Khalia

Skype: klarushkacz

<< předchozí 1 2 3 4
    • 4.11.2017  10:05
    Croodsovi (2013)

Tak dlouho jsem se těšila na nového Avatara, až jsem dostala Croodsovi :) Neskutečná animace, geniální tvorové na každém záběru. No nemám slov. Paráda! :)

• 3.11.2017  15:20

Tady si někdo vyhrál :) Parádní podívaná!

• 3.11.2017  15:19

Ubylo fórků, ale pořád slušný animák. :)

• 22.9.2017  10:06
    Malé lásky (TV pořad) (2017)

Odpad dávám porodnickým praktikám jdoucím úplně mimo doporučení WHO a často i mimo zákon. Odpad dávám tomu, že se takové praktiky poté jeví jako "normální". Odpad dávám tomu, že se z nejintimnější chvíle v životě stává reality show. Jedna hvězdička za to, že jsou na TV Nova i daleko horší výplody. Nelíbí se mi, že je to na pokračování, bohatě by stačil jeden díl jako "dojemná" ukázka toho, jak to u nás (bohužel) chodí.

• 16.8.2017  14:03
    Lila (2014)

Emočně mě to totálně zruinovalo (v dobrém slova smyslu). Možná tomu ale jen nadržuju z principu, když se ztotožňuju s hlavní hrdinkou.. :)

• 3.8.2017  12:33

No, už je z toho solidní kravina :) Kvanta postaviček, kvanta dějových linek, a nic z toho pořádně nerozvito. Jak taky, když je stopáž omezená. A hlavní příběh tak hloupý a bez jakékoliv myšlenky, že mi z toho bylo až úzko. Místy ještě hloupější dialogy, snad umocněny českým dabingem. Doufala jsem, že přidávání postav už neproběhne, inu - jak jen jsem se mýlila. Doufala jsem v to, že dostane více místa Shira - koneckonců z minulého dílu to byla dle mého názoru jedna z nejlepších postav. Opět jsem se mýlila. Broskviččin nastávající je jakýsi Julián, což mě přivádí na otázku - kam se poděl Ethan z minulého dílu? No nic... s hodně přimhouřenýma oběma očima dávám 3*. Za návrat Bucka (který byl stejně slabší než ve trojce), za ujetou guru lamu (snad jediná postava, která byla něčím zajímavá), a samozřejmě krysoveverka Scrat. Pár světlých momentů film má, ale abych se u snímku označeného jako "komedie" zasmála či pousmála jen třikrát, to mi přijde vážně málo. Když už z toho musí stále těžit prašulky, ať aspoň nahodí celovečerák se Scratem! :)

• 28.5.2017  19:02

Velmi příjemné překvapení po posledním utahaném díle "podivna". Našlapaná pecka. Vytknula bych snad jen až moc naoko uměle naroubovanou milostnou linii mezi Henrym a Carinou, která mě trochu obtěžovala a přišla mi ve filmu navíc. Nepoměr mezi délkou scén - důležité finále shrnuto během chvilky, zatímco například trochu ujeté vyloupení banky zabírá až moc zbytečného času. Velké plus za záporka ztvárněného Bardemem, má styl. Johnny je stále stejný (a to je dobře :), Geoffrey Rush stále ve formě. Mnoho super fórků, které fungují + skvělá scéna s Paulem McCartneym aka "Strejda Jack". SPOILER ALERT: Nutno podotknout, že potitulková scéna mne trochu znepokojila. Pakliže byly všechny kletby moří zlomeny, kde se vzal Davy Jones..? Z dalšího dílu jsem nervózní. "Dead men tell no tales" jsem považovala za krásné finále, nerada bych, aby si to tvůrci opět pokazili...

• 28.2.2017  17:30

Audio-vizuální orgie. Ale to je tak vše. Sci-fi je zde poměrně neadekvátní označení, spíš bych to viděla na akčnější fantasmagořinku, když chce člověk fakt vypnout mozek. :) Tolik věcí nedávalo smysl a tolik věcí nudilo, že mi to celé přijde jako ostudné pokračování kultovního snímku. Promiň, Emmerichu - pro mě jsi nejlepší práci odvedl u Hvězdné brány.

