Nejhorší člověk na světě (2021)

Je to daleko lepší než ty naše české sračky s uvadlejma nehercama z ulice. Příjemně natočený film se spoustou originálních prvků, které bych v tomto žánru nečekal. Film je rozdělem do 12 kapitol včetně epilogu, kamera zde byla na jedničku, herci taky zahráli svoje. Příběh o tom, že ne každá žena chce být ve 30 matkou a svět okolo jí přesvědčuje že musí se mi líbil, avšak nejedná se o nic převratného z čeho bych si sedal na zadek, ale natočeno to bylo hezky - za mě lepší 3 hvězdičky.

Fresh Prince (1990) (seriál)

Kultovní, legendární - i takové přívlastky má pro spoustu lidí (včetně mě) seriál Fresh Prince, který v roce 1990 započal kariéru dnes již Hollywoodské star - Willu Smithovi. Jeho mimika, pohyby, řečičky a narážky jsou v tomto seriálu hlavní tažný motor. Musím dále zmínit i skvěle zahraného střeleného bratrance Carltona, kterého si střihnul skvělý Alfonso, dále jeho přísného ale poctivého strýčka se srdcem na správném místě, Phillipa, kterého hraje dnes již zesnulý James Avery. Samotné epizody nejsou to nejlepší co vám svět sitcomu může nabídnout, ale celkovej "feel" seriálu a jakási "jinakost" a rozdílnost od ostatních 90s sitcomů ho dělá prostě originální a v mém srdci si zaslouží místečko. Některé epizody se zaměřují na problémy 90. let u mladistvých jako drogy, první zkušenost se sexem, rasovou diskriminaci ALE POZOR - dělá to vtipnou formou, nikoliv násilnou propagandou alá Netflix. Nejzapamatovatelnější věc z celého seriálu je Carltonův taneček na písničku Toma Jones "It´s not unusual" - ta mě dostává do kolen vždy, když jí vidím. Takže podtrženo sečteno, za mě skvělý sitcom.

Fresh Prince - Série 6 (1995) (série)

6. série byla jednoznačně NEJSLABŠÍ ze všech. Trpěla dle mého především na ignorování 5. série, tedy svatby Willa a jeho maminky. Absolutně tyto události nijak neřešila a jela si to svoje. Což je na jednu stranu dobře, na tu druhou (příběhovou) mi to celkem vadilo. Ale i v 6. sérii se pár lepších epizod našlo, za mě rozhodně "To ve scénáři nebylo, S mou sestřenicí ne, Hurá do Las Vegas, Ženu ani květinou neuhodíš, Kuželkové opojení, Golfový turnaj, Tak to bychom měli" a poslední epizoda seriálu "A jsme u konce, část druhá". Will Smith je prostě skvělý, ale to stejné platí i o Alfonsu Ribeierovi a Jamesi Averymu.

Fresh Prince - A jsme u konce, část druhá (1996) (epizoda)

Tak a máme tu konec, díl který se především týká okolo Willových problémů s bydlením. Závěrečná scénka kdy Will stojí za ticha uprostřed vyprázdněného obýváku je opravdu silná. Za mě rozhodně nezapomenutelný zážitek, který mám spojený s tímto kultovním seriálem.

Vidím vás - Děs (2022) (epizoda)

Poslední díl mě zklamal, ale my, co už Murphyho seriály známe tak jsme to tak trochu čekali, že konec bude opět bídný. Je to stejně jako předposlední díl takové splácané a narychlo udělané s otevřeným koncem, který absolutně nic nepřináší. Přitom zahrané to bylo dobře a pár scének fakt povedených.

Vidím vás - Occamova břitva (2022) (epizoda)

Atmosféra houstne a dění na konci epizody dává hororový náznak do posledních 2 epizod 1. série.

Ratchedová - Série 1 (2020) (série)

Fanoušky Murphyho tvorby musí potěšit především přítomnost herců z AHS a American Crime Story Versace  Sarah Paulson, Jon Jon Briones , Finn Wittrock  a další známé obličeje z jeho úžasné tvorby. První díly jsou trošku utahanější než by bývalo bylo zdrávo, ale až se rozkoukáte kdo co v seriálu chce a pohltí Vás ta atmosféra, bude se jednat o úžasný seriál, jehož největší předností je dle mého krásná dobová atmosféra a kamera. Konec 1. série naprosto nahrává na smeč 2. sérii, což některým divákům může zkazit dojem z konce první série. Za mě seriál nezboří žebříčky a nejlepší seriál všech dob, protože má své problémy, ale jsem rád že jsem na něho narazil a hodnotím lepšími třemi hvězdičkami.

Chinaski: Každej ví kulový (2021)

Wow, čekal jsem typický český sračko-dokument o úspěších a těch klišé kecech co čteme každý den z Blesku a podobných bulvárů, ale dostal jsem opravdu kvalitní snímek, kde se pravdou a upřímností nešetřilo a diváci a posluchači si tak mohli udělat dokonalý obrázek o neustálých obměnách této populární české kapely. Bravo, tohle se povedlo!

Menu (2022)

Hodně specifický snímek, který lze zařadit na rozmezí žánrů komedie-drama. Film velice rychle utíká, buduje si svou atmosféru velice pečlivě a celou dobu jsem v kině byl jak na trní, jako příklad mohu uvést to, že pokaždé když Ralph Fiennes tleskl a prohlásil: "Další chod" - lekl jsem se. Až na poněkud rychle doplácaný konec, který pobuřuje spoustu lidí a neví co si pod ním představit se jedná o moc příjemný film na dlouhý podzimní listopadový večer, na který se určitě ještě podívám, ale tento rok (2022) vyšlo určitě více kvalitnějších bijáků s podobnou tématikou, jsou to takové horší 4 hvězdičky.

Ratchedová - Mildred a Edmund (2020) (epizoda)

Chápu že si autoři museli nechat otevřená vrátka pro 2. sérii, ale bylo to zde až moc okaté. Jinak jsem byl s finále 1. série spokojený, zase se na to krásně koukalo, kamera je odvedena na 1*.