Simpsonovi - Dívka v orchestru (2019) (epizoda)

Parafráze na Whilplash (+ Shining). Originální Whiplash 5, Girl's in the Band 2,a to hlavně proto, že kdysi bývaly parodie/odkazy na popkulturu aj. osobité a hlavně s nějakou myšlenkovou nadstavbou nebo byly aspon zábavně naroubovány na probíhající originální děj. Ted už jde jen o tom, vytvořit nějaký další díl do serie bez nějakého významu.

Simpsonovi - Láska není hračka (2019) (epizoda)

Ahá, tak někdo je homosexuál, někdo hetero, ale všichni jsme ze stejného těsta. Že jde o další velmi nudnou epizodu by se dalo snést, ale že jde navíc o další epizodu výchovnou.. dohromady k uzoufání.

Simpsonovi - Útěk z Kanady (2019) (epizoda)

Cílem bylo viditelně potěšit městské liberály. Tím nejsem, nezasmál jsem se. Liza Simpsonová je navíc k nesnesení.

Trhlina (2019)

Srovnání se zahraničními scary snímky by asi nebylo fair, vyhnu se mu. Srovnat příkladně českého Ghoula a slovenskou Trhlinu ale můžu a i v tomto srovnání Trhlina nevypadá dobře a nemyslím,. že by za to mohl jen rozpočet (Ghoul cca 40 mil korun, Trhlina na cca 15 mil, oba filmy na sebe vydělaly, Trhlina kupodivu procentuálně víc). Zatímco Jáklovi se povedl mimořádně zajímavý zásek do lokální horrorové historie, ve kterém žádný ze základních atributů nepokulhával za zahraničím, u Trhliny naopak téměř všechno skřípe - herci, scénář, kamera,efekty (hodně jednoduché), ale hlavně se nedostavuje kýžený pocit strachu, úzkosti, obav. Nedostatek něčeho tak elementárního zaráží a posunuje vyznění filmu někam k televiznímu filmu s lehce tajemnou, ale celkově nevzrušivou atmosférou. Škoda.

Úniková hra (2019)

Verze jiz videneho, jednak modernejsi a jednak uhlazenejsi, jelikoz urceno teenagerum. Ze zminenych duvodu se tudiz nedostavi ani pocit morbidnosti a znechuceni cynickeho Saw ani se nedockame krutosti a stretu charakteru videnych v Kostce. Pres veskrze dobre odvedenou filmarskou praci zustava pocit.televizniho filmu s odhadnutelnym.koncem ( ano, trefil jsme se, scenar nebyl zrovna inovativni) a zapomenutelnymi postavami. Po pulnoci k pospavani jako stvorene.

Yesterday (2019)

Takové pohřbení zajímavého nápadu se jen tak nevidí. Nejen, že nefunguje romantická linie, nejen, že scénář není ani zajímavý ani vtipný, ale proč proboha do hlavní role vyberou chlapíka, který nejen, že neoplývá charismatem ani v nejnižší možné míře, ale navíc dokonale zabije jakoukoliv skladbu Beatles, na kterou sáhne? (Nemyslel jsem si, že je to v takové míře možné) Pro fandu Beatles peklo (sáhněte raději po velmi vydařeném odkazu Accross the Universe), pro romantiky bez znalosti Beatles nuda a možná úvaha, co na nich bylo zvláštního.(A že toho bylo!)

Zaklínač (2019) (seriál)

Je málo případů, kdy jsem měl chut ponořit se do vymyšleného světa a sledovat osudy postav. Podařilo se to profesionálnímu lingvistovi Tolkienovi se svým detailně promyšleným světem, včetně vytvořené historie (Silmarillion), humoristovi Pratchetovi se svou ne-fantasy, plnou společenských postřehů, Martinovi se syrovým vyprávěním evokujícím středověk a Sapkowskému, výtečnému vypravěči, který dokáže měnit styly vyprávění a být ve všech zajímavý a osobitý. Pán prstů se dočkal důstojné adaptace, na maximu možného, s velkým rozpočtem (dohromady téměř 300 mil usd), hvězdným obsazením a atmosférou, odpovídající předloze. Zeměplocha ke kompletnímu zfilmování nevybízí, pár jejich adaptací nenadchne, ale ani neuškodí, jsou to doplnky. Hra o trůny od HBO za předlohou zaostává, ale i tak se jedná o solidní zpracování, také s ohromným rozpočtem (náklady na 1 díl 6-15 mil usd) a s citem pro předlohu. Zaklínač od Netflixu....je totálně mimo. Ze Sapkowského seriál vypreparoval historky, působící tuctově, s lacině působícími kulisami (díl za 10 mil usd??), podivným obsazením (bohužel, včetne hlavních - Geralt, Marigold) a úplně pitomými dialogy. Vrcholem všeho je dabing, za který tvůrci nemůžou, ale je to ten definitvní hřebíček. Vypněte počítač a nakupte 7+1 knih, zážitek je neporovnatelný!

Zaklínač - Čtyři marky (2019) (epizoda)

Neuvěřitelná nuda s maskami jak z televizní inscenace, s nepřehledným dějem (na obrazovce je jen asi deset postav) Cavill hraje Geralta jako parodii na Arnolda Schwarzeneggera, Marigold, který má skvěle zpívat (uf) a být sympatickým proutníkem je prostě opruz a scénář...Jezdći (hledající Cyri): 'Princezno Cyri. Princezno Cyri. Někde tu musí být. Princezno Cyri.' Cyri, sedící po chvíli u ohne s někým, koho před minutou potkala, filosofuje:Když jsi na útěku, tak přece musíš někam mířit, ne, ale já spíš utíkám od něčeho.' Každá věta v knize je radost, každá věta v seriálu je WTF. Pro mě s velkou pravděpodobností seriál končí, takhle zprasenou adaptaci jsem teda nečekal.

Zaklínač - Série 1 (2019) (série)

Knihu do ruky, odhlásit z Netflixu. Tudy ne, přátelé..