• Fantasy

Lila (2014)

Emočně mě to totálně zruinovalo (v dobrém slova smyslu). Možná tomu ale jen nadržuju z principu, když se ztotožňuju s hlavní hrdinkou.. :)

Lilo & Stitch (2002)

"Né, té holčičce se nesmí nic stát! Patří do potravinového řetězce komárů!" :D Miluju ten film!

Lví hlídka (2016) (seriál)

Je mi jasné, že seriál tu půjde hodnocením nejspíš značně dolů, a to jen proto, že zatvrzelí fanoušcí Lvího krále nehodnotí seriál jako takový, ale srovnávají ho s filmovou trilogií, což je obrovská chyba. Proto dávám hvězdu navíc, než bych ji dala "za střízliva". Seriál, navíc určený nejmenšímu publiku, nikdy nebude mít animaci celovečerního filmu. Prostě nikdy. To je holý fakt. Pokud ale Lví hlídku postavíme jako samostatnou jednotku, funguje skvěle. Animace je barevná a svěží, příběhy mají hlavu a patu (dokonce víc, než by člověk čekal; Lvíkrálovskou "mytologii" nevyjímaje - ta mě přímo uchvátila) a hudba je opravdu vynikající. Celé to působí jako vskutku nadprůměrný počin, který byl stvořen s láskou ke Lvímu králi, a slouží tedy jako hodnotná a adekvátní pocta k 20. výročí vzniku filmového předchůdce. I ve svých letech sleduji Lví hlídku s nadšením a pokorou, protože vím i to, že v dnešní době je opravdu nesnadné najít kvalitní seriál pro děti po stránce vizuální, hudební i příběhové. A tady je to vše dohromady skloubeno v jeden impozantní celek. Nekritizuji, nemůžu. Nemám si nač stěžovat. :) 5* 90%

12 úkolů pro Asterixe (1976)

Asterix, kterému nebyl předlohou žádný komix. A přesto je parádní, dokonce nejlepší ze všech! :)

Život je krásný (1946)

Opravdová nádhera bojující o pozici v mé filmové top desítce. Nečekané překvapení. :) Ráda uvidím znova.

Hledá se Dory (2016)

Tvůrci ukázali, že kdo umí, ten fakt umí a když to dokáže jednou, tak i podruhé - a třeba i líp ! Hledá se Nemo je legenda a Hledá se Dory nijak nekulhá za svým o 13 let starším předchůdcem, naopak si dovoluji tvrdit, že vylepšili co se dalo - u hlášek jsem se trhala smíchy (Marek Eben - to vážně? :D), z hlediska vizuální stránky se jedná o dokonalost, a Newmanova hudba mi vháněla slzy do očí prakticky celou stopáž. Zkrátka nostalgie v plné parádě.. a mnohem víc... Jo a počkejte na scénu po titulcích!!! :))

Lví hlídka: Návrat mocného řevu (2015) (TV film)

Lví Král se vrací v plné parádě. S překvapením jsem zjistila, že ani český dabing nijak neubírá Lví hlídce na síle, i když dávám přednost originálnímu znění. Animace je svižná, barevná. Ano, nejedná se o celovečerní film, ale animace je na pouhý "dětský TV film", případně později seriál, velmi nadprůměrná a skvěle se na ni kouká. Hudba je nádherná, plná africké atmosféry, na jakou jsme byli zvyklí z legendárního Lvího krále. Dějově pasuje mezi první a druhý díl filmů - Kiara už je na světě, je však pouhým lvíčetem a Kovu se zde ještě nevyskytuje. Všechny ostatní postavy zde však jsou a zůstává jim jejich kouzlo! - Věční Timon a Pumba, hrdost a paličatost Simby, vznešená Nala, dokonce i ten nejuznávanější lev - Mufasa, který Kiona provází na jeho cestě. Písně fungují skvěle. Zuka Zama je nové Hakuna Matata! :)

Zimní příběh (2014)

Neskutečně podhodnocený film. Ale není se čemu divit. Těm skutečně pravým, hodnotným skvostům nemůže porozumět každý. Ale já prakticky nemám co vytknout. Mně film bral dech každou vteřinou. Tohle se nedá popsat, to se musí vidět. Zažít. 90%