Burnistoun (2009) (seriál)

Zhliadnuta prva seria. Klasicky britcom zalozeny na skecoch (ako zvycajne, niektore lepsie a napadite, niektore horsie a opakovane). Cim je ale iny, je to, ze vlastne to ani nieje britcom, ale "scottishcom". A prave skotsky prizvuk dava tomu serialu neuveritelnu stavu, ale zaroven problem niekedy porozumiet a chapat vtipom.

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál)

Dám jednu hviezdičku už len kvôli zľudoveniu pojmu "Chuck Norris" :)

Vrah ve mně (2010)

Patrim k tym, ktorym pomale a rozvlacnejsie Winterbottomovo tempo vyhovuje. Psychologicka drama, ktora mi vobec nepripominala noir, ako to niektori casto spominaju, je studiou bezemocneho psychopata. Affleck tuto postavu zahral vynikajuco a jeho skleneny pohlad ma vedel rieadne schladit. P.S: Knihu a ani original film nepoznam.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Heroes (ako serial s podobnou tematikou) som nevidel a ani tak skoro neuvidim. Uz mam dost serialov s nekonecnym poctom serii a casti. Misfits je spravne uderne, zbytocne nenatahovane a hlavne vtipne! Skvely vyber postav a tej najlepsej britskej hudby to len podciarkuje.

Páteční večeře (2011) (seriál)

Jedna podarena rodinka stretavajuca sa stale pri piatkovom vecernom stole. Menej blaznive ako zvycajne britcomy byvaju, o to uveritelnejsi a prirodzenejsi scenar. Postavy otca a suseda Jima s jeho psom Wilsonom su ale spravne strelene. Tesim sa na druhu seriu.

The Inbetweeners (2008) (seriál)

Britcom s asi najcastejsim vyskytom slova fuck and wanker :) Absolutne bez servitky.

Útěk ze Sibiře (2010)

Veľmi odosobnené, bezemočné, ale o to krásnejšie, čo má na svedomí hlavne National Geographic. Ženská postava úplne zbytočná, Colin presvedčivý, príbehová línia okresaná na minimum, záver jednoduchý a úderný. Pre mňa ako pre vyštudovaného geografa a ekológa to bola chuťovka.

Jak nežít svůj život (2007) (seriál)

Po prvej serii (zhltnuta na posedenie) je to ta spravna davka britskeho sitcomu. Jasna inspiracia od Michaela Kesslera. Po druhej serii zvysujem hodnotenie na 5*. Je to spravne pritiahnute za vlasy, odvazne, skecove, s krasnou Samanthou.

Rec 2 (2009)

Bal som sa pokracovania. A budem sa bat nadalej. Je to ten spravny hororovy strach, nie filmarsky. Cakam na "[Rec] Cube".