The Mandalorian - Kapitola 17: Odpadlík (2023) (epizoda)

Zahřívačka. Stále je to milé a daří se držet lajnu líbivosti v kurzu, ač přeci jen smrdí rutinou na jistotu, ale uvidíme, zda to bude mít víc než dobře vysoustružený futrál.

T2 Trainspotting (2017)

Třídní sraz po dvaceti letech, vzpomínání, vypravění, staré fotky, stará muzika. Čirá nostalgie pouze pro pamětníky a jako taková funguje překvapivě dobře.

Syn (2022)

Kdo, bohužel, zná velmi zblízka téma depresivních a úzkostných poruch dospívajících dětí, zdevastovaných okolnostmi, vztahem rodičů, neschopných zařadit se, nešťastných z bezvýchodnosti svých stavů, musí ocenit naprostou preciznost a cit, s jakým bolestné a stále velmi nechápané téma Zeller zpracoval. Nepodivuji se nízkému hodnocení, které vyvěrá z komplikovanosti a specifičnosti tématu. Divák, nemající vlastní zkušenost, těżko ocení, jak do detailu přesně a autenticky The Son zrcadlí srdceryvnou a bolestnou problematiku psychických potíží zlomeného, mladého člověka. Zatímco stařecká demence z The Father je společnosti dobře známý a akceptovaný fenomén, diagnostikovaná úzkostná a depresivní porucha u dětí a mladistvých je stále v drtivé většině chápána jako vrtoch, neschopnost a neochota se zařadit, nezodpovědnost a nedostatek snahy a absence režimu a pořádku a nikoliv jako seriózní nemoc, o čemž svědčí i nízké hodnocení zde, narozdíl od ovacemi nad The Father. (Hopkins si zde zahrál malinkou roličku Jackmanova bezcitného otce.)

Právo podle Lidie Poët - Epizoda 1 (2023) (epizoda)

Hmno, když se jen kocháte kostýmy a poměrně sympatickou ženskou a budete ignorovat, že případ je hloupoučký a argumenty či důkazy velmi jalové, je to v pohodě ukoukatelném

Docent - Lesní vražda (2023) (epizoda)

Nechci být nevděčný nebo věčný tlučhuba, narazil jsem někde dokonce na ovační zmínku o Docentovi a ČT ho též anoncovala dost předem jako potenciální hit. V režii jsem zahlédl Stracha. Pokud bych byl hodně přísný, působí Docent hrozně školácky. Jako produkt někoho, kdo celkem umí točit, ví jak na to, a nakoukal dost detektivek, ale to je tak všechno. Sterilní klišé, které je dost dobře koukatelné, ale všechny role působí zoufale šablonovitě, navíc Ramba, která mi jinak jako herečka nevadí, uchopila otravnou kravku, která se jistě přerodí, hodně nešťastně a hlavně křečovitě. Trojan je jako obvykle dobrý, ale už se dost opakuje, stejně jako Vetchý. Dvojčata (Taclík, Hádek) a ostatní jsou spíš klasické pitoreskní role, které bůhví proč čeští tvůrci mají potřebu cpát do svých děl a škodí serióznosti, jakkoliv si jsem vědom, že i takové typy se v branži vyskytují. Etzler velmi dobrý. V druhé polovině přeci jen lepší a chytající druhý dech. Předpokládám, že po druhém a třetím sílu značně zmírním příkrost hodnocení. Zatím nic moc.

Pohotovost - Peklo a velká voda (1995) (epizoda)

Sice neukočírované tlačení na pilu ve snaze o maximálně akčně dramatický díl, ale napínavé to bylo!

Klíšťák - Série 1 (2016) (série)

Já se bavil výborně. Styl humoru i herci mi perfektně sedli a jako dost vtipný seriál na pohodu The Tick funguje skvěle.