TerezD

Cinefil

<< předchozí 1 2 3
    • 14.10.2019  21:39
    Kick-Ass (2010)

Proč jsem si oblíbila zrovna Kick-Ass? To se těžko vysvětluje. Herecké obsazení bylo naprosto bezchybné, především Chloë Grace Moretz v roli Hit Girl, vraždící malé assasinky, byla absolutně k sežrání. Příběhová linka na první pohled působí neoriginálně, ale je velice vtipně a energicky rozvinutá. Snímek dobře pracuje s žánry, skvěle propojuje komedii s akčními sekvencemi. Navíc hudba je další silný aspekt, který nelze opomenout. Její perfektní kombinace s každou scénou dodává filmu ten správný rytmus. Kick-Ass je především film o hledání vlastní identity a odvahy udělat něco, o co by se nikdo jiný nepokusil. Podtrženo sečteno solidní 4*.

• 12.9.2019  15:05

Většinou konspiračním teoriím horko těžko věřím, ale v tomto případě Peter Joseph přesvědčivě a chytře argumentoval každou událost. Samozřejmě nemohu všemu, co je mi pasivně předáváno bezhlavě věřit, ale alespoň jsem měla možnost se nad tím vším kriticky zamyslet. O jedné myšlence, která je podstatou celého dokumentu, jsem na druhou stranu skálopevně přesvědčena, jedná se o tvrzení, že lidé jsou dennodenně ohlupováni médii a tato média vytvářejí zkreslenou realitu, která vede k obrovské manipulaci s veřejností. Zeitgeist rozhodně upoutal moji pozornost a ještě dlouho mi bude ležet v hlavě.

• 29.8.2019  09:49

Jednoznačně nejlepší kousek na letošním Noir Film Festu. Budované napětí a tajemná newyorská atmosféra nenechá diváka chladným. V jednom momentu si myslíte, že dětský hrdina má už vyhráno, ale díky scénaristickým kličkám se situace opět vygraduje do maximálních výšin. Nesmím opomenout skvělou kameru, svícení, a herecké výkony. Především bych chtěla vyzvednout herecký um malého Bobbyho Driscolla. Na tuto méně známou noirovou jednohubku budu vzpomínat ještě dlouho.

• 13.8.2019  16:50
    Město (2010)

Musím říct, že The Town mě mile překvapilo, oproti Affleckovu předchozímu filmu Gone Baby Gone, Affleck zahrál více na emoční strunu. Jde sice chvilkami o film, který je plný zavedených klišoidních scén, ale dvě hodinky uběhly jako voda. Akční sekvence jsou krásně vymazlené. Herecké obsazení až na nesympatickou Rebeccu Hall bylo také skvělé. Nemám dále, co bych vytkla, za mě slušné 4*.

• 29.7.2019  11:16
    Hra (2019)

Tady se někdo pokusil hrát na umělce a totálně to zvoral. Naprosto scenáristicky vyprázdněný kousek. Vztahy mezi postavami ani zbla nefungovaly, dialogy působily strojeně až kýčovitě. Dvě hvězdy dávám za zpracování, které se tvůrcům naopak povedlo.

• 29.7.2019  11:00

Maďarské teen varování před nadužíváním sociálních sítí. V hlavní roli anime puberťačka Estzer, která mi byla v celku sympatická, ale ostatní její spolužáci podávali tristní herecké výkony, omlouvá je jedině fakt, že se jednalo o neherce. Měla jsem pocit, že už jsem tématicky něco podobného viděla, téma vydírání a zneužívání na sociálních sítích je už docela profláknuté. Snímek nevybočuje žádným ozvlášťňujícím prvkem z řady a nenápadně zapadne mezi mnoho filmů zabývajících se stejnou problematikou.

• 22.7.2019  10:05
    Masaryk (2016)

Velmi rozporuplný film, po řemeslné stránce téměř bezchybný, ale z námětu se dalo vytěžit více. Časté retrospektivy mohou být pro někoho, kdo se tolik neorientuje v moderní historii nepřehledné. Postava Jana Masaryka byla v Rodenově pojetí velmi výstřední (kokain, bohémský způsob života vs. politická odpovědnost). Výběr zahraničních herců přidává snímku na autentičnosti. I přes všechny klady mi v snímku chyběly emoce, postavy byly od diváka zbytečně distancované, chladné vyprávění bez silných dialogů vedlo k tomu, že v půlce filmu jsem si v duchu říkala, aby už ta zívačka skončila.

