Stalker (1979) odpad!

Píčovina na N-tú. Kurňa, že som si radšej nepozrel nejakú mexickú telenovelu. Dve a pol hodiny pozerám na to jak čurák a nič, úplne, že nič, len samé akože filozofické keci o ničom a to všetko ešte aj s titulkami. Do poslednej minúty som čakal, že sa z toho vykľuje nejaké rozumné posolstvo ale kdeže zase nič. Zabitý čas, neodporúčam pozerať, nemá to význam.

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

Tešil som sa na tento film hlavne z dôvodu, že tam hral môj obľúbený herec Forest Whitaker a samurajská téma ma celkom zaujímala. Ale nič z Toho som si moc nevychutnal hlavne nie samurajstvo, lebo hlavná postava tam moc nebojovala a s mečom už vôbec nie, okrem scény kde trénoval na streche s holubmi, sem tam trošku strieľania. Nečakal som, že to bude úplne akčné, ale toto bola vcelku nuda, občas trochu filozofie. Charakter postáv bol dosť plytký, jediná scéna v ktorej sa ako tak prejavili páni mafiáni bola keď sa vysmievali z mena Ghost Dog a postava francúzskeho zmrzlinára pri ktorej som si musel dosť domýšľať. Jedine Forest to dobre zahral a z tej nočnej letargie, keď som to pozeral ma prebrala akcia okolo vyvraždenia mafiánskych šéfov, vďaka tomu dostal odo mňa film 3 hviezdy a čakal som viac na konci. Možno keby ten holub začal ďobkať do rany postreleného, ležiaceho Foresta tak by som jednu hviezdu pridal. Celkový dojem bol sklamanie, lebo som očakával podstatne viac.

Až na krev (2007)

Čierna krv je jedna z najlepších prác Paula Thomasa Andersona spolu s filmom Magnólia a Hriešne noci. Všetko pôsobí vo filme skutočne aj role detských hercov. Daniel Day-Lewis, podal skutočne fenomenálny výkon, zachytávajúci silu chamtivosti, strachu, šialenstvo, a komédiu zároveň, na mnohých miestach v celom filme. Taktiež vynikajúci výkon hlavne na konci filmu podal herec Paul Dano ako fanatický mladý kňaz. Kamera je tiež veľkolepá. Robert Elswit krásne vystihuje podstatu životného prostredia. Minutáž bola asi jediná slabina filmu aj keď som nemal nutkanie robiť počas sledovania iné veci (strihanie nechtov a podobné činnosť vhodné pri zdĺhavých a nudných filmoch). Je to veľmi dobrý film, ale na 5 hviezd to nie je kvôli tej minutáži takže slušne 4.

Vojákova dívka (2003) (TV film) odpad!

Nejedno oko nezostane suché pri sledovaní tohto tv filmu. Troy Garity podáva hviezdny výkon, ako mladý vojak v službách americkej armády, ktorý sa či to chce, alebo nie ,,zamiluje" (zahučí mu v jahode) do ,,krásnej" transsexualky Calpernie (Lee Pace), ktorý podáva rovnako kvalitný herecký výkon ako Troy. Film spracováva ich ,,lásku" veľmi jednoducho a prirodzene. Film je založený na skutočnom príbehu, čo ešte viac umocňuje zážitok zo sledovania tohto snímku. Výkony hercov sú vynikajúce, scenár je prepracovaný a dojemný, jedinou chybou filmu je že nastáva rýchly koniec. PS: transsexualita je zvrátenosť a na tom nič nezmení ani tento film.

Donnie Darko (2001) odpad!

Tento film som si chcel pozrieť z dôvodu, že mal dobré hodnotenie na CSFD a nič lepšie som nemal na práci. Jediné čo sa dá povedať k tomuto filmu je, že v živote som už videl všeličo aj koňa vracať, aj lietadlo cúvať, ale takúto sprostosť som nikdy predtým nevidel a dúfam, že tak ľahko neuvidím. Veľa ľudí tu písalo aký to je najsupervymakanýbrutal film ale ja si skôr myslí, že títo ľudia museli byť na veľmi kvalitných, tvrdých drogách, keď to pozerali. Toto dielko má skôr vzhľad študentského snímku. Ide tu vlastne o cestovanie v čase, ktoré sa ale nedeje prostredníctvom nejakého časostroja, ale v Donnieho hlave a aby toho nebolo málo tak sprievodcu mu tam robí nejaký zdegenerovaný velký králik. Nechápem ako sa toto čudo mohlo dostať tak vysoko v rebríčku a že treba si to pozrieť viac krát z viacerých uhlov, no to pekne ďakujem, asi by som to už bez ujmy na zdraví nezvládol. Takže u mňa je to prvotriedny nefalšovaný odpaaaaad.

Černý přízrak (1986)

....tento film nie je určený na Oscara. Je to proste určený na oddych, zábavu a podľa môjho názoru do cela úspešne to zvládol. Z každého žánru je trošku šmrncnutý dokonca aj sentimentálny keď si na konci filmu Billy Hankins uvedomí, kto v skutočnosti „prízrak" je. Hlavná myšlienka filmu je pomsta a získanie ženy ktorú „prízrak" miluje. Dej a texty sú jednoduché a ľahko stráviteľné, čierny športiačik je peknučký (dokonca mám aj jeho nálepku zo žuvačky). Film končí tak ako sa dá od neho očakávať.... Tento snímok patrí medzi málo filmov ktorý som vzhliadol viac krát a po prvý krát som ho videl asi pred 25 rokmi a to autíčko sa mi moc moc páčilo. Takže za toto všetko odo mňa má 4 hviezdy.