Khalia

Klára Najdekrová

okres Pardubice

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 12.10.2018  20:39

Děkuju za to, že vznikají tyhle animované skvosty plné geniální hudby, okouzlující animace a dechberoucího příběhu. Navíc z mého oblíbeného prostředí. 99%

• 27.8.2018  08:23
    Anča a Pepík (TV seriál) (2017)

Můj naprosto oblíbený komixový příběh z dětství společně se Čtyřlístkem, když jsem tohle spatřila v tv, naprosto mě to šokovalo - jak mě to mohlo minout?! :) A koukám, ejhle! on je to poměrně nový seriál. Znervózněla jsem. Ale nebyl důvod, díly se drží komixů a já jsem naprosto spokojená. Škoda že to nebylo za mýho dětství... Už se těším na Vodopád Přízraků..

• 18.7.2018  16:26

Stuart Little mi před lety dal obrovskou naději. Nesl totiž všechny moje sny a touhy o velké šťastné rodině, kterou jsem jako dítě tolik chtěla a potřebovala. A i díky němu jsem nepřestala věřit... a nakonec to opravdu mělo a má happy end. Takže - myšáku, děkuju. Myslím, že jen málo filmů dokáže tak krásně a lidsky (myšácky :) podat důležitost rodinné soudržnosti. Film hodnotím stále z pozice toho snícího dítěte...

• 17.7.2018  10:11
    Horseland (TV seriál) (2006)

Jeden z nejoblíbenějších seriálů mýho dětství. Sakra, jak já to zbožňovala! :D Dodnes se mi chvěje srdce při úvodní znělce. Prostě nostalgie hadr...

• 17.7.2018  09:40
    Spirit volnost nadevše (TV seriál) (2017)

Někdo se rozhodl oživit jméno z 15 let starého snímku Spirit - divoký hřebec. Oživení se jaksi nepodařilo. Obávám se, že tento pokus (o co vlastně?) zadupal odkaz úžasného Spirita hodně hluboko pod zem. Tohle se mi nelíbí. Takřka odpadní seriál, který těží ze slavného jména. Úplně malým dětem se líbí a zabaví je - za to je ode mě 1 hvězda. Ale nemám daleko k odpadu. Toto je opravdu běs po všech stránkách - obsahově, animačně...

• 17.7.2018  09:28

Takhle - film to není špatný. Co mě ale opravdu znechutilo a bilo mě do očí, to bylo několik scén zjevně překreslených z filmů jako Bambi, Spirit - divoký hřebec a podobně. Prostě jednotlivé úseky animace doslova obkreslené. Jinak nic, co bychom neviděli jinde a v lepší podobě. Děti určitě tohle řešit nebudou, je to pěkně barevné a prý dle skutečné události. No dobře... 2* když mhouřím oči. :)

• 15.6.2018  15:28
    W.I.T.C.H. (TV seriál) (2004)

Zbožňovala jsem to a zbožňuju dodnes. Škoda, že jsem nemohla mít víc těch komixů. Seriál však vždycky uspokojil mou dětskou duši. :)

• 1.6.2018  12:39

5 hvězd dávám (jsem zaujatá - Corden je u mě naprostý top a králíci jsou totálně k sežrání), ale i tak si říkám, že mnohem víc by si to film zasloužil v případě, že by více propojil moderní a klasickou ruční animaci. Sekvence animované starou technikou byly opravdu nádherné, a určitě by to pak byla větší pocta i samotné Potterové. I tak ovšem nemám moc co vytknout, CGI sice není nějaká špička, ale já osobně nepotřebuju v každém filmu vidět snahu o překonání všech ostatních filmů a být nejlepší. O tom to přece není. Je to pohádka pro děti, skvěle udělaná vizuálně i režijně, je tam i dost skvělých gagů a já se fakt pobavila. :)

• 24.3.2018  11:20
    Máme rádi Česko (TV pořad) (2013)

Nemám ráda Česko. Nemám ráda Čechy, protože 'zhejtí' na co přijdou. Ovšem pořad se mi líbí, baví mě. Ale je fakt, že na televizi moc nekoukám, tak asi ještě nejsem dostatečně deformovaná a rozmlsaná. :)

• 9.3.2018  13:40
    Coco (2017)

Dvě věci jsou jisté: 1) Mrtví jsou víc živí než my 2) Tolik kapesníků jsem neposmrkala za celou zimu.

