• Fantasy

Králíček Petr (2018)

5 hvězd dávám (jsem zaujatá - Corden je u mě naprostý top a králíci jsou totálně k sežrání), ale i tak si říkám, že mnohem víc by si to film zasloužil v případě, že by více propojil moderní a klasickou ruční animaci. Sekvence animované starou technikou byly opravdu nádherné, a určitě by to pak byla větší pocta i samotné Potterové. I tak ovšem nemám moc co vytknout, CGI sice není nějaká špička, ale já osobně nepotřebuju v každém filmu vidět snahu o překonání všech ostatních filmů a být nejlepší. O tom to přece není. Je to pohádka pro děti, skvěle udělaná vizuálně i režijně, je tam i dost skvělých gagů a já se fakt pobavila. :)

Máme rádi Česko (2013) (pořad)

Nemám ráda Česko. Nemám ráda Čechy, protože 'zhejtí' na co přijdou. Ovšem pořad se mi líbí, baví mě. Ale je fakt, že na televizi moc nekoukám, tak asi ještě nejsem dostatečně deformovaná a rozmlsaná. :)

Coco (2017)

Dvě věci jsou jisté: 1) Mrtví jsou víc živí než my 2) Tolik kapesníků jsem neposmrkala za celou zimu.

Croodsovi (2013)

Tak dlouho jsem se těšila na nového Avatara, až jsem dostala Croodsovi :) Neskutečná animace, geniální tvorové na každém záběru. No nemám slov. Paráda! :)

Malé lásky (2017) (pořad)

Odpad dávám porodnickým praktikám jdoucím úplně mimo doporučení WHO a často i mimo zákon. Odpad dávám tomu, že se takové praktiky poté jeví jako "normální". Odpad dávám tomu, že se z nejintimnější chvíle v životě stává reality show. Jedna hvězdička za to, že jsou na TV Nova i daleko horší výplody. Nelíbí se mi, že je to na pokračování, bohatě by stačil jeden díl jako "dojemná" ukázka toho, jak to u nás (bohužel) chodí.

Lila (2014)

Emočně mě to totálně zruinovalo (v dobrém slova smyslu). Možná tomu ale jen nadržuju z principu, když se ztotožňuju s hlavní hrdinkou.. :)

Doba ledová: Mamutí drcnutí (2016)

No, už je z toho solidní kravina :) Kvanta postaviček, kvanta dějových linek, a nic z toho pořádně nerozvito. Jak taky, když je stopáž omezená. A hlavní příběh tak hloupý a bez jakékoliv myšlenky, že mi z toho bylo až úzko. Místy ještě hloupější dialogy, snad umocněny českým dabingem. Doufala jsem, že přidávání postav už neproběhne, inu - jak jen jsem se mýlila. Doufala jsem v to, že dostane více místa Shira - koneckonců z minulého dílu to byla dle mého názoru jedna z nejlepších postav. Opět jsem se mýlila. Broskviččin nastávající je jakýsi Julián, což mě přivádí na otázku - kam se poděl Ethan z minulého dílu? No nic... s hodně přimhouřenýma oběma očima dávám 3*. Za návrat Bucka (který byl stejně slabší než ve trojce), za ujetou guru lamu (snad jediná postava, která byla něčím zajímavá), a samozřejmě krysoveverka Scrat. Pár světlých momentů film má, ale abych se u snímku označeného jako "komedie" zasmála či pousmála jen třikrát, to mi přijde vážně málo. Když už z toho musí stále těžit prašulky, ať aspoň nahodí celovečerák se Scratem! :)

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Velmi příjemné překvapení po posledním utahaném díle "podivna". Našlapaná pecka. Vytknula bych snad jen až moc naoko uměle naroubovanou milostnou linii mezi Henrym a Carinou, která mě trochu obtěžovala a přišla mi ve filmu navíc. Nepoměr mezi délkou scén - důležité finále shrnuto během chvilky, zatímco například trochu ujeté vyloupení banky zabírá až moc zbytečného času. Velké plus za záporka ztvárněného Bardemem, má styl. Johnny je stále stejný (a to je dobře :), Geoffrey Rush stále ve formě. Mnoho super fórků, které fungují + skvělá scéna s Paulem McCartneym aka "Strejda Jack". SPOILER ALERT: Nutno podotknout, že potitulková scéna mne trochu znepokojila. Pakliže byly všechny kletby moří zlomeny, kde se vzal Davy Jones..? Z dalšího dílu jsem nervózní. "Dead men tell no tales" jsem považovala za krásné finále, nerada bych, aby si to tvůrci opět pokazili...