Velký Gatsby (2013)

"Jsou to zkažení lidé, jste lepší než oni všichni dohromady". 9,5/10.

Pocta Karlu Gottovi (2022) (koncert)

Pocta Gottovi ale bez Gotta. A s céčkovýma selebritama.

Neviňátka (2021)

Film, který mi vůbec nesedl. Oceňuji ale originální provedení závěrečných titulků.

Záhada Blair Witch (1999)

Moc nechápu ten hype kolem tohohle filmu ani proč má docela dobré hodnocení. V mých očích je to podprůměrná dokumentaristická nuda, kde se 3/4 filmu nic neděje, a až poslední část vás přinutí se trochu bát. Za mě je to ovšem málo a existuje spousta lepších hororových filmů/seriálů na podobné téma.

Systém (2022) (TV film)

Vzpomínka na to, jak se zrodila bronzová medaile v MS v hokeji v roce 2022, kterou český hokej nutně po dlouhé době potřeboval. Hlavní pozornost je zde upřena na systém finského kouče Kariho Jalonena.

Morbius (2022)

Ze začátku to vypadalo průměrně, postupem času se z toho stává břečka a po-titulkové scény tomu zasadí hřebíček do rakve. Větší splácaninu, jakou jsem byl svědkem na konci filmu, jsem dlouho neviděl. Finální boj byl tmavý a polovinu jsem ani neviděl, střih naprosto tristní až na scénu v metru, která byla asi jediná pěkně natočená (jasně, CGI stříkalo až ke mně do obýváku), ale já si jí užil a byla celkem cool. Zklamání roku asi ano, ale s odstupem času musím říct, že ještě větší "superhero sra*ka" je za mě Black Adam od DC. Tento film je tak na úrovni druhého Venoma - Cringe přichází, proto ponechám i stejné hodnocení. Tom Hardy ve Venomovi a Jared Leto tady (a taky v Suicide Squad 2016) v Morbiovi nemůžou za to, že ať dělají co dělají, filmy to jsou otřesné, šablonovité a nezapamatovatelné.

Téměř dokonalá tajemství (2019)

Nejzdařilejší verze tohoto experimentu. Existuje česká i italská, ale tato německá je dle mého ta nejlepší. Ze začátku to vypadá jako další běžná béčková německá komedie, ale postupem času se dozvídáme nové a nové špinavosti a výsledné vyvrcholení je třešničkou na dortu tohoto skvělého filmu. Herecké obsazení (spousta tváří z trilogie Fakjů pane učiteli) tomu dodává svěžest a "schick". Rád si film zase někdy zopakuju. 7/10

Krakonošovo tajemství (2022) (TV film)

5/10. Film, který moc neví co chce být. Pohádka? Příběh o Krakonošovi? Mýtus? Bylo to celé jakési nemastné a neslané. Ale musím podotknout, že mému otci se to celkem líbilo. Za mě průměr, na který už zítra zapomenu že jsem viděl. A ta nechutná CGI myš byla strop...nebo spíš dno?

Tajemství staré bambitky 2 (2022)

5/10. Duo Lábus/Vladyka táhnou film hodně nahoru. Nebýt jich, jednalo by se o lehce podprůměrnou pohádku. Vetchý je opět přesvědčivý, ale první díl mě bavil asi o chlup více. Nejvíc film trpí na zbytečně dlouhých zpívajících scénkách, tentokrát v notě Vaška Noida Bárty, který si zde zahrál v menší roli ve filmu. Za mě nesprávný krok, je to otravné a když to srovnám s nějakou novou pohádkou třeba s Andělem Páně 2, tak je bambitka propadák.