Do morku kostí (2022)

No nebudu lhát, jsem zklamán. Asi jeden z nejhorších road-trip filmů, co jsem za poslední dobu viděl. Vše znělo skvěle, téma filmu mě zaujalo, herecké obsazení taky na výbornou, avšak samotné provedení je na facku. Otřesnější střih jsem dlouho neviděl, že by kamera nějak excelovala se taky říct nedá, a přitom při road-tripu po USA se by s tou kamerou a střihem dalo tak vyhrát. Co se příběhu týče, absolutně mě nenadchnul, celé je to takové bizardní (ale ne v tom pozitivním slova smyslu, jakým si bizardní představuju viz. AHS) a scénář psal snad Křemílek a Vochomůrka. Jediná pozitivní věc je hlavní protagonistka, a to úžasná Taylor Russel. Prostředek filmu absolutně zdlouhavý a nezáživný a dal by se zkrátit o polovinu. Kdyby film měl třeba 110 minut, byl by daleko snesitelnější. Za mě obrovský potenciál ale výsledkem je naprosté zklamání. 2,5/10.

Eurovision Song Contest 2023 (2023) (pořad)

Eurovizi beru jak pohled na nové a většinou začínající interprety co mají světu co říct, i přes fakt že to letos vyhrála vítězka z minulých ročníků. Česká družina (Vesna) dosáhla 2. nejlepšího výsledku naší země, lepší už byl pouze Mikolas Josef. Co na této soutěži obdivuju je to, jak vás dokáže strhnout a ty úžasná provedení jednotlivých vystoupení mohou být dechberoucí. Osvětlení a vše okolo je na prvotřídní úrovni. Tento rok se potkalo spoustu úžasných vystoupení a i já jsem měl možnost poznat spoustu nových umělců, které jsem doposud neznal a budu je sledovat, protože mi přišli skvělí. Za pochvalu stojí letos i moderátoři, především Hannah si to náramně užívala.

Agrometal - Soutěž (2023) (epizoda) odpad!

Působí to strašně levně a nepřirozeně, do toho ta otřesná goofy hudba. Hrůza.

Tohle jsme my - My (2022) (epizoda)

"Season finale" bylo v minulé epizodě, která byla srdcervoucí, tuto epizodu beru jako bonus a rozloučení se.

Řekni to psem (2022)

Nudná sonda do zbohatlického páru, která si užívá svého luxusního života na pražských Vinohradech, a kde znuděná žena, ze začátku bojící se psů, podezřívá svého manžela z nevěry, která se po chvíli potvrdí, a místo muže si oblíbí psa, ke kterému pak přidá i souseda, který má taky psa. Nudný jak prase, hudba otřesná a chudák Jirka Lábus - do čeho se to namočil. 1/5

Stínohra (2022)

Mám rád živelnou kameru, ovšem v tomto filmu se hektičtější tempo kamery absolutně nehodilo a celý film působí tak divně až prazvláštně. Není to můj šálek kávy a seriálové Devadesátky tak i nadále zůstanou tím lepším dílem, co nám Bebjak v roce 2022 přinesl.

Nabídka (2022) (seriál)

Seriál o tom, jak se natáčel jeden z nejikoničtějších filmů. Že to zní nudně a nezajímavě? Ani náhodou! Lepší seriál jsem totiž už dlouhou dobu neměl možnost vidět. Herecké obsazení naprosto bravurní a kromě 4. epizody která mi osobně moc nesedla, jsem se ani chvilku nenudil a pokud jste aspoň několikrát legendárního kmotra viděli, budete si užívat všech těch zmínek, zajímavostí a věcí, co mohlo/nemohlo ve filmu být. Soundtrack byl (i v seriálu, i ve filmu) znamenitý a ikonický. Není nic, co bych mohl vytknout. Pro diváka, kterému nestačí laciný a tupý seriály na Netflixu apod., a rád si užívá dobovou atmosféru, kostýmy a celkový feel 70. let USA je tento počin sesláním z nebes. Bez dalších keců házím plný počet.

Tohle jsme my - Vlak (2022) (epizoda)

Takový emoční zážitek jsem dlouho u žádného seriálu nezažil. Neuvěřitelně originální "odcházení" v naprosto skvělých kulisách. Zamlžené oči jsem měl celou epizodu, ale jelikož jsem chlap, tak jsem to samozřejmě vydržel a ani jedna slza neukápla. Nebo ne?!!? Jednoznačně plnej počet. 5/5

Nabídka - Takoví jsme (2022) (epizoda)

Souhlasím tady s panem kolegou, že rozhovor v poslední části deváté epizody v soukromém letadle byl trochu na sílu a nadbytečný. Chytrý divák moc dobře ví, jak se ženy v této době (nejen v USA) cítily, a proto se domnívám, že nám nemusí každou epizodu Bettye připomínat proč dělá to, co dělá. Zbytek epizody opět vysoce nadstandartní, ale minulé 2 epizody nasadily laťku tak vysoko, že někde ty 4* prostě dát musím.

Nabídka - Pan producent (2022) (epizoda)

Asi nejlepší díl celého seriálu. Kdybych mohl dát 10 hvězdiček, neváhal bych. Vše zde fungovalo, atmosféra byla hutná tak, že by se dala krájet. Nemám slov.