Rychle a zběsile 10 (2023)

Šel jsem do kina s tím, že dostanu nálož absolutně za hranu přetažených akčních scén, extra porci chytráckých citátů, které si Vin Diesel stroprocentně píše sám a všeho, co k těm filmům patří a musím říct, že jsem odcházel z kina spokojen. Jen možná té akce bylo až moc, pár klidnějších scén by asi prospělo. Nicméně skvělý Momoa, povedené taky scény kdy si ve filmy střílí z některých prvků celé ságy. Rozhodně lepší než předchozí díl - 8/10 PS: Neodcházejte bez potitulkové scény ;)

Thor: Láska jako hrom (2022)

Chápu tu kritiku… ale mě to prostě bavilo od začátku do konce. Portman jako Thor mi přišla absolutně skvělá a pobavili mě i bizáry typu král knedlíčků. Nemusí být přece každá Marvelovka plná “amerických” frází o “hodnotách”, Thor 4 je jedné stránky docela ujetý. Nicméně proti ostatním snimků z Fáze 4 je rozhodně nejlepší. 80 %

Párty Hárder: Summer Massacre (2022)

Tleskám a smekám. O dost dál než jednička, především z režijní stránky. Film celou dobu zůstává na své vlně, nemá slabší pasáž, vedlejší postavy jsou fenomenální. Dlouho jsem neviděl, že by tady v databázi český film překročil 80 procent, což je myslím pro tvůrce obrovská satisfakce. Opravdu nevím, jak někdo mohl v konkurenci tohoto skvostu jít do vedlejšího sálu na prezidentku. 95 %

BANGER. (2022)

Je skvělé, že v Česku může vzniknout i jiný typ filmu než romantická pseudosračka s Langmajerem. Skvělé záběry, děj má spád, kvalitní výběr hlavních i vedlejších postav. Líbily se mi “meme” prostřihy a film je docela napěchovaný dobrými hláškami. Herecky nejvíc zaujal Marsell Bendig, ale na výbornou obstál i Mišík. 90 %

The Gray Man (2022)

Ve filmu není prakticky nic, co už jsem desetkrát neviděl v jiných “špiónských” snímcích. Děj je poměrně zdlouhavý, ke Goslingovi jako hlavní postavě jsem si za celou dobu nedokázal vytvořit žádný vztah. Scény v Praze potěší, ale jinak je film docela nevýrazný a zapadne. 45 %

Lego Masters (2022) (pořad) odpad!

Moderátoři hrozní, účinkující schopní. Vůbec nechápu, proč tam ty výtvory ničí, jaký to má proboha smysl. Z trapných keců moderátorů mi bylo na blití. Absolutně zabitý potenciál.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Samotný koncept filmu je dokonalý a je vlhkým snem zarytých komiksových fanoušků, zároveň však potěší i běžného diváka, co viděl původního Spidermana. Z hlediska vizuálu pecka, nedá se nic vytknout. Ovšem ten příběh… bohužel, pět hvězd dát nemůžu. Celkově z toho mám pocit, že to bylo velmi dobré, ale zároveň, že to mohlo být ještě o něco lepší. Hlavní hrdina je kolikrát vykreslen jako úplný debílek, který neví, co dělá, až to na superhrdinu nesedí… ale veskrze jedna z nejpovedenějších marvelovek a zároveň něco, co jsme si nikdy ani nedokázali představit. 85 %.

Klan Gucci (2021)

Na můj vkus příliš dlouhé, některé scény byly docela přetažené a občas jsem ztrácel pozornost. Perfektní obsazení a herecké výkony, skvělé kostýmy. Film docela plynul, možná mu chyběl nějaký peak, na který si i za pár let vzpomenu. První polovina mi přišla lepší, konec by si možná zasloužil trochu lepší zpracování. 75 %

Rychle a zběsile 9 (2021)

Šel jsem do kina s absolutně nulovým očekáváním, naopak jsem si říkal, kolik bizarních scén dnes uvidím. A to jsem se opravdu nenudil. V žebříčku "TOP 10 nejdebilnějších scén F&F" by devítka brala minimálně 4 místa. Další reinkarnace již mrtvé postavy je opravdu hodně zvláštní, vzhledem exponenciálnímu růstu zvláštních dějů v těchto filmech si myslím, že v posledních díle se objeví všichni co už stihli zemřít. Po sedmičce a osmičce filmu chybí Luke Hobbs v podání The Rocka. Ač by ten film nezachránil, nějak to už bez něj není ono. Hodně záleží, co od filmu čekáte. Pokud se naladíte na bizár, budete spokojení. Z objektivního hlediska nic moc. 50 %. Ke třem hvězdičkám jsem se přiklonil pouze proto, že se ve filmu objevila česká Škoda Octavia.

Red Notice (2021)

Celý film mi hodnocení kolísalo. Občas jsem měl skvělý pocit, chvílemi to bylo až trapné. Když na plakátu vidíte takové tři hvězdy, očekávání jsou velká. Úplně zklamán jsem nebyl, ale film v podstatě nepřinesl nic, co byste v podobných ještě neviděli a k tomu je dost klišoidní. Nicméně dobré scény má a natočený je dobře. 65 %