Králové ro(c)ku (2006)

Jo, tak jo. Komedie tohoto ražení opravdu můžu. Nápad, rocková atmosféra a hlavně vynikající muzika od Jacka Blacka. Výborně jsem se pobavil a ještě navíc v rytmu, řekl bych zvučných až líbivých :), válů a vše nakonec korunuje Dave Grohl v roli Satana. Nářez!

Mr. Fix It (2006)

I pro mě z nepochopitelných důvodů, mám pro tento filmový žánr (nesmyslný pytloviny) slabost. Asi je ve mě zakopanej romantik nebo co :)). Ale ten konec.....všechno špatně!

Obávaný bojovník (2006)

Výborně zpracováný příběh o čínském národním hrdinovi, který si jako bezkonkurenční bojovník plní svůj dětský sen stát nejlepším. Teprve po ztrátě milovaných si uvědomí, jak potěšetile se občas choval a po sléze se stane národním symbolem, když nastoupí do mezinárodního turnaje v době politického útlaku Číny. Bojový scény jsou absolutně luxusní, Jet opět předvádí špičkové bojové výkony. Překvapil i po dramatické stránce, která na film hong-kongské produce je nezvykle rozsáhlá. Chvílemi možná až zbytečně zdlouhavá, ale rozhodně né tak, aby se to připravilo o jedinou z pěti hvězdiček, který si Huo Yuan Jia ode mě zaslouží.

Potomci lidí (2006)

Zatím se mi nestalo, že by se můj názor tak diametrálně lišil od toho obecnýho, ale tady jsem se fakt modlil, ať už je konec, zřejmě to není můj žánr.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Jsem hrubě zklamán, taková promotion a kde nic, tu nic. V podstatě celou dobu jsem se nudil a myslím si, že Hanks taky, protože celej film jen někde u někoho postával a koukal se, co se děje.

The Gravedancers (2006)

Tak průměrné hodnocení cca 60% této komedie moc nechápu. :) První problém je scénář. Krom toho, že je neuvěřitelně hloupý, tak ani hereckým star jako Karyo nedává vůbec šanci a většina dialogů je směšná. Problém #2 - rozpočet! Největší položkou na něm byl patrně benzín, který projezdili asi ve 4 scénách. Zbytek sfoukli levně. Asi 4 interiéry, ve kterých se odehrává celý film, zapůjčili členové štábu. Na figuríny všech duchů si zapůjčili Eddieho od Iron Maiden a o počítačové efekty se za zmrzlinu postaral nejspíš režisérův synáček v Microsoft Movie Makeru. Dál SPOILER!!!!. Zlatým hřebem je závěrečná scéna, která je remixem Krotitelů duchů, kdy hrdiny v hammeru honí obří plastická hlava (opět Eddieho) v perfektně naklíčované scéně (ovšem na rok 76) a sportovním dramatem, ve které se Karyo, jako odepsaný, dostává k lebce (opět Eddie), plive jí do ksichtu a trojitým emotivním záběrem jí zahákuje do hrobu, jako Michael Jordan do koše a tím triumfuje a řeší situaci. Tady už jsem se smál nahlas. :)

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Za posledních pár let byl toto jeden z mých nejlepších kinozážitků. Obrovský plátno, ohulenej prostorovej zvuk a 2 hodinky komiksové relaxace začaly. Film je zcela zaměřen na bojový scény, který jsou naprosto brilatně udělaný a dál na nikoliv "cool", ale naopak dost frajerský a chlapský hlášky (pokud se na to člověk dívá s jistou dávkou nadsázky) - "Tonight We will dine in HELL!!!" jenž hlavní hrdina pronáší groulem naležícím deathmetalovému vokalistovi. Pro mě dost chlapskej a odpočinkovej vál.

A co když je to pravda? (2005)

Vrámci žánru už jsem viděl lepší a hlavně líp obsazený snímky. Witherspoonce jsem nikdy nepřišel na chuť. Musím však uznat, že námět ujde. 2.5*

Blood+ (2005) (seriál)

Má to poněkud pomalejší rozjezd, ale určitě se vyplatí se prokousat prvnímy deseti díly a pak nastavá totální mafie. Jením slovem - vynikající.

Ong-Bak 2 (2005)

Lidem, kteří leží v nemocnici a mají všechny údy v sádře, zlomený žeberní a klíční kosti a páteř do kornoutku, se mohli stát pouze dvě věci. Buď na ně spadlo piano z pátýho patra, nebo se pokusily ukrást Tonymu Jaa jeho slona. Tony Jaa (který původně snad musí být ortopéd, protože nikdo jiný by nedokázal během několika málo vteřin uvést protivnikovo tělo do geometrických tvarů, které by člověk marně pohledal i v skriptech pro univerzity) nezná slitovaní a dlaždí si cestu za svou pomstou zmrzačenými záporáky. Ten borec je absolutní démon, choreografie je naprosto vynikající, bojový scény uchvacující. Bohužel ostatní aspekty nejsou stoprocentní, ale ani moc podstatný, takže mé hodnocení 4/5 jak sviňa.