Khalia

Khalia

okres Pardubice

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 25.4.2020  10:44

Napřed se nadávalo na živé psy v Psím poslání, teď se nadává na animované psy. Sakra lidi, co teda chcete? :) Já jsem naprosto spokojená. Buck byl úžasnej a ostatní psíci, vlci a scenérie také. Snad ani nemám co vytknout, příběh silný a dojemný, hudba kouzelná.

• 18.4.2020  12:44
    Vlčí děti (2012)

To sedlo :) 90% Podotýkám, že anime vlastně nemám ráda. Tady se mi neskutečně líbil zpracovaný rozdíl mezi dospíváním chlapce a dospíváním dívky, kdy se kluk po "doteku smrti" stává mužem a za jedno s přírodou, přestává se bát a matka ho musí propustit z hnízda (a přijme svůj smutek). K tomu krásná symbolika zahalená do divokého archetypu de facto v každém z nás... O schopné ženě, která běhá s vlky :) a opravdu miluje otce svých dětí a hodlá dát ze sebe maximum. Líbezná hudba a animace.

• 8.4.2020  11:23
    Beastars (TV seriál) (2019)

Hodnotím z pozice člověka, který má k japonským anime spíše negativní vztah. Když jsem několikrát narazila na fan art jisté vlčí postavy, začala jsem se zajímat, o co jde. A fakt mi to učarovalo. Takže i přes mé zprvu smíšené pocity musím říct, že prostě jsem cílová skupina - co do společenského zasazení příběhu, antropomorfních zvířat, vnitřních i vnějších dramat i romantické složky. Nejvíc mě asi vtáhla hloubka postav, to jednoznačně. Nesnáším krváky, ale tady je to tak nějak decentně a vhodně, že mě to nerušilo. Mou oblíbenou epizodou však zůstává epizoda 4, kdy jsem skutečně zůstala sedět s otevřenou pusou a říkala jsem si jen: "Impozantní..." Jestli vydržím do druhé série, nevím, asi si seženu mangu. :)

• 26.2.2020  11:04
    Kiwi a Strit (TV seriál) (2016)

Toto fakt baví moje děti i mě. Ale možná jsem jen infantilní. :D

• 13.2.2020  15:40
    Hair Love (2019)

To hodnocení zde je nějaký vtip? Já čekala tak 90%. Neskutečný. Jeden z nejlepších kraťasů, ocenění je zasloužené.

• 10.1.2020  17:21
    Alotria Michala Nesvadby (TV pořad) (2007)

Český Mr. Bean. Milé :))

• 28.12.2019  11:17

1. série nabízí parádní rozjezd, který sice neznalcům předlohy může přijít zdlouhavější, ale já jsem naprosto spokojená a nadšená. Knihy jsou přirozeně postupem času temnější a napínavější, pevně věřím, že seriál nabídne totéž a mnohem víc. 85%, snesla bych větší interakci a emoce k daemonům-duším.

• 25.11.2019  23:41

Zatím nejlepší epizoda. Lyra je konečně ta Lyra, kterou znám z knih. Iorek, Scoresby s Hester fantastičtí. Postavám se dodala ohromná hloubka, Magisterium no comment, tady to skutečně přestává být pro děti :) A už se moc těším na Serafinu.

• 11.11.2019  22:08

Excelentní. V životě bych nevěřila, že se dají vzít už tak výborné knížky a vytunit je do něčeho takového. Thorne to dokázal. Jestliže si to udrží stávající úroveň, tak bude tento seriál obtížně hledat konkurenci.

• 4.11.2019  21:49

(Obsahuje malý spoiler) Předně píšu, že jsem opravdu velký fanoušek předlohy a od tohoto jsem měla skutečně velká očekávání. 90% z nich byla naplněna. V prvé řadě mě oslnila hudba a herecké výkony, všichni mě naprosto ohromili; Dafne, McAvoy a Ruth Wilson zatím dokonalí. Zvyknout si musím asi jen na herečku Ma Costy, možná lorda Faa. Vztah Lyry a Asriela skvěle pojatý, stejně jako postavy mistra a knihovníka, překvapilo mě, kolik se toho dá vměstnat do hodiny tak, aby to nebylo příliš ukvapené. SPOILER: Chyběla mi postava Tonyho Makariose, která má být pro příběh zásadní. Uvidíme, jak si poradili s tímto - předpokládám, že místo něj použijí Billyho Costu, stejně jako ve filmu.

