Sweet Tooth: Chlapec s parožím (2021) (seriál)

Veliké překvapení a kvalitní zářez pro Netflix, což je už spíše výjimka. Ovšem čekání na druhou sérii, která jistě vzhledem ke kvalitě první, bude, mě umoří...

Sweet Tooth: Chlapec s parožím - Ven z lesů (2021) (epizoda)

Hmno, od začátku to působí značně marně a jalově, ale ještě díl, dva dám jelenovi šanci, větřím, že by to nemusilo být tak zbytečné, jak se nazdává.

Šílený bůh (2021)

Umělecky fascinující lekce, kombinace technik, stop motion masakr, Zeman vs Švankmajer vs Eraserhead, muselo to dát ohromně práce a trvat věčnost, chápu ten existencionalistý apel a protiválečnou agitku, na druhou stranu koukat se na tyhle slizké odporňárny depresivní není nic příjemného.

Šťastně spolu (2021)

Výborný nápad, sympatické zpracování, casting, stopáž i soundtrack. Pro mě velmi příjemné překvapení! Absolutně nechápu ta mizerná procenta tady. Mám z Happily přesně opačný dojem - svěží, břitký, zábavný, trefný a narozdíl od mnohých hodnotících mám dojem, že režisér velmi přesně věděl, co točí a povedlo se mu to na výbornou. Pokud někoho po tomhle filmu napadá otázka 'co tím chtěl autor říct', případně 'na konci nepřišlo žadné vysvětlení', dost zásadně nepochopil pointu.

The Morning Show - Potvrzení (2021) (epizoda)

Možná jen to jen můj pocit, ale v osmém díle a už během sedmého se TMS zvrtlo do moralizující a telenovelovou parodií sebe sama a dost mě to otravovalo. Scénář stále více klišé z vody a když budu krutý, Aniston snažící se zahrát pláč i jiné emoce s neexistující mimikou rtů, je celkem utrpení. Plastiky obličeje by se měly herečkám ve smlouvě zakázat. První sérii jsem si užíval, druhá šla, ač nebylo možno necítit silnou nastavovanost kaše, ale osmý díl byl pro mě průšvih. Třeba vezmu po devítce a desítce zpátky.

Válka zítřka (2021)

Jo, je to zoufale neoriginální, zbytečné a na jistotu, ale co naplat, když jsem se ty dvě hoďky skvěle bavil, nebudu tvrdit opak.

Vedoucí katedry (2021) (seriál)

Mě osobně velmi sedlo, hlavně tématicky, ale i herecky, některé momenty byly hodně silné, až mi po šestém díle bylo líto, že je konec.

Věž - Série 1 (2021) (série)

Ač davám ,jen' tři, jde o britsky poctivý seriál, s velmi silnými hereckými výkony a slušnou atmosférou, která chytne, ač samotný scénář je spíše slabší a krom uspokojení nezpůsobí wow dojem. I tak každopádně palec nahoru a rád zkusím druhou sérii, která přislibuje víc.

Vigil (2021) (seriál)

Překvapivě povedený BBC seriál o vyšetřování vraždy na palubě britské jaderné ponorky. Objevil jsme ho hledaje, kde si vyjma Endeavour zahrál Shaun Evans. Dobré herecké výkony, napínavý scénář a patřičně úzkostný pocit z průběhu vyšetřování. Neměl jsem sebemenší problém ani s flashbacky, které obvykle nemusím, ani s lesbickou linkou hlavní hrdinky. Snad jen poslední díl nebyl oproti pěti předchozím úplně zvládnutý a v akčních scénách z ponorky působil jak béčkový thriller.