• 9.7.2019  10:51
    Očarování (2019)

Nejhorší zážitek z letošních Varů. Očarování mě opravdu neočarovalo, nesourodá směska podivné symboliky, kterou chápe nejspíše jen autor. Celý dvouhodinový snímek byl těžko stravitelný bizár, musím si dát medaili za to, že jsem to zvládla dokoukat do konce. Desetiminutový záběr na nahou prdel byla jen třešničkou na dortu. Fuj.

• 23.6.2019  11:16

Herecká chemie mezi Reynoldsem a Jacksonem fungovala na jedničku, musím říct, že oni dva byli tahouny celého filmu. Na druhou stranu je to jedna z mnoha akčních komedií, které stačí vidět pouze jednou. Slušná akce, pár gagů, které po zhlédnutí brzy zapomenu. Příběh je trošku plochý, stopáž přepálená, filmu by neuškodilo, kdyby byl zkrácen minimálně o půlhodinku. Ve výsledku mě snímek nezklamal, ale nenaplnil moje očekávání, proto slabší 3 kousky.

• 21.5.2019  15:43
    Hra o trůny - Série 8 (série) (2019)

Před odstartováním 8. série jsem měla obrovská očekávání, dva roky měli tvůrci na to poskytnout divákům nezapomenutelný zážitek, ale místo toho přišlo velké zklamání. Realizační tým udělal zásadní chybu, opomněl fakt, že Hra o trůny nikdy nebyl seriál, který si hrál na efekt, vždy nám byly nabídnuty silné emoční okamžiky, které nenechaly diváka chladným. Poslední série byla emočně vyprázdněná, šlo tady především o rychlé ukončení všech dějových linek. Právě spěch, aby všechno bylo rychle uzavřeno uškodil celé sérii nejvíce. Kdyby zásadní okamžiky byly roztaženy do více dílů, tak si myslím, že by vše do sebe více zapadalo. Navíc některé postavy si zasloužily důstojnější konec, byla zde viditelná absence knižní předlohy. Mrzí mě promrhaný potenciál, který tato série bezpochyby měla.

• 28.2.2019  07:36
    Philadelphia (1993)

Na film jsem se těšila, a to díky skvělému hereckému obsazení, ale film nesplnil má očekávání. Celý snímek začíná slibně, naservírují nám perfektní soundtrack a všechno funguje, tak jak má, ale zlom přichází při zjištění, že je hlavní protagonista nakažen zákeřným virem HIV. Od této chvíle se film brodí v klišovitých vodách a ztrácí na půvabu. Melodramatický závěr, kterému nechybí trocha patosu, jen potvrzuje, že se nejedná o přelomový snímek. Ve výsledku Philadelphia neurazí a ani moc nenadchne.

• 3.2.2019  16:02

Tento film budete milovat nebo nenávidět, žádná střední cesta neexistuje. Sama jsem překvapená, že jsem si nového Triera svým způsobem užila. Matt Dillon perfektně ztvárnil masového vraha s obsedantně kompulzivní poruchou, který své vraždy považuje za něco "umělecky" vyššího. Mnozí asi nebudou souhlasit, ale neberu celý snímek jako snahu o nějakou pózu, pokud budete přistupovat k filmu s otevřenou myslí, tak dvě a půl hodiny vám utečou jako voda.

• 24.1.2019  09:42

Nejsem zvyklá vidět dobráckou tvářičku M. Damona v záporácké roli, ale změna to byla překvapivě příjemná, chladnokrevný pan Ripley je jeden z nejvýraznějších antihrdinů, kterým nelze nefandit. Ve výsledku z toho vzešel opravdu inteligentní thriller s kvalitně napsanými postavami, který stojí za to vidět.

• 4.1.2019  21:28

Přemýšlím nad tím, jestli vůbec první díl potřeboval sequel, jsem si jistá, že v první části vše bylo řádně ukončené. Myslím, že z pokračování chtěli tvůrci vytřískat jen nějaký cash. Pokud Sicario 2 nebudu brát jako "pokračování" prvního dílu, tak se jednalo vcelku o ospalou podívanou, chybělo mi více napětí a děj byl lehce předvídatelný. Na druhou stranu na Benicia se skoro vždycky dobře kouká a i zbytek hereckého týmu odvedl slušnou práci. Ve výsledku to je slušný thriller, který ničím neurazí a ani nepřekvapí.