• 24.7.2019  20:11
    Lví král (2019)

Předně chci říct, že kdo tvrdí, že film nevyvolává emoce, musí být nejspíš totální poleno, no offence. :D Čekala jsem realistický remake starý klasiky, dostala jsem ho, čekala jsem, že se bude sázet hlavně na nostalgii, což se splnilo. K tomu je zde i pár bonusových momentů navíc, které krásně doplnily pozadí příběhu a daly mu tak novou hloubku. I pro ty, kteří původní film neznají to bude určitě stát za to. Jako samostatná jednotka film balancuje na hranici dokonalosti, minimálně vizuálem a hudbou. U Beyoncé mi chvilku trvalo, než jsem si zvykla na její dabing, plus její nový song mě moc neoslovil, ale v samotném filmu nedostal tolik prostoru, což mi nevadilo - víc mi to vadilo u písně Be Prepared, kterou považuju až za nepřiměřeně zkrácenou. Důvody ale chápu. :) Děti bych na to asi úplně nevzala (drsnější scény oproti původnímu animáku, hyeny mnohem děsivější). 90%

• 21.3.2019  14:45
    Papíry (2012)

Nádherný příběh, nádherná hudba a fantastický originální vizuál. Kraťas předčící kvanta celovečerních filmů, ke kterému se pravidelně vracím. Jednoduché poselství beze slov, které mě vždycky dojme k slzám, a jako nadstavba a třešnička na dortu je to pro mě mmj. velmi osobní (nejen) vztahová alegorie. Vše, do čeho naplno investujeme z vlastní síly a energie se nikdy neztrácí, nikdy nemizí, vždy se nám to vrátí (byť v podobě, kterou ne vždy čekáme), i když už se zdá, že je všechno zbytečné a máme chuť se vzdát. Co doplnit víc? Snad jen: "Kde vůle, tam cesta."

• 19.3.2019  19:35
    Queer - AsexuaLOVE (S12E03) (epizoda) (2018)

Krátký dokument/vhled, který rozhodně stojí za to vidět, a rozhodně není jen pro asexuály - je pro všechny. Díky za to.

• 16.2.2019  14:18

Takhle se dělá kvalitně filmové řemeslo. Už dlouho jsem se tak nepobavila, tento film má velký potenciál se stát kultovkou. Krutopřísný! :D

• 12.10.2018  20:39

Děkuju za to, že vznikají tyhle animované skvosty plné geniální hudby, okouzlující animace a dechberoucího příběhu. Navíc z mého oblíbeného prostředí. 99%

• 27.8.2018  08:23
    Anča a Pepík (TV seriál) (2017)

Můj naprosto oblíbený komixový příběh z dětství společně se Čtyřlístkem, když jsem tohle spatřila v tv, naprosto mě to šokovalo - jak mě to mohlo minout?! :) A koukám, ejhle! on je to poměrně nový seriál. Znervózněla jsem. Ale nebyl důvod, díly se drží komixů a já jsem naprosto spokojená. Škoda že to nebylo za mýho dětství... Už se těším na Vodopád Přízraků..

• 18.7.2018  16:26

Stuart Little mi před lety dal obrovskou naději. Nesl totiž všechny moje sny a touhy o velké šťastné rodině, kterou jsem jako dítě tolik chtěla a potřebovala. A i díky němu jsem nepřestala věřit... a nakonec to opravdu mělo a má happy end. Takže - myšáku, děkuju. Myslím, že jen málo filmů dokáže tak krásně a lidsky (myšácky :) podat důležitost rodinné soudržnosti. Film hodnotím stále z pozice toho snícího dítěte...

• 17.7.2018  10:11
    Horseland (TV seriál) (2006)

Jeden z nejoblíbenějších seriálů mýho dětství. Sakra, jak já to zbožňovala! :D Dodnes se mi chvěje srdce při úvodní znělce. Prostě nostalgie hadr...

• 17.7.2018  09:28

Takhle - film to není špatný. Co mě ale opravdu znechutilo a bilo mě do očí, to bylo několik scén zjevně překreslených z filmů jako Bambi, Spirit - divoký hřebec a podobně. Prostě jednotlivé úseky animace doslova obkreslené. Jinak nic, co bychom neviděli jinde a v lepší podobě. Děti určitě tohle řešit nebudou, je to pěkně barevné a prý dle skutečné události. No dobře... 2* když mhouřím oči. :)

• 15.6.2018  15:28
    W.I.T.C.H. (TV seriál) (2004)

Zbožňovala jsem to a zbožňuju dodnes. Škoda, že jsem nemohla mít víc těch komixů. Seriál však vždycky uspokojil mou dětskou duši. :)

