Extraktoři - Únos (2023) (epizoda)

Když si ne úplně snadno zvyknete na české herce (a nijak zvlášť sympatickou ani herecky zdatnou Gajdošíkovou) v prostředí a tématu, které není zrovna filmařsky na domácím písečku obvyklé a tudíž ne přirozené a uvěřitelné, není to taková pohroma, jak se první minuty zdá. Chtěl jsem pohrdlivě Extraktory odpískat jako topornou zbytečnost po pár minutách, ale nakonec dám šanci druhému dílu. Jistý fortel a poctivost nelze seriálu upřít, herecké výkony ovšem oscilují mezi průměrem a podprůměrem.

Hypnotik (2023)

Hmno, to se těžko hodnotí. Už sám Affleck jsou vidle do logiky, páč posledních hafo let, pokud kdy vůbec na tom byl jinak, se těžko rozlišuje, zda ten jeho pekelně toporný, znuděný výraz je projevem neschopnosti cokoliv zahrát nebo to je hraní? Každopádně Rodriguez si natočil epesní béčkovou sračičku jak z partesu a jak je u něj zvykem, tváří se děsně vážně a seriózně. Tak si vyber, diváku. Já to vzal a celkem se bavil. Ale ne dost na to, abych Hypnotic obhajoval nebo z něj měl jiný než neurčitý zážitek, nakloněný díky Affeckovi spíš k palci dolů. Ale do prime time na Primu dobrý.

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Pragmatická recyklace zavedené značky. Ještě stále baví, ale přeci jen už poněkud zevšedněla.

Králičí nora - Algoritmy kontroly (2023) (epizoda)

Ne, že by mě to vyloženě nebavilo nebo nudilo, nejsem si ovšem jist, zda mě to baví v dobrém slova smyslu. Herci až na Dance, samozřejmě, nejsou nijak dobří, Sutherland je v podstatě špatný, scénář je zoufale, ale opravdu zoufale neoriginální a tak Rabbit Hole nenabízí mnoho, proč by mělo smysl ho točit, nicméně závěrem si mou pozornost přeci jen získal alespoň natolik, že i na čtvrtý díl se kouknu a možná, ale jen možná, otočí trošinku palec zdola nahoru.

Králičí nora - Pilotní díl (2023) (epizoda)

Hodně moc jsem chtěl být nadšený, nějaký pořádně našláplý agentský seriál by bodl. Ale tohle je klišé na klišé až hanba. Školácký scénář a zcela tuhý, sotva uvěřitelný Sutherland. Nevím, nevím, ještě tomu dám šanci, ale úvodní díl působí jako zbytečnost.