Kate a Leopold (2001)

Jestli se někde proflákne, že jsem dal romanťáku 4/5, tak je má pověst drsňáka v háji. Takže pšššššt!!! :))))

Jódžú toši (1987)

Velmi se mi líbila značná dávka erotiky, kterou tyhle filmy (podle mě) potřebujou jako sůl. Právě tady jsem viděl úplně přesně to, co mě v některých jiných snímcích chybělo. Ikdyž chvíli jsem se bál, že jde o takový ten typ filmu, kde celou dobu na něco čekáte a najednou titulky - naštěstí tomu tak není, ale i tak ten konec mohl mít trochu větší grády, takže za to ubírám jeden valderónek - 4/5

Džúbei a umění nindžucu (1993)

Absolutní klasika, naprosto vynikající, když slyším anime, vybavím si tohle!!! Prostě paráda. Ani nemám slov :)

Válečníci (2007)

Tak mě připadne, že v popisku tohoto filmu je chyba. Není akční, nýbrž drama. Výprava je velmi pěkná, ale celek zas tak zajímavý není. Film nenabízí nic, za co by se dali přidávat další hvězdičky, takže zůstávám na 3 a podotýkám, že jsem čekal víc. Poslední dodatek: vcelku pěkná hudba.

Tohle je Sparta! (2008)

Byl jsem, dá se říct, ještě docela příjemně překvapen. Čekal jsem úplnou a naprostou hovadinu a nakonec to je jen hovadina. Musím se ovšem zmínit, že tam byly některý šluky opravdu hustý, chvílema jsem se řezal smíchem a za to jsou taky ty 2*. Jedna za to, že si dělaj srandu z Paris Hilton a druhá Kevinu Sorbovi, který ještě stále nepřekonal svou životní roli a to tu, kdy říká barmanovi "Tohle není Jim Beam".

Ong-Bak 2 (2005)

Lidem, kteří leží v nemocnici a mají všechny údy v sádře, zlomený žeberní a klíční kosti a páteř do kornoutku, se mohli stát pouze dvě věci. Buď na ně spadlo piano z pátýho patra, nebo se pokusily ukrást Tonymu Jaa jeho slona. Tony Jaa (který původně snad musí být ortopéd, protože nikdo jiný by nedokázal během několika málo vteřin uvést protivnikovo tělo do geometrických tvarů, které by člověk marně pohledal i v skriptech pro univerzity) nezná slitovaní a dlaždí si cestu za svou pomstou zmrzačenými záporáky. Ten borec je absolutní démon, choreografie je naprosto vynikající, bojový scény uchvacující. Bohužel ostatní aspekty nejsou stoprocentní, ale ani moc podstatný, takže mé hodnocení 4/5 jak sviňa.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Vážení přátelé, v tomto velmi vydařeném snímku se Sylvestrovi povedlo vymyslet nový filmový žánr :))). V popisu tohoto titulu by totiž nemělo být uvedeno Akční / Drama / Thriller, ale správné označení žánru je "SKLIZEŇ"! Navíc realističnost je opravdu maximální. Doufal jsem v jatka a moje očekávání bylo překonáno. A i přes to, že bych si film dokázal představit o 15 - 20 minut delší, dávám plnej kotel!!!!

Králové ro(c)ku (2006)

Jo, tak jo. Komedie tohoto ražení opravdu můžu. Nápad, rocková atmosféra a hlavně vynikající muzika od Jacka Blacka. Výborně jsem se pobavil a ještě navíc v rytmu, řekl bych zvučných až líbivých :), válů a vše nakonec korunuje Dave Grohl v roli Satana. Nářez!

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Vidím to podobně jako u her. AVP1 nic moc (myšleno zpětně), ovšem dvojka...o dost lepší. A stejně jak jsem AVP2 dohrál za všechny charaktery, tak asi i film podrobím několia shlédnutí.

Angel (1999) (seriál)

Je to lepší než Buffy, ale měl bych k tomu jednu takovou připomínku. Nějak mi nejde do hlavy, proč Angel jako upír chodil v noci a svítil si baterkou, příp. používal infravizi. Myslel jsem, že upíři (jako noční tvorové) vidí ve tmě dobře. Jinak je to frajer. / Bohužel čím dát tím víc se seriál stává nesmyslnou patlaninou na poslední sérii se už nedá dívat.