• 24.12.2018  13:51

Pokud nemáte rádi násilí, tak se obloukem tomuto filmu vyhněte. Atmosférická jednohubka, kde se napětí mezi dvěma hlavními protagonisty dalo krájet. Musím říct, že to byla byla Bardemova zatím nejlepší role, kterou jsem viděla. Jediné, co mi opravdu vadilo byl konec, který byl urychlený a chyběl mi pořádně nadupaný závěr.

• 7.12.2018  20:56
    Casablanca (1942)

Z neznámého důvodu jsem dlouho Casablance vyhýbala, ale nakonec jsem se vyhecovala a řekla si, že tuto klasiku je hřích nevidět. Udělala jsem dobře a Casablancu si opravdu užila. Jedná o jeden z největších počinů klasického Hollywoodu, cynický Bogart a Ingrid Bergman zde hrají svoji životní roli. Tenhle film funguje jako multižánrová bomba, která opravdu funguje a vše do sebe krásně zapadá. Pro tehdejší publikum, které bylo silně poznamenané probíhající válkou musela být Casablanca nadějí v lepší zítřky. To je jeden z důvodů, proč nemohu dát plný počet, sice jsem si film užila, ale mé pocity byly jiné než v době jeho vzniku.

• 6.11.2018  11:40

Nečekala jsem, že se mi Antonova Tonka Šibenice bude až tolik líbit. Jednoduchá zápletka, která je odvyprávěna lákavým stylistickým způsobem. Dá říct, že je to poslední vydařená tečka za československým němým filmem, Po právu se dá řadit mezi uznávaná díla světové němé kinematografie.

• 29.10.2018  15:36
    Erotikon (1929)

V případě, že opomenu několik dějových nelogičností, tak se jedná bezpochyby revoluční snímek, který ve své době musel být velmi originální a podmanivý. Především téma sexuality, které se mi nyní nejeví jako pobuřující, ale v době vzniku musela být tato sexuální otevřenost pro diváka něco nevídaného. Dojem z celého filmu mám hodně dobrý, i když nejsem fanynka němé kinematografie, tak tento snímek si zaslouží 4*.

• 17.10.2018  08:57

Úvod byl jedno velké zklamání, tvůrci se neměli pouštět do druhé série, poslední díl první série vše hezky ukončil a teď se tvůrci snaží vytřískat co nejvíce z ničeho. Dám tomu ještě šanci, ale pokud 13RW trošku nepřitvrdí a nepřijde z něčím dějově přelomovým, tak končím s celým seriálem.

• 12.10.2018  22:52
    Whiplash (2014)

Jednoduše a stručně řečeno to byla atmosférická lahůdka. Napětí mezi Tellerem a Simmonsem se dalo krájet, Simmons získal zcela právem Oscara. Navíc vše bylo doplněno úžasnou jazzovou hudbou, která k NY bezpochyby patří..nemám slov, jsem v sedmém nebi.

• 1.10.2018  09:50

Toto má být umělecký skvost? Po vizuální stránce se jedná o kvalitní film, ale to nestačí. Interiér starého barokního hotelu, kterým nezávisle projíždí kamera, neobvyklý střih, svícení, to jsou prvky, na které se mi hezky koukalo. Uznávám, že se jedná o přelomový snímek i co se vypravování týče, ale kladu si otázku, je to potřeba? Tato experimentální forma diváka vytrhuje z kontextu událostí a záměrně ho mate. Neměla jsem chuť stále hledat nějaké skryté symboly a interpretovat si "děj" (jestli tam vůbec nějaký byl) po svém. I ta varhanní hudba mě po celou hodinu a půl sledování rušila. Určitou inspiraci si jistě brala Věra Chytilová ve svém těžko stravitelném kousku Ovoce stromů rajských jíme. Za mě tedy prvotřídní intelektuální nuda..2*.

