The Curse - Pod velkým stromem (2023) (epizoda)

Závěrečná scénka ve společnosti osob, kteří chtějí být vtipní (a ne všem se to daří) byla naprosto skvělá. Zbytek epizody se nese v tom duchu, že je Vám vyloženě trapně při sledování a jednání hlavní dvojice (anti)hrdinů. Nepovedená krádež sporáku byla over the top! Dougieho dějová linka se začíná konečně dostávat do popředí. Tenhle seriál je pro mě překvapením roku.

The Curse - Questa Lane (2023) (epizoda)

Povedené zachycení zvrácenosti dnešní doby. Místo toho abychom si užívali každodenní radosti, snažíme se je nuceně zachycovat na mobil a hrát si na sociálních sítích před ostatními jak skvěle si žijeme. Scénka v ložnici se sudaváním oděvu ukazuje takřka vše, co je na dnešní společnosti špatně. A následná "woke" hádka, která se za žádných okolností nesmí dostat na veřejnost byla absolutním vyvrcholením tohoto dílu. Zahráno naprosto skvěle, scénář úžasný a díl od dílu to je lepší a lepší. Brilantní seriál, tleskám.

The Curse - Kouzelná země (2023) (epizoda)

Úvodní hodinka si mě teda získala. Otevírá to spoustu společenských témat a kritiku levičáckých elit, které se snaží hrát na otevřené lidi, ale přitom myslí jen samy na sebe. Tenhle seriál by měli pouštět v Holešovicích v místních podnicích. Nacházím v něm totiž spoustu podobného především v chování a myšlení tamních "elit".

Tenkrát v Americe (1984)

10/10. Pojem "celovečerní film" dostává tímto snímkem úplně nový rozměr. Tohle je mistrovská filmařina. DeNiro v nejlepší formě, hudba od úchvatného Morriconeho, úžasně napsané postavy a krásné kulisy. To vše ve stopáži, která zasvěceným divákům (tedy i mně) přišla o minimálně 30 minut, kratší, než by se slušelo a patřilo k dokonalé tečce za tímto velkofilmem. Výlet do doby, kdy svět (ne)byl v pořádku.  Film který Vás v několika scénách pohladí po duši, ale v dalších znechutí svou krutostí a realitou, která probíhala "Tenkrát v Americe". Připisuji si tedy další snímek do mé sbírky "NEJLEPŠÍ FILMY VŠECH DOB".

Pád domu Usherů - Havran (2023) (epizoda)

U málokterého seriálu mě bavilo číst si recenze jako tady u Usherů. Po KATASTROFÁLNÍM úvodu se asi od poloviny seriál začal zvedat a poslední 3 epizody už byly na snesitelné úrovní a tato poslední byla přímo excelentní. Musím souhlasit s tím, že ta Poeovská atmosféra byla právě z tohoto dílu cítit asi nejvíce a já si říkám kurde, to to nešlo už dřív? To jsme opravdu museli čekat až na úplný závěr abychom dostali to, co jsme chtěli? Ta závěrečná promluva (která někomu mohla přijít netflixovsky levičáky zabarvená) měla svou hloubku a pár vět by si dnešní konzumní společnost fakt měla říct nahlas. Se závěrečným dílem jsem tak nadmíru spokojen a jsem rád že jsem dokázal překousnout ty příšerné úvodní epizody.

Tučňáci z Madagaskaru: Vánoční mise (2005)

Moc hezký kraťas u kterého jsem se místy řehtal smíchy jak kobyla. Některé animace jsou prostě k nezaplacení. Skvělá krátká oddychovka s tučňáky.

Cruella (2021)

9/10. Jeden z nejoriginálnějších Disney filmů! Jsou snímky u kterých litujete, že jste je nestihli v kině. Cruella je pro mě jedním z nich. Tak našlapanou pecku jsem od korektního a konzervativního Disneyho teda opravdu nečekal. Film je každou další minutou lepší a lepší a sám jsem nečekal, že si ho tak oblíbím. Může za to především neskutečná kreativita a hravost, která zkostnatělému Disneymu tak moc chybí. Dívá se na to skvěle a poslouchá se to snad ještě lépe, díky naprosto nadupanému soundtracku, který Vás nenechá vydechnout. "Kurde v jaké jiné Disneyovce Vám na konci filmu pustí Stouny?" Musím ocenit i skvělé herecké představení Emmy a Emmy, ale za zmínku stojí i Paul Walter Hauser, který bude do budoucna stále vytěžovanějším hercem (věřte mi). Film získal za kostýmy Oscara a nutno říci, že naprosto zaslouženě - je to pastva pro oči. Proč já blbec tento film furt odkládal a podíval se na něj až na konci roku 2023? Jediná věc co mě drží od udělení desítky je někdy příšerné CGI - obzvláště dalmatini vypadají v pár scénách jak zombie na čtyřech nohách. I přes to se jedná o pecku, která se zařadí do mých nejoblíbenějších filmů.

Tři oříšky pro Popelku (1973)

10/10. Nejkrásnější, nejpůsobivější, nejpropracovanější a nejlépe obsazená pohádka, jakou jsem kdy viděl. Samá superlativa a každé další slovo bude zbytečné, protože naší Popelku zná každý (by měl znát) a vážit si jí, protože i ve světě je stejně oblíbená jako u nás (a nemyslím tím světem jen sousední Německo). Klenot všech českých pohádek a nezapomenutelná a překrásná Libuše Šafránková ve své životní roli.

Pelíšky (1999)

10/10. Lepší film už v ČR dost možná nikdy nevznikne. Má to všechno - přes božsky komediální první hodinu filmu až po dramaticky melancholickou druhou polovinu filmu, který vyvrcholí jednou z nejhorších událostí naší novodobé historie, a to srpnem roku 1968. Psát recenzi na Pelíšky je jak psát návod jak se má dýchat. Všichni to znají a všichni to praktikují = mám tím na mysli, že Pelíšky patří neoddiskutovatelně ke Štědrému dnu stejně jako bramborový salát nebo dárky pod stromečkem. Kdo neviděl tento skvost české kinematografie, přichází opravdu o hodně a věřte mi, že těch lidí je ještě spousta.