• 4.11.2017  10:05
    Croodsovi (2013)

Tak dlouho jsem se těšila na nového Avatara, až jsem dostala Croodsovi :) Neskutečná animace, geniální tvorové na každém záběru. No nemám slov. Paráda! :)

• 3.11.2017  15:20

Tady si někdo vyhrál :) Parádní podívaná!

• 3.11.2017  15:19

Ubylo fórků, ale pořád slušný animák. :)

• 22.9.2017  10:06
    Malé lásky (TV pořad) (2017)

Odpad dávám porodnickým praktikám jdoucím úplně mimo doporučení WHO a často i mimo zákon. Odpad dávám tomu, že se takové praktiky poté jeví jako "normální". Odpad dávám tomu, že se z nejintimnější chvíle v životě stává reality show. Jedna hvězdička za to, že jsou na TV Nova i daleko horší výplody. Nelíbí se mi, že je to na pokračování, bohatě by stačil jeden díl jako "dojemná" ukázka toho, jak to u nás (bohužel) chodí.

• 16.8.2017  14:03
    Lila (2014)

Emočně mě to totálně zruinovalo (v dobrém slova smyslu). Možná tomu ale jen nadržuju z principu, když se ztotožňuju s hlavní hrdinkou.. :)

• 3.8.2017  12:33

No, už je z toho solidní kravina :) Kvanta postaviček, kvanta dějových linek, a nic z toho pořádně nerozvito. Jak taky, když je stopáž omezená. A hlavní příběh tak hloupý a bez jakékoliv myšlenky, že mi z toho bylo až úzko. Místy ještě hloupější dialogy, snad umocněny českým dabingem. Doufala jsem, že přidávání postav už neproběhne, inu - jak jen jsem se mýlila. Doufala jsem v to, že dostane více místa Shira - koneckonců z minulého dílu to byla dle mého názoru jedna z nejlepších postav. Opět jsem se mýlila. Broskviččin nastávající je jakýsi Julián, což mě přivádí na otázku - kam se poděl Ethan z minulého dílu? No nic... s hodně přimhouřenýma oběma očima dávám 3*. Za návrat Bucka (který byl stejně slabší než ve trojce), za ujetou guru lamu (snad jediná postava, která byla něčím zajímavá), a samozřejmě krysoveverka Scrat. Pár světlých momentů film má, ale abych se u snímku označeného jako "komedie" zasmála či pousmála jen třikrát, to mi přijde vážně málo. Když už z toho musí stále těžit prašulky, ať aspoň nahodí celovečerák se Scratem! :)

• 28.5.2017  19:02

Velmi příjemné překvapení po posledním utahaném díle "podivna". Našlapaná pecka. Vytknula bych snad jen až moc naoko uměle naroubovanou milostnou linii mezi Henrym a Carinou, která mě trochu obtěžovala a přišla mi ve filmu navíc. Nepoměr mezi délkou scén - důležité finále shrnuto během chvilky, zatímco například trochu ujeté vyloupení banky zabírá až moc zbytečného času. Velké plus za záporka ztvárněného Bardemem, má styl. Johnny je stále stejný (a to je dobře :), Geoffrey Rush stále ve formě. Mnoho super fórků, které fungují + skvělá scéna s Paulem McCartneym aka "Strejda Jack". SPOILER ALERT: Nutno podotknout, že potitulková scéna mne trochu znepokojila. Pakliže byly všechny kletby moří zlomeny, kde se vzal Davy Jones..? Z dalšího dílu jsem nervózní. "Dead men tell no tales" jsem považovala za krásné finále, nerada bych, aby si to tvůrci opět pokazili...

• 28.2.2017  17:30

Audio-vizuální orgie. Ale to je tak vše. Sci-fi je zde poměrně neadekvátní označení, spíš bych to viděla na akčnější fantasmagořinku, když chce člověk fakt vypnout mozek. :) Tolik věcí nedávalo smysl a tolik věcí nudilo, že mi to celé přijde jako ostudné pokračování kultovního snímku. Promiň, Emmerichu - pro mě jsi nejlepší práci odvedl u Hvězdné brány.

