Shaq - Od Shaqa k Shaquillovi (2022) (epizoda)

Parádní epizoda, ve které se podíváme na po-kariérní kariéru Shaquilla po skončení profesionální basketbalové kariéry. Reklamy, účasti ve studiu, upoutávky a teleshopping mu vynáší možná více, než když hrál na palubovce. Dějově už méně zajímavý díl než minulé, ale krásně navazuje na jeho úžasnou kariéru.

Fresh Prince: Setkání po 30 letech (2020) (TV film)

Dokonalý flashback speciál, ve kterém se dozvíme i takové pikantnosti, proč Janet Hubert opustila tento seriál a byla nahrazena Daphne Reid. Zbytek speciálu skvělý, dobré postřehy i vzpomínky zúčastněných. Prostě speciál, který si fanoušci tohoto kultovního seroše užijí na plno. A nutno dodat, že i mně málem ukápla slzička.

Barbar (2022)

3/4 filmu jsou skvělé, bavil jsem se, bál jsem se, a pak přišla poslední čtvrtina. Ta je tak strašně nedodělaná, parodická trapná a odbytá, něco jako ve stylu 6. série AHS. Američané prostě neumí důstojně zakončit hororové příběhy. A přitom prvních 60 minut mě fakt bavilo - 3 příběhové linky, hlavně ta poslední byla skvěle počata, ale skončila dřív než začala a měla nabídnou víc. Některé záběry z podzemí mi připomínali film Ghoul od Jákla - i ta potvora vypadala jak z tohoto zmíněného filmu. Dále zmíním scénu s videokazetou, autoři měli mít koule a víc se do toho obout a i za cenu "gore" materiálu tam nějaké ty záběry ukázat. Takhle mi to přišlo strašně opatrné, aby náhodou tvůrci někoho neublížili a někoho nepopudili. Škoda promarněného potenciálu, který tento snímek rozhodně měl. První hodinu si totiž budoval skvělou cestičku na horor roku, avšak sešel z cesty na stupidním rozzuzlení a tuposti postav (např. policie).

Bílý lotos - Série 2 (2022) (série)

2. série jednoznačně převyšuje tu 1.! Nejen ještě lépe napsanými postavami, ale i dějem a napětím, které se především ve druhé polovině série dalo krájet jak porce jehněčího. Sicílie je naprosto nádherný kus krajiny, kamera byla naprosto DOKONALÁ, je slast pro oči dívat se na každý záběr - tak dobrou práci s kamerou jsem už hodně dlouho neviděl. Herecké obsazení je úchvatné, herci předvedli skvělé divadlo, jako fakt respekt všem zúčastněným, hlavně finále této řady je naprosto skvělé a tak dobře zakončit příběh jsem též dlouho nikde neviděl, většinou to jsou otevřené konce bez hlavy a paty. 2. sérii tak mohu jednoznačně doporučit, dokonce bych jí nováčkům doporučil více než tu 1., ale i ta stojí za to. Jsem zvědavý, co si pro nás Mike White a spol. připraví do 3. série, která bude mít fakt těžký úkol - překonat skvělou druhou řadu.

Bílý lotos - Arrivederci (2022) (epizoda)

Co to sakra bylo? Tak takovéhle finále jsem teda nečekal. Naprosto nečekaná zápletka ohledně gayů, která se pomalu začala péct už v minulých dílech, zde vyplula napovrch. Musím smeknout za úžasné zakončení 2. série. Poučení je tedy že na všem nakonec vydělaly prostitutky. Fantastické a už se nemohu dočkat na 3. sérii.

Manu a Matěj na cestě do Apulie (2022) (seriál)

Tenhle pořad prostě stále baví a líbí se. Itálie je prostě krásná země a Ridi je pohodář co všechno dokáže dobře vysvětlit.

Shaq - Pád (2022) (epizoda)

Díl pojednává také o neshodách mezi Shaqem a Kobeym. Následné vyvrcholení bylo už nevyhnutelné.

Šílená noc (2022)

Film zajímavej jen díky dobře hrajícímu Davidu Harbourovi a pár gore scénkám, kde Santa drtí potvoráky na padrť (jsou v celém filmu asi 2 nebo 3). Jinak se jedná o těžký céčko, který bych si příště pustil jen po 8 pivech. Ať už se jedná o primitivní příběh, nezáživné vedlejší postavy, tupé a nesympatické členy rodiny, oslavující tupost a jednoduchost Američanů, až po naprosto nudného hlavního záporáka. Jestli má tohle být film, kterému bych hodil plný počet hvězdiček a napsal sem jak skvěle jsem se bavil, musel bych dát Kameňáku taky pětikvald. Nebýt ČSFD projekce v Praze v kině Atlas, která byla pro pozvané členy webu zdarma, za film bych nikdy nezaplatil, byla by to totiž škoda peněz. Santa je úchyl stále zůstává nejlepším komediálním vánočním filmem, který ani po shlédnutí šílené noci za nic nevyměním.

Bílý lotos - Abductions (2022) (epizoda)

2. série se blíží ke svému konci a tak tu máme předposlední díl, který si připravuje cestičku k (doufejme) grandioznímu finále. Atmosféra je snad nejhustější z celé série, a už jen čekám kdo koho kuchne. Obsahově řekl bych méně zajímavé oproti předchozím 2 epizodám, ale plný počet si schovávám na finále.

Shaq - Vzestup (2022) (epizoda)

Nevím proč, ale tenhle díl mi sedl víc než 1. díl. Možná jsem si zvykl na styl vyprávění nebo pomohla kratší stopáž, ale tohle byla za mě skvěle odvedená práce. Jak na palubovce od Shaqa, tak celkové zpracování dílu s prvky komiksu. HBO - skvělá práce. Vzestup jak se sluší a patří, rok 2000 je zkrátka výjimečný.