Tvoje tvář má známý hlas: Noc plná hvězd (2023) (pořad)

Ondra a Aleš už bohužel propásli tu chvíli odejít v tom nejlepším, a tak se i v tomto silvestrovském speciálu párkrát zasmějete, ale převážnou část tvoří trapnější humor a cringe.

Vrať se do hrobu! (1989)

7/10. Na svou dobu hodně netradiční a kontroverzní film, který se mnoha soudruhům nemusel líbit. Snímek má co říct i dnešnímu světu respektive společnosti.

Příběhy slavných - Dobře naladěná kytara (2006) (epizoda)

Spíš než záběry Karla Zicha očekávejte vyprávění jeho známých, což mně osobně moc nesedlo. Jinak se ale jedná o pěknou vzpomínku na fantastického zpěváka, který si svou skvělou pověst pošramotil účastí v KSČ.

Vánoční příběh (2022)

4/10. Tak nakonec to nebylo tak příšerné jak jsem čekal. Problém těchto velkých filmů s desítkou kvalitních herců je jejich nevyužití právě z toho důvodu, aby dostaly prostor ostatní hvězdy. To se bohužel stalo i zde. Původní myšlenka nebyla špatná, ale film by musel být zaprvé lépe napsaný a zadruhé musel by mít daleko větší stopáž. Nejvíce mě bavila dvojice Kaiser-Lábus, asi jako u většiny komentářů zde v hodnocení.

Pomáda (1978)

5/10. Pro mnoho lidí kultovka, avšak s odstupem času, když se na film dívám, nemohu se ubránit plastické kýčovitosti a pocitu dokonalosti, který v 70. letech 20. století v USA rozhodně nebyl. Když hodně přeženu, je to (z pohledu pmadého diváka) takový americký Discopříběh, kdy se měla společnost stále přesvědčovat, že je vše v pořádku. Já fanouškem pomády nikdy nebudu, ale kvalitní muzikál to bezesporu je. Avšak na můj vkus až moc sladké.

Princ Mamánek (2022)

1/10. Film co neví jestli chce být pohádka, mysteriózní příběh nebo komedie. Větší patlaninu jsem už dlouho neviděl. Dřív jsem Budaře měl za talentovaného herce, avšak jeho role v posledních filmech mě přesvědčují o opaku. Vůbec nechápu že si zúčastnění herci nepřečetli scénář, protože už museli předem vědět že to bude průser. Hodně nezvládnutý film který měl potenciál. Přemýšlím jestli jsem se letos u nějakého filmu nudil více než u "Mamánka".

Tenkrát v Americe (1984)

10/10. Pojem "celovečerní film" dostává tímto snímkem úplně nový rozměr. Tohle je mistrovská filmařina. DeNiro v nejlepší formě, hudba od úchvatného Morriconeho, úžasně napsané postavy a krásné kulisy. To vše ve stopáži, která zasvěceným divákům (tedy i mně) přišla o minimálně 30 minut, kratší, než by se slušelo a patřilo k dokonalé tečce za tímto velkofilmem. Výlet do doby, kdy svět (ne)byl v pořádku.  Film který Vás v několika scénách pohladí po duši, ale v dalších znechutí svou krutostí a realitou, která probíhala "Tenkrát v Americe". Připisuji si tedy další snímek do mé sbírky "NEJLEPŠÍ FILMY VŠECH DOB".

Strašidla (2016)

1/10. Až budu chtít někoho umučit k smrti, pustím mu film strašidla na primě a s nepřeskočitelnými reklamními bloky. Dřív ten Troška ty pohádky aspoň uměl, tohle je prostě odpad!

Tom a Jerry (2021)

3/10. Naprosto podprůměrná břečka, která je koukatelná alespoň díky půvabné a charismatické Chloë Grace Moretz. Jinak se jedná o naprosto zbytečný a nudný film, který vyšumí z hlav lidí rychleji, než si tvůrci mysleli. Tohle se i dětem nebude líbit.

Roztříštění (2019)

7/10. Do poslední scény se ptáte jestli je to, co vidíte, skutečně pravda, a nebo to je fikce. A to ani nemusíte sledovat věřte nevěřte, protože tohle je daleko lepší. Přesvědčivé herecké výkony 2 hlavních postav (Lily Rabe už má s podobným žánrem zkušenost ze seriálu AHS) a zde si užívá svou oblíbenou roli. Jednoznačně jeden z povedenějších kousků co můžete nalézt na Netflixu.