Velký bazar (1973)

Jedna z tych spomienkovych komedii detstva. Z prelomu 70's a 80's mam pri talianoch uchylku na Fantozziho, pri francuzoch na Les Charlots :)

Děcka jsou v pohodě (2010)

Taka prirodzene neprirodzena vztahova dramicka bez prekvapeni a velkych slz, avsak s ludskymi hereckymi vykonmi (Mark isiel v mojom rebricku o riadny kus hore). Ale 4 nominacie na Oskara?

Ďábel (2010)

Jedina vec, ktora ma dokazala udrzat sledovat film dokonca bola dlzka filmu; a to mam tento styl filmov velmi rad. Samotna atmosfera mi nevadila a myslim si, ze sa v podstate vydarila. A kedze som film pozeral vo velmi skorych rannych hodinach, este aj nelogickost som prehliadal. Co mi vsak najviac vadilo bol dost slaby beckovy casting. Viac penazi, lepsi herci a hodnotenie by slo vyssie.

TRON: Legacy 3D (2010)

Film *** + industrialne vizualne orgie * + Daft Punk * = *****

Gamer (2009)

Overcooled & overhyped.

Star Trek (2009)

Tento film dava ostatnym castiam Star Treku riadnu audiovizualnu facku a kopanec humorom. Sam som zvedavy kam bude pokracovat cela startrekovska saga, kedze este aj tento diel dokazal dat priestor na dalsie pokracovania. Tesim sa. Toto je nieco pre mna. Nie som "Star wars", som "Star Trek" :).

Crazy Heart (2009)

Toho Oskara si Jeff Bridgis zasluzil opravnene. Uz klasicky pribeh o hviezde hudobneho neba, ktory sa snazi odrazit od dna. Skor klisoidne, ale napriek tomu nevtierave, pomale a ludske.

Železný kříž (1977)

Velmi kvalitny vojnovy snimok, ktory je len dokazom ako sa da skazit vojnovy film pouzitim anglictiny u nemeckych vojakov.

Bezstarostný sex (2007)

Sex je korenim zivota. Martin Gero ma rad pikantne jedla a vyzna sa v nich. Kazdy jeden clovek si urcite najde v tomto filme aspon jednu scenku, ktora by bola vystrihnuta z jeho zivota. Serioznost sa strieda s uletenostou. Jedna hviezdicka naviac kvoli Carly Pope.

Kniha přežití (2010)

Vseobecne...namet a scenar stoja za riadnu sr**ku. Je "x" zaujimavejsich a pritazlivejsich apokalyptickych filmov; bez debat. Kde su tie casy 70's a 80's, kde napad a atmosfera hrala prim pri tvoreni apokalyptickych sci-fi kuskov?Hviezdicky za statocnost davam Garymu a Mile. Keby nieto ich a celkom slusneho audiovizualneho spracovania, tak necharizmatickeho Denzela vypinam po prvom polcase.