• Romantický

Dear Zindagi (2016)

SRK po dlhom čase v komornej úlohe bez akcie a celkom mu to sadlo. Alia ma príjemne prekvapila, po Student of the Year som si ju zaškatuľkoval medzi nevýrazné tuctové herečky bez talentu a žiadny iný film som s ňou nevidel, ale zdá sa, že herecky dozrela. Mal by som si s ňou pozrieť niečo iné, aby som si napravil pohľad na ňu. /// Ono to má v sebe viac než sa na prvý pohľad môže zdať. Film aj príbeh vyzerá jednoducho, ale pod povrchom sa skrýva niečo viac. Dokonca som počas sledovania mal pocit, akoby som sám osobne bol prítomný na Khanových seansách a prechádzal akousi terapiou. Po skončení filmu som mal totiž urgentný pocit ísť urovnávať problematické vzťahy s ľuďmi v mojom okolí. A myslím, že o tom by film mal byť...

Kimi no na wa. (2016)

Bez váhania 5 hviezd a to tri krát podčiarknuté, toto je proste majstrovské dielo!

Raees (2017)

Aj keď námet je to veľmi zaujímavý, škoda, že práve režisér a scenárista v jednom to tak dokázal dokafrať. Ani Shahrukhovo herectvo to nezachránilo, aj keď je pravda, že podal už aj lepšie výkony. Čudujem sa, že pri takomto filme si režisér dovolil také násilné dejové strihy, miestami som mal pocit, akoby vystrihli dosť dôležité časti. Chémia medzi SRK a Mahirou nulová, pesničky mi prišlo, že tam dali len preto, že sa to tak zvykne robiť. Tak isto mi bolo divné, že na jednej strane SRK bez problémov zabíja zloduchov, ale inak sa riadi celý život maminým heslom, že nikomu by nemal ublížiť. A hoci sa záver dal očakávať, práve tu mi prišiel dosť silený a zbytočný. V podstate vo viacerých bodoch sa zhodnem sTuaxom. Celkovo som sklamaný, čakal som niečo viac.

Shivaay (2016)

Ajay nech radšej len hrá, režírovaniu by sa mal vyhýbať oblúkom.... po parádnom traileri veľké sklamanie.... veľmi slabunké tri *

Prison School (2015) (seriál)

Über level ecchi! Väčšina anime z tohto žánru je trápna so stereotypnými postavami, kde sa všetko točí len okolo oppai a pantsu, no toto je iné, vtipné, so zaujímavými charaktermi a vôbec, tú erotiku som akosi ani nevnímal, lebo tak ma vtiahol dej a situácie, do ktorých sa pätica uväznených študentov dostávala. Sadomaso fakt nemusím, ale tu mi akosi vôbec nevadilo. Osobne neuveriteľne fandím netypicky zvláštnemu vzťahu Hany a Kijošiho :). Po závere, ktorý očividne naznačuje druhú sezónu, mi neostáva nič iné, len hor sa na mangu!

Šingeki no kjodžin (2015)

Ach, tak toto nie. Prečo sa to tvári ako adaptácia mangy/anime, keď to s tým nemá takmer nič spoločné? Vyhodené dôležité postavy a miesto nich pridané nové ale úplne zbytočné, zmenená a absolútne nepochopiteľná a slabo uveriteľná motivácia hlavných postáv (na rozdiel od predlohy), no proste zle. Nechápem prečo sa to tvorcovia takto rozhodli pozmeniť, keď mali skvelú predlohu. Asi chceli ísť podľa seba, ale akosi im to žiaľ nevyšlo. Veľká škoda. Jedna * za stvárnenie titanov a druhá * ani vlastne neviem za čo. Asi aby som úplne nezahanbil predlohu, ktorej som dal plných 5.

Kiseidžú: Sei no kakuricu (2014) (seriál)

V prvom rade chválim, že anime je takmer 100% verné predlohe. Rozdiely sú samozrejme len v adaptovaní seriálu na súčasnosť, čo sa podarilo celkom úspešne. Hudba je celkom netradičná (Dubstep a DnB), ale mne sa to pozdávalo, najmä akčným scénam to dodávalo ten správny šmrnc. Kľudne mohli ponechať aj viacej toho gore, určite by to neuškodilo. Hoci spočiatku bol Šiniči typický zakomplexovaný hrdina, ktorý zázrakom príde k superschopnostiam, neupadol do stereotypu večne ufňukaného a zdeprimovaného nešťastníka, ale podarilo sa mu prejsť uveriteľným vývojom a nenechal sa len tak unášať udalosťami, no zobral kormidlo do vlastných rúk. Murano mi prišla spočiatku celkom otravná, na druhú stranu som jej správanie chápal, ale nebola to postava, ktorá by ma extra zaujala. Oveľa zaujímavejšia mi prišla napr. Tamura, príp. Kana. Animácia bola v prvom dieli výborná, no potom bol jasne badateľný pokles kvality - napriek tomu stále nadpriemer. FIlozofie/psychológie o zmysle existencie parazitov a pod nebolo nejako veľa, no možno práve preto nepôsobila nijako násilne, čo je dobré. Je vidno, že predlohou je staršia manga (časy, kedy si autori dovolili zobraziť toho viacej), preto sú tam veci, ktoré dnes už tak často v podobných typoch seriálov nie sú - spoilovať nebudem :). A keď už som pri tej mange.... asi prestanem pred seriálmi čítať najprv predlohu, potom nemám z anime až taký skvelý zážitok - stalo sa mi to v poslednom čase pri viac seriáloch, aj tu. Nedokážem tak dať seriálu také hodnotenie ako mange... čo je škoda.