• 19.2.2017  15:17

Mohli do toho dát víc. Víc sexu, vášně, vždyť je to červená knihovna, probůh! Ale ne... bohužel to dopadlo v tomto směru ještě hůře, než první díl - stalo se z toho stejné plytké romantické drama téměř o ničem, jen ubrali další level v erotice. Kdyby se nebáli trochu zvednout perverzní laťku a přitvrdit, mohl z toho být poměrně kvalitní film. Nicméně je zde potřeba striktně se držet věkové hranice přístupnosti "teen", tedy 15+ a nikoliv 18+, což je podle mě velká škoda nevyužitého potenciálu celého tématu knihy (ač jsem ji nečetla). Vím, že rejža udělal maximum, aby z braku vytřískal slušný kinematografický počin, a v podstatě se mu to povedlo. Ale být to na mě... dala bych mu volnější ruku. Jenže to spisovatelka nedovolila, tož co už. :) 65% (zvedá to hlavně soundtrack, pak casting a snaha odvážného Foleye dát jasnou hlavu a patu něčemu, co ji už v základu tak jasnou nemá :) 3. hvězda je k vyvážení "odpadů" - takovou přísnost si to zase nezaslouží ;)

• 30.11.2016  16:59
    Kryštof - Ty a já (hudební videoklip) (2015)

Oblíbená, i s klipem... :)

• 2.11.2016  12:36

Oproti jedničce značně slabší. Zatímco k prvnímu dílu se vracím často a ráda, k tomuto mě zpátky nic netáhne.

• 2.11.2016  12:35

"Né, té holčičce se nesmí nic stát! Patří do potravinového řetězce komárů!" :D Miluju ten film!

• 21.10.2016  14:46
    Lví hlídka (TV seriál) (2015)

Je mi jasné, že seriál tu půjde hodnocením nejspíš značně dolů, a to jen proto, že zatvrzelí fanoušcí Lvího krále nehodnotí seriál jako takový, ale srovnávají ho s filmovou trilogií, což je obrovská chyba. Proto dávám hvězdu navíc, než bych ji dala "za střízliva". Seriál, navíc určený nejmenšímu publiku, nikdy nebude mít animaci celovečerního filmu. Prostě nikdy. To je holý fakt. Pokud ale Lví hlídku postavíme jako samostatnou jednotku, funguje skvěle. Animace je barevná a svěží, příběhy mají hlavu a patu (dokonce víc, než by člověk čekal; Lvíkrálovskou "mytologii" nevyjímaje - ta mě přímo uchvátila) a hudba je opravdu vynikající. Celé to působí jako vskutku nadprůměrný počin, který byl stvořen s láskou ke Lvímu králi, a slouží tedy jako hodnotná a adekvátní pocta k 20. výročí vzniku filmového předchůdce. I ve svých letech sleduji Lví hlídku s nadšením a pokorou, protože vím i to, že v dnešní době je opravdu nesnadné najít kvalitní seriál pro děti po stránce vizuální, hudební i příběhové. A tady je to vše dohromady skloubeno v jeden impozantní celek. Nekritizuji, nemůžu. Nemám si nač stěžovat. :) 5* 90%

• 11.10.2016  12:53
    Láska rohatá (TV film) (2009)

Za Pauhofovou a skvělého Mádla :) ***

• 5.10.2016  14:26

Asterix, kterému nebyl předlohou žádný komix. A přesto je parádní, dokonce nejlepší ze všech! :)

• 5.10.2016  14:24

Jeden z těch nejlepších, řadím asi hned pod 12 úkolů pro Asterixe. :)

• 5.10.2016  14:22

Temnější Asterix, kterého jsem se jako malá fakt bála. :) Ostatní Asterixe hodnotím o kousínek výš.

• 1.10.2016  21:45

Předlohu jsem nečetla. Musím ale podotknout, že ať už je jakákoliv, film je parádní a dost mě oslovil. Možná proto, že patřím k těm, kterým Vieweghovy filmové adaptace nevadí, ba naopak u nich radostně tleská. Vždycky se prostě trefí do mého vkusu...

• 23.9.2016  23:16

Skvěle!!! Celé kino se řezalo smíchy, prakticky celou stopáž. Tohle se povedlo! :)

• 2.9.2016  15:06

Opravdová nádhera bojující o pozici v mé filmové top desítce. Nečekané překvapení. :) Ráda uvidím znova.

