Sex ve městě 2 (2010) odpad!

Ježišmarjá! Už dlouho jsem neviděl tak trapný, zbytečný a hloupý film s tak nepříjemnými a povrchními postavami. Trpěl jsem už u úvodní homosexuální svatby, ale přejezd do Abu Dhabí byl ještě horší. Už u prvního filmu jsem zapochyboval nad některými divačkami, konkrétně nad jejich ochotou nechat se unést samotným zobrazovaným luxusem i bez toho, aby scénárista dodal zábavné postřehy Carrie a už je to tady v plné kráse. Že ale půjde o takový sešup, jsem nečekal. Scénář šel k čertu, nahradili ho velbloudi, chudák Penelope Cruz a cameo Lisa Minelli (proč?). Z původně docela zajímavých seriálových hrdinek (a nejen z nich) se v tomhle filmu staly postavy z těch horších mýdlových oper mlátící prázdnou slámu, s tím rozdílem, že jsou k vidění luxusnější exteriéry, na druhou stranu je divák zásoben urputnými řečmi o sexu, aby film dostál liberální nálepce. (Samantha je k uzoufání). Sedět vedle téhle party v restauraci v jejím seriálovém období, našpicuju občas uši, abych si vyslechnul jejich názory na věc. Dnes bych urychleně zaplatíl a s vrtěním hlavy bych odkráčel. S ženou, které se tenhle film doopravdy líbíl bych věru nechtěl trávit večer.

Sherlock (2010) (seriál)

Pro mě tohle prostě není Sherlock Holmes! Dobře si pamatuju, jak jsem jako teenager Doyla četl a jaký jsem měl z něho pocit. Holmes šel neomylně k cíli, s elegancí a stylem své třídy oné kouzelné viktoriánské doby, s přihlouplým,ale dobráckým dr Watsonem za zády. Při sledování rychlých střihů a pozorování neurotického Holmese a Watsona, který je někdy chytřejší než hlavní eso mám podobný pocit jako když vidím rockovou kapelu preludovat Bacha. Ze je to jinak svižná podívaná? Jo to je. Ale jmenuje to Holmes, tak to má být on, ne? Viděny tři díly.

Simpsonovi - Levák od vedle (2010) (epizoda)

Zaciname s financni krizi a pak pokracujeme s Levakem Bobem. Otrepane tema, ale v invencnim zpracovani. Na 21. serii vyborny dil.

Simpsonovi - Muzikál ze základní (2010) (epizoda)

"Chceš li mít zdravý chrup, jabko kousej chrupy chrup." Dějově dost slabota (Lisa, ale i vedlejší Krusty v Evropě). Ale jelikož na hudebním táboře byli vedoucími Jemaine Clement a Bret McKenzie z Flight of the Conchords, byl z toho koukatelný díl. A odkaz na Manhattan Woody Allena mě potěšil.

Simpsonovi - Panu dozorci s láskou (2010) (epizoda)

Výborné! Progresivní demonstranti s transparenty America is always wrong a We love Murderers, na druhou stranu Lisa zesměšněná podpásově v diskusi jen kvůli barvě svých vlasů. Tenhle díl byl vtipný po všech stránkách. "Kdo je pro návrh at řekne sýr. Kdo je proti návrhu at řekne Nenávidím Ameriku...Nená..a sakra....Kdo je pro zkrácené volební období, at řekne Mám sex se zvířaty. ..Já mám sex se zvířaty, jen nejsem pro zkrácení volbeního období."

Simpsonovi - Pohlednice ze Springfieldu (2010) (epizoda)

"Heslem všech Simpsonů bylo V nejlepším přestat!" Bohužel ne. I na téhle epizodě je vidět, kam se celá série šine. Lisa stejně jako v epizodě Lisa the Simpsons (17., v 9 sérii) řeší své předky. Ale zatímco starý genearologický díl byl skvělou zábavou, nové nahlédnutí do rodokmenu se ukazuje být mravokárnou historkou o nespravedlnosti otrokářství. Po hříchu, bez humoru. A to je ještě jeden z lepších dílů 21.série..

Simpsonovi - První meta dobyta (2010) (epizoda)

V roce 2010 si Simpsonovi ještě z leckterými tematy uměli vyrovnat se ctí. Prudernost a žaloba kvůli polibku byla všem k smíchu, dne už si nejsem tak jist.

Sociální síť (2010)

Nevadí, že patřím mezi posledních pár lidí na planetě, kteří ještě nejsou na Facebook připojeni (tímto zdravím většinu obyvatel Papuy Nově Gunei, kteří jsou se mnou na stejné lodi), Fincherovo nahlédnutí do světa zakladatele jsem si i tak užil. Jako obvykle u Finchera těžko najdete hluchou scénu a film působí sevřeně, kompaktně, diváka vtáhne a nepustí, a to i přesto, že postavy jsou notně odtažité a ne zrovna sympatické (i když Timberlakův Parker má charisma na rozdávání). Po filmu jsem si vyhledal fotky a rozohovory Marca Zucerberga. Hm, nevypadá, že by byl takhle ostrej obchodník... Sean Parker podle Wilkipedie okomentoval film jako "naprostý výmysl" a řekl, že by si přál, aby jeho život byl takhle odvázanej..

Srbský film (2010) odpad!

Srbský film není amaterským filmem, přítomní své řemeslo umějí. Problém je v tom, že režisér jde ve své snaze omlátit divákovi o hlavu bídu současného světa dost přes čáru. A to ještě předpokládám, že se chtěl prezentovat opusem a la Passoliniho 120 dnů Sodomy, jen v novém moderním hávu a v méně zamaskovaném..ehm..podobenství. Horší variantou je snaha o extrém za každou cenu. Každopádně tenhle film neplní svou roli, jediné zhnusení, které se u mě objevilo, bylo směrem k tvůrcům a jediné zamyšlení, které u mě proběhlo bylo nad dobře vypadajícími herečkami, které vzaly tuhle roli

The Dark Lurking (2010) odpad!

Znáte takové ty akční horrory, které nejsou ani vteřinu strašidelné a akce je podivně neakční? Tak to je jeden z nich. Celé to vypadá jako televizní film, splácaný z několika nápadů, které jsme už viděli a neni důvod je vidět znovu v horším podání. Možná by to mohlo být pro někoho za jednu, ale já dám odpad, protože jsem se u tohohle akčního scifi hororu příšerně nudil.