• 19.2.2017  15:17

Mohli do toho dát víc. Víc sexu, vášně, vždyť je to červená knihovna, probůh! Ale ne... bohužel to dopadlo v tomto směru ještě hůře, než první díl - stalo se z toho stejné plytké romantické drama téměř o ničem, jen ubrali další level v erotice. Kdyby se nebáli trochu zvednout perverzní laťku a přitvrdit, mohl z toho být poměrně kvalitní film. Nicméně je zde potřeba striktně se držet věkové hranice přístupnosti "teen", tedy 15+ a nikoliv 18+, což je podle mě velká škoda nevyužitého potenciálu celého tématu knihy (ač jsem ji nečetla). Vím, že rejža udělal maximum, aby z braku vytřískal slušný kinematografický počin, a v podstatě se mu to povedlo. Ale být to na mě... dala bych mu volnější ruku. Jenže to spisovatelka nedovolila, tož co už. :) 65% (zvedá to hlavně soundtrack, pak casting a snaha odvážného Foleye dát jasnou hlavu a patu něčemu, co ji už v základu tak jasnou nemá :) 3. hvězda je k vyvážení "odpadů" - takovou přísnost si to zase nezaslouží ;)

• 30.11.2016  16:59
    Kryštof - Ty a já (hudební videoklip) (2015)

Oblíbená, i s klipem... :)

• 2.11.2016  12:36

Oproti jedničce značně slabší. Zatímco k prvnímu dílu se vracím často a ráda, k tomuto mě zpátky nic netáhne.

• 2.11.2016  12:35

"Né, té holčičce se nesmí nic stát! Patří do potravinového řetězce komárů!" :D Miluju ten film!

• 21.10.2016  14:46
    Lví hlídka (TV seriál) (2015)

Je mi jasné, že seriál tu půjde hodnocením nejspíš značně dolů, a to jen proto, že zatvrzelí fanoušcí Lvího krále nehodnotí seriál jako takový, ale srovnávají ho s filmovou trilogií, což je obrovská chyba. Proto dávám hvězdu navíc, než bych ji dala "za střízliva". Seriál, navíc určený nejmenšímu publiku, nikdy nebude mít animaci celovečerního filmu. Prostě nikdy. To je holý fakt. Pokud ale Lví hlídku postavíme jako samostatnou jednotku, funguje skvěle. Animace je barevná a svěží, příběhy mají hlavu a patu (dokonce víc, než by člověk čekal; Lvíkrálovskou "mytologii" nevyjímaje - ta mě přímo uchvátila) a hudba je opravdu vynikající. Celé to působí jako vskutku nadprůměrný počin, který byl stvořen s láskou ke Lvímu králi, a slouží tedy jako hodnotná a adekvátní pocta k 20. výročí vzniku filmového předchůdce. I ve svých letech sleduji Lví hlídku s nadšením a pokorou, protože vím i to, že v dnešní době je opravdu nesnadné najít kvalitní seriál pro děti po stránce vizuální, hudební i příběhové. A tady je to vše dohromady skloubeno v jeden impozantní celek. Nekritizuji, nemůžu. Nemám si nač stěžovat. :) 5* 90%

• 11.10.2016  12:53
    Láska rohatá (TV film) (2009)

Za Pauhofovou a skvělého Mádla :) ***

• 5.10.2016  14:26

Asterix, kterému nebyl předlohou žádný komix. A přesto je parádní, dokonce nejlepší ze všech! :)

• 5.10.2016  14:24

Jeden z těch nejlepších, řadím asi hned pod 12 úkolů pro Asterixe. :)

• 5.10.2016  14:22

Temnější Asterix, kterého jsem se jako malá fakt bála. :) Ostatní Asterixe hodnotím o kousínek výš.

• 1.10.2016  21:45

Předlohu jsem nečetla. Musím ale podotknout, že ať už je jakákoliv, film je parádní a dost mě oslovil. Možná proto, že patřím k těm, kterým Vieweghovy filmové adaptace nevadí, ba naopak u nich radostně tleská. Vždycky se prostě trefí do mého vkusu...

• 23.9.2016  23:16

Skvěle!!! Celé kino se řezalo smíchy, prakticky celou stopáž. Tohle se povedlo! :)

• 2.9.2016  15:06

Opravdová nádhera bojující o pozici v mé filmové top desítce. Nečekané překvapení. :) Ráda uvidím znova.

<< předchozí 1 2 3 4 5