Je rok 1980 a Roderick s Madeline se chopí příležitosti pojistit si úspěch. Není to ale zadarmo – následky pronásledují zbývající Ushery i po desítkách let. (Netflix)

Martrix

Dramaturgicky nezafungovaly první dvě epizody, ale pak už vše gradovalo až do luxusního závěru, který odhalil tragédii Usherů v plné síle. Carla Gugino se své role zhostila na výbornou, ale ani ostatní nebyli pozadu. Takže se dá napsat, že to Flanagan opět zvládl a doručil mystické drama s hororovými prvky. V poslední epizodě si i zafilozoval a popustil stavidla hněvu nad lidskou malostí, zlobou a hamižností. Parádní pocta jednomu z nejlepších amerických poe-temníků. ()

kacir

Najlepšia časť, ale aj tak to bola taká jazda ktorá sa skôr dala nazvať zbierkou buzerantov, lezieb a otravných ksichtov. Bolo mi úplne ukradnuté, keď jeden zmrd z tejto degenerácie skapal..najviac ma potešila kyselinková sprcha, ten pošuk ma sral od prvej sekundy a takisto tiež srdciarka. Viem že tento seriál už nikdy nechcem vidieť, hoci niektoré myšlienky boli pekné, hlavne o ľudskej chamtivosti.. ()

HarryCameron

Jednoznačne najlepšia epizóda z celého seriálu aj keď hororová príchuť bola fakt len priemerná. Konečne sme sa dozvedeli prečo je Roderick Usher v podstate zodpovedný za smrť svojich potomkov.  A úprimne ma prekvapilo čoho boli schopní súrodenci Usherovci na Silvestra 1979. V tejto epizóde mi nevadilo to kecanie, lebo nad mnohými myšlienkami, ktoré tam odzneli by sa ľudia skutočne mali zamyslieť. . .  70% ()

kenkaku

Poslední hodina a čtvrt prázdných keců… agresivní woke + prázdné plácání + neschopnost vysvětlit “proč” nebo identifikovat klíčovou postavu seriálu (proč je teta někdy na fotografiích, někdy mizí, ovlivňuje myšlení druhých, mění vzhled na cokoliv a kohokoliv, jak umí “zařídit” vše… koho reprezentuje!?) a v neposlední řadě vyprávět příběh. Nejsmutnější je, že tohle je nejlepší epizoda.  Pozn.: Fantastický je Skywalker. ()

Trevor

Korektný Paradajkový pretlak dospel do svojho finále, iba neziskovky spasia svet, všetky ľudia sú chymtivý, ženy utlačované a spoločnosť ich núti míňať peniaze na kabelky a na všetko čo vidia v reklanme namiesto toho aby si čo to ako každý rozumný človek z výplaty odložili, všetci muži sú impotenti a všetci si kupujeme galóny viagry dennodnne. Nuž na korektnú sračku sme už zvykli, vrcholom irónie je keď červonarmijci z Netflixu vo vlastnom seriály hovoria o tom že zbohatlíci by nemali točiť filmy či lietať na mesiac ale pomáhať v boji proti chudobe a sami každý deň na trh uvedú obdobnú sračku...Napriek tomu všetkému vydarené zavŕšenie série, od prvej epizódy zatiaľ klesol počet hodnotení na jednu štvrtinu a aj preto išlo hodnotenie nahor ale korektne treba uznať že takých 75% si to zaslúži. ()

• V jednej chvíli Verna hovorí: "Ako som povedala jednému z mojich klientov, môžete stáť uprostred Piatej avenue, niekoho zastreliť a nič vás to nebude stáť." Ide o takmer priamu citáciu bývalého prezidenta Donalda Trumpa počas predvolebného prejavu v januári 2016. (molcan2)