• 1.6.2018  12:39

5 hvězd dávám (jsem zaujatá - Corden je u mě naprostý top a králíci jsou totálně k sežrání), ale i tak si říkám, že mnohem víc by si to film zasloužil v případě, že by více propojil moderní a klasickou ruční animaci. Sekvence animované starou technikou byly opravdu nádherné, a určitě by to pak byla větší pocta i samotné Potterové. I tak ovšem nemám moc co vytknout, CGI sice není nějaká špička, ale já osobně nepotřebuju v každém filmu vidět snahu o překonání všech ostatních filmů a být nejlepší. O tom to přece není. Je to pohádka pro děti, skvěle udělaná vizuálně i režijně, je tam i dost skvělých gagů a já se fakt pobavila. :)

• 24.3.2018  11:20
    Máme rádi Česko (TV pořad) (2013)

Nemám ráda Česko. Nemám ráda Čechy, protože 'zhejtí' na co přijdou. Ovšem pořad se mi líbí, baví mě. Ale je fakt, že na televizi moc nekoukám, tak asi ještě nejsem dostatečně deformovaná a rozmlsaná. :)

• 9.3.2018  13:40
    Coco (2017)

Dvě věci jsou jisté: 1) Mrtví jsou víc živí než my 2) Tolik kapesníků jsem neposmrkala za celou zimu.

• 4.11.2017  10:05
    Croodsovi (2013)

Tak dlouho jsem se těšila na nového Avatara, až jsem dostala Croodsovi :) Neskutečná animace, geniální tvorové na každém záběru. No nemám slov. Paráda! :)

• 3.11.2017  15:20

Tady si někdo vyhrál :) Parádní podívaná!

• 3.11.2017  15:19

Ubylo fórků, ale pořád slušný animák. :)

• 22.9.2017  10:06
    Malé lásky (TV pořad) (2017)

Odpad dávám porodnickým praktikám jdoucím úplně mimo doporučení WHO a často i mimo zákon. Odpad dávám tomu, že se takové praktiky poté jeví jako "normální". Odpad dávám tomu, že se z nejintimnější chvíle v životě stává reality show. Jedna hvězdička za to, že jsou na TV Nova i daleko horší výplody. Nelíbí se mi, že je to na pokračování, bohatě by stačil jeden díl jako "dojemná" ukázka toho, jak to u nás (bohužel) chodí.

• 16.8.2017  14:03
    Lila (2014)

Emočně mě to totálně zruinovalo (v dobrém slova smyslu). Možná tomu ale jen nadržuju z principu, když se ztotožňuju s hlavní hrdinkou.. :)

• 3.8.2017  12:33

No, už je z toho solidní kravina :) Kvanta postaviček, kvanta dějových linek, a nic z toho pořádně nerozvito. Jak taky, když je stopáž omezená. A hlavní příběh tak hloupý a bez jakékoliv myšlenky, že mi z toho bylo až úzko. Místy ještě hloupější dialogy, snad umocněny českým dabingem. Doufala jsem, že přidávání postav už neproběhne, inu - jak jen jsem se mýlila. Doufala jsem v to, že dostane více místa Shira - koneckonců z minulého dílu to byla dle mého názoru jedna z nejlepších postav. Opět jsem se mýlila. Broskviččin nastávající je jakýsi Julián, což mě přivádí na otázku - kam se poděl Ethan z minulého dílu? No nic... s hodně přimhouřenýma oběma očima dávám 3*. Za návrat Bucka (který byl stejně slabší než ve trojce), za ujetou guru lamu (snad jediná postava, která byla něčím zajímavá), a samozřejmě krysoveverka Scrat. Pár světlých momentů film má, ale abych se u snímku označeného jako "komedie" zasmála či pousmála jen třikrát, to mi přijde vážně málo. Když už z toho musí stále těžit prašulky, ať aspoň nahodí celovečerák se Scratem! :)

• 28.5.2017  19:02

Velmi příjemné překvapení po posledním utahaném díle "podivna". Našlapaná pecka. Vytknula bych snad jen až moc naoko uměle naroubovanou milostnou linii mezi Henrym a Carinou, která mě trochu obtěžovala a přišla mi ve filmu navíc. Nepoměr mezi délkou scén - důležité finále shrnuto během chvilky, zatímco například trochu ujeté vyloupení banky zabírá až moc zbytečného času. Velké plus za záporka ztvárněného Bardemem, má styl. Johnny je stále stejný (a to je dobře :), Geoffrey Rush stále ve formě. Mnoho super fórků, které fungují + skvělá scéna s Paulem McCartneym aka "Strejda Jack". SPOILER ALERT: Nutno podotknout, že potitulková scéna mne trochu znepokojila. Pakliže byly všechny kletby moří zlomeny, kde se vzal Davy Jones..? Z dalšího dílu jsem nervózní. "Dead men tell no tales" jsem považovala za krásné finále, nerada bych, aby si to tvůrci opět pokazili...

<< předchozí 1 2 3 4 5