• 18.8.2016  15:24

Hovadinka. Vtipná hovadinka. Vtipná Winansova hovadinka!! A já miluju, miluju, jak si umí hrát. :)) 4*

• 18.8.2016  15:17
    Spin (2005)

Poprvé jsem Winanse poznala ve snímku Ink (mmj. mém nejoblíbenějším filmu vůbec), a tak jsem neodolala si konečně promítnout i něco dalšího. SPIN je dokonalý příklad toho, jak se mají dělat krátkometrážáky. Miluju Winanse za jeho hry s příčinou a následkem, za to, jak si libuje v buttrefly efektech. Zpočátku jsem měla obavy, ale ty byly zbytečné - jeho styl je mi sympatický i tady, a jsem za to moc ráda.

• 7.7.2016  18:01

Tvůrci ukázali, že kdo umí, ten fakt umí a když to dokáže jednou, tak i podruhé - a třeba i líp ! Hledá se Nemo je legenda a Hledá se Dory nijak nekulhá za svým o 13 let starším předchůdcem, naopak si dovoluji tvrdit, že vylepšili co se dalo - u hlášek jsem se trhala smíchy (Marek Eben - to vážně? :D), z hlediska vizuální stránky se jedná o dokonalost, a Newmanova hudba mi vháněla slzy do očí prakticky celou stopáž. Zkrátka nostalgie v plné parádě.. a mnohem víc... Jo a počkejte na scénu po titulcích!!! :))

• 25.6.2016  20:30

Lepší než první díl. Mnohem více akce, mnohem víc promyšlenější, mnohem víc - všeho! Nejlepší scéna (to jsem vážně smíchy pukala) - když přijde Čas na čaj a hledá Alenku. Tolik geniálních utahovačných hlášek na konto Času od čajového osazenstva jsem snad ještě neslyšela. :D Bravo!

• 4.6.2016  14:17

Lví Král se vrací v plné parádě. S překvapením jsem zjistila, že ani český dabing nijak neubírá Lví hlídce na síle, i když dávám přednost originálnímu znění. Animace je svižná, barevná. Ano, nejedná se o celovečerní film, ale animace je na pouhý "dětský TV film", případně později seriál, velmi nadprůměrná a skvěle se na ni kouká. Hudba je nádherná, plná africké atmosféry, na jakou jsme byli zvyklí z legendárního Lvího krále. Dějově pasuje mezi první a druhý díl filmů - Kiara už je na světě, je však pouhým lvíčetem a Kovu se zde ještě nevyskytuje. Všechny ostatní postavy zde však jsou a zůstává jim jejich kouzlo! - Věční Timon a Pumba, hrdost a paličatost Simby, vznešená Nala, dokonce i ten nejuznávanější lev - Mufasa, který Kiona provází na jeho cestě. Písně fungují skvěle. Zuka Zama je nové Hakuna Matata! :)

• 22.5.2016  00:07

Neskutečně podhodnocený film. Ale není se čemu divit. Těm skutečně pravým, hodnotným skvostům nemůže porozumět každý. Ale já prakticky nemám co vytknout. Mně film bral dech každou vteřinou. Tohle se nedá popsat, to se musí vidět. Zažít. 90%

• 18.5.2016  11:08

Podhodnocený film na ČSFD, ale za mě jeden z pokladů naší kinematografie. Originalita, vtip, pohádkovost... Dospělí lidé se svými přáními, avšak vystihnutí jako reálné postavy, žádné přízraky z říše fantazie. A přesto... je tam něco víc, nad čím je třeba se pozastavit...

• 18.5.2016  10:53

Naprosto bombastický a originální příběh. Osvěžující krátkometrážák ^_^ <3

• 30.4.2016  18:31
    Papíry (2012)

Nejnádhernější kraťas od Disney. Předčí spoustu celovečerních filmů a proto si získal místo v mé filmové top desítce. Vždy sleduju téměř bez dechu. :)

• 22.4.2016  11:44

Animák roku :) Není co vytknout, vážně ne. Těším se až se podívám znovu :)

<< předchozí 1 2 3 4