic nemění na tom, že Iron Man i Doctor Strange mohli všemu předejít buď drastickou operací a nebo v případě Mudr. cestováním v čase. Vizuálně to ujde, ale příběhově by to chtělo zalátat pár obřích děr.

Poslední hodnocení (1 894)

The Falcon and the Winter Soldier (2021) (TV seriál)

05.05.2021

Vražda v Orient expresu (2017)

19.04.2021

Hlava 22 (1970)

18.04.2021

Babica vs. Sapík (2015) (TV pořad)

odpad! 30.03.2021

Exkluziv! (2013) (TV pořad)

odpad! 30.03.2021

Kurňa, co to je? (2013) (TV pořad)

odpad! 30.03.2021

Silvestr 2013 (2013) (TV pořad)

odpad! 30.03.2021

Babicovy dobroty (2008) (TV pořad)

odpad! 30.03.2021

Mejdan roku z obýváku (2009) (TV pořad)

odpad! 30.03.2021

Reklama

Ovládací panel
1 bod

Fanklub

(1)

Reklama

Reklama