Sedm smrtelných hříchů (2014) (seriál)

V prvom rade musím vyzdvihnúť charaktery, ktoré sú vypracované veľmi ľúbivo a niektoré vybočujú od zaužívaných stereotypov, čo je veľké plus. Overpowered Meliodas a pervert v jednom je proste skvelý, konečne zmena po všetkých tých hrdinoch, ktorý sa do posledného dielu ľutujú. Roztomilá animácia, tempo od začiatku do konca nepoľavilo, skvelá akcia strieda humor, občasné dávky sentimentu, a skvelé hlášky postáv (Áno, Ban :)). OP postavy sú porážané ďalšími OP postavami, a ich wtf schopnosti sa zosilňujú každým dielom (And it still isn´t his final form :D). Anime sa držalo vcelku verne predlohe, čo je skvelé, pretože po záverečnom dieli to ozaj vidím na druhú sezónu. V mange sa to rozbieha do ešte väčších OP a badass rozmerov, pomaly sa rozuzľujú nevysvetlené veci, takže sa máme veru na čo tešiť. Pre mňa jedno z top sezóny.

Džunkecu no Maria (2015) (seriál)

Spočiatku som bol týmto netypickým dielkom veľmi nadšený, ale s pribúdajúcimi dielmi moje nadšenie stále viac a viac opadávalo. Ide o zaujímavý a neobohraný námet. Samotná Mária je sympatická a originálna, ale tam výpočet postáv, ktoré ma zaujali, končí. Z počiatočného dobre rozbehnutého príbehu sa nepodarilo autorom do záveru nič vyžmýkať, čo je ozaj škoda. Nastúpili postupné nelogické konania postáv (najmä "obrátenie" opáta mi prišlo absolútne neuveriteľné), dej sa nejako zamotával sám do seba, až sa nakoniec nevymotal. Mal som vlastne pocit, akoby sa tam v konečnom dôsledku nič nestalo. Záver bol pekný, ale taký nemastný-neslaný. Škoda, že sme sa nedozvedeli či nakoniec Mária stratila svoju moc (to sme asi chceli vedieť najviac), alebo či konečne prirobila chýbajúci orgán Priapovi :). || Určite musím pochváliť kresbu a perfektné vystihnutie dobových reálií ako kostýmy, zbrane, spôsob života atd. Vidno, že na tom si dali ozaj záležať. Tiež sa teším z vývoja Jozefovho charakteru, príjemne ma prekvapil. Skrátka je to príjemne a milé dielko, ale nič viac.

Aldnoah.Zero (2014) (seriál)

MIERNE SPOILERY!!! Neviem prečo to tu nie je rozdelené na dve série, aj keď je to síce jedna. Dosť to potom komplikuje hodnotenie... Takže za prvú sériu som pôvodne napálil 5*, pretože ma to totálne vtiahlo do deja, nebola tam žiadna vata, akcia striedala akciu doprevádzaná skvelou Sawanovou hudbou, OP MC Inaho dával dole postupne všetkých knightov a potom v poslednom dieli prvej prišiel parádny WTF cliffhanger... Začala druhá séria a celá atmosféra poľavila. Inahov charakteristický pokerface zmizol, zo Slaina sa stal hlavný záporák a z Asseylum ženská, čo si začala budovať reverse harem. Všetci samozrejme čakali na nevyhnutný záverečný súboj Inaho x Slaine a taktiež ich zaujímalo, koľko vedľajších postáv poumiera. No čuduj svete, celý seriál tak zmäkol, že oproti prvej sérii to bol len slabý odvar. A klinec do rakvy celému seriálu dal záverečný diel, ktorý vlastne akoby ani posledným dielom nebol. Jednu chvíľu som chcel len za posledný diel dať 5* a vzápätí som mal chuť to rovno vypnúť-najmä záverečných 5 minút to bolo ako na hojdačke. Takže suma sumárum, prvý diel 5* druhý niečo medzi 2-3*. Celkovo slabé 3*.