• Fantasy

Jeho temné esence - Lyra's Jordan (2019) (epizoda)

(Obsahuje malý spoiler) Předně píšu, že jsem opravdu velký fanoušek předlohy a od tohoto jsem měla skutečně velká očekávání. 90% z nich byla naplněna. V prvé řadě mě oslnila hudba a herecké výkony, všichni mě naprosto ohromili; Dafne, McAvoy a Ruth Wilson zatím dokonalí. Zvyknout si musím asi jen na herečku Ma Costy, možná lorda Faa. Vztah Lyry a Asriela skvěle pojatý, stejně jako postavy mistra a knihovníka, překvapilo mě, kolik se toho dá vměstnat do hodiny tak, aby to nebylo příliš ukvapené. SPOILER: Chyběla mi postava Tonyho Makariose, která má být pro příběh zásadní. Uvidíme, jak si poradili s tímto - předpokládám, že místo něj použijí Billyho Costu, stejně jako ve filmu.

Papíry (2012)

Nádherný příběh, nádherná hudba a fantastický originální vizuál. Kraťas předčící kvanta celovečerních filmů, ke kterému se pravidelně vracím. Jednoduché poselství beze slov, které mě vždycky dojme k slzám, a jako nadstavba a třešnička na dortu je to pro mě mmj. velmi osobní (nejen) vztahová alegorie. Vše, do čeho naplno investujeme z vlastní síly a energie se nikdy neztrácí, nikdy nemizí, vždy se nám to vrátí (byť v podobě, kterou ne vždy čekáme), i když už se zdá, že je všechno zbytečné a máme chuť se vzdát. Co doplnit víc? Snad jen: "Kde vůle, tam cesta."

Queer - AsexuaLOVE (2018) (epizoda)

Krátký dokument/vhled, který rozhodně stojí za to vidět, a rozhodně není jen pro asexuály - je pro všechny. Díky za to.

Ženy v běhu (2019)

Takhle se dělá kvalitně filmové řemeslo. Už dlouho jsem se tak nepobavila, tento film má velký potenciál se stát kultovkou. Krutopřísný! :D

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Děkuju za to, že vznikají tyhle animované skvosty plné geniální hudby, okouzlující animace a dechberoucího příběhu. Navíc z mého oblíbeného prostředí. 99%

Anča a Pepík (2017) (seriál)

Můj naprosto oblíbený komixový příběh z dětství společně se Čtyřlístkem, když jsem tohle spatřila v tv, naprosto mě to šokovalo - jak mě to mohlo minout?! :) A koukám, ejhle! on je to poměrně nový seriál. Znervózněla jsem. Ale nebyl důvod, díly se drží komixů a já jsem naprosto spokojená. Škoda že to nebylo za mýho dětství... Už se těším na Vodopád Přízraků..

Myšák Stuart Little (1999)

Stuart Little mi před lety dal obrovskou naději. Nesl totiž všechny moje sny a touhy o velké šťastné rodině, kterou jsem jako dítě tolik chtěla a potřebovala. A i díky němu jsem nepřestala věřit... a nakonec to opravdu mělo a má happy end. Takže - myšáku, děkuju. Myslím, že jen málo filmů dokáže tak krásně a lidsky (myšácky :) podat důležitost rodinné soudržnosti. Film hodnotím stále z pozice toho snícího dítěte...

Horseland (2006) (seriál)

Jeden z nejoblíbenějších seriálů mýho dětství. Sakra, jak já to zbožňovala! :D Dodnes se mi chvěje srdce při úvodní znělce. Prostě nostalgie hadr...

The King of Tibetan Antelope (2015)

Takhle - film to není špatný. Co mě ale opravdu znechutilo a bilo mě do očí, to bylo několik scén zjevně překreslených z filmů jako Bambi, Spirit - divoký hřebec a podobně. Prostě jednotlivé úseky animace doslova obkreslené. Jinak nic, co bychom neviděli jinde a v lepší podobě. Děti určitě tohle řešit nebudou, je to pěkně barevné a prý dle skutečné události. No dobře... 2* když mhouřím oči. :)

W.I.T.C.H. (2004) (seriál)

Zbožňovala jsem to a zbožňuju dodnes. Škoda, že jsem nemohla mít víc těch komixů. Seriál však vždycky uspokojil mou dětskou duši. :)