• 24.9.2018  14:51
    Bílá nemoc (1937)

Nadčasový snímek, který výstižně zobrazuje jaké nebezpečí může přinést válka. V roce 1937 toto protiválečné drama muselo rezonovat celou společností, ještě když si uvědomím, že nebyla podepsána zdrcující Mnichovská dohoda. Varování před nekompromisní vládou silného diktátora, to je hlavní myšlenka, ve které je síla celého filmu. Kdyby jen Čapek tušil, že jeho fikce se stane skutečností. I přes zub času, který se na filmu podepsal se jedná o silný filmový zážitek. Výborný herecký výkon Haase a diktátora Štěpánka.

• 13.9.2018  09:47

Příběh, který se rozvíjí překvapivou cestou, z postapokalyptického začátku se rychle vyvine velmi emocionální a poutavé vyprávění. James je vhozen do úplně nového světa, kde se musí učit novým věcem a díky obrovské podpoře okolí realizuje své sny. Snímek má chvilkami silně depresivní nádech, ale vážný tón filmu je vyvažovaný humornými scénami. Byla jsem příjemně překvapena, pěkné 4*.

• 7.9.2018  14:36

Psychicky zdevastovaný hrdina, který prožívá neskutečný vnitřní boj se ztrátou nejbližší rodiny. Sandler mi do této charakteristiky moc nesedí, mám ho spojeného především s komediemi a to bude asi největší problém. První polovina byla hrozně zdlouhavá a nezajímavá, maličko se mi zavíraly oči, naštěstí druhá půlka vše zachránila. Oceňuji, že ve výsledku se nejednalo o silnou citovou vydíračku. Navíc hudba byla vážně povedená.

• 27.8.2018  07:45

Retrospektivní pohled do duše nešťastné ženy, která se bojí otevřít své nitro. Nepochopení okolím a blízkými lidmi vyvolává v mladé Dagmar silný pocit osamělosti. Eskalující pocit zklamání dovrší závěrečná sebevražda. Během sledování je nutná spolupráce diváka, který si ze vzpomínek ostatních postav sestavuje portrét a na konci má možnost interpretovat konec po svém. Dívka s Hyacinty se mi zaryla hluboko pod kůži, čistá sálající melancholie.

• 23.8.2018  09:21
    Mělčiny (2016)

Kromě sympatické Blake, raněného racka a pěkného moře to byla hovadina s totálně vyhroceným koncem. Necítila jsem pomalu ani žádné napětí a emoce během sledování. Aspoň, že délka byla příjemně snesitelná.

• 19.8.2018  08:46

Opravdu solidní drama-komedie, která v jádru ničím nepřekvapí, ale při sledování jsem se skvěle bavila a celý film mi utekl jako voda. Hailee Steinfield v roli sedmnáctileté těžko zvladatelné pubeťačky, která se chovala naprosto iracionálně byla bravurní. Sice je to jeden z filmů, na který za pár měsíců úplně zapomenu, ale i tak si zaslouží pěkné 4*.

• 15.8.2018  08:30
    Byt (1960)

Na oscarový Byt jsem se chystala hrozně dlouho. Po roce jsem si konečně našla volnou chvilku a zhltla jsem celý film jako malinu. Milý snímeček se sympatickým obsazením, skvělým scénářem je perfektní podívaná, která diváka lehko vtáhne do víru událostí. Potěšilo mě, že se děj neubíral typickou cestou předvídatelné romantické komedie. Proto zasloužené 4*.

• 8.8.2018  08:40
    Med (2010)

Pomalu plynoucí děj, bez komplikované zápletky dává celému filmu specifický meditativní ráz. Při sledování jsem si užívala překrásné záběry přírody a kvalitní práci s kamerou. V snímku je citlivě vykreslené pevné pouto mezi otcem a synem, které naruší otcova nehoda v lese. Za mě jednoznačně příjemná a ničím urážlivá podívaná, ale pomalé tempo mě maličko uspávalo, stopáž by mohla být klidně o 20 minut kratší.

• 3.8.2018  09:08
    Rašómon (1950)

Skoro každý z nás má sklon upravovat a přikrášlovat pravdu. Kurosawa perfektně vystihl nemorálnost lidského chování. Myslím si, že cílem nebylo vyřešit vraždu, ale ukázat různé úhly pohledu na danou situaci. Moje první a určitě ne poslední zkušenost s Kurosawou, kvalitní podívaná..4,5*.

<< předchozí 1 2 3