Rudé horko (1988)

Rudé horko je z té skupiny filmů, na které se kouknete když to dávají na nějaké komerční stanici v pátek večer a vy jste zrovna doma (ať už dobrovolně či vlivem různých okolností). Koukáte se proto, že se vám ještě nechce spát,ale brzy se vám chtít bude a tak nechcete rozkoukávat něco sofistikovanějšího.A ono se vám to,kupodivu líbí (i když se na druhou stranu za tento pocit stydíte a jste rádi,že jste doma sami:-)).Prostě Red heat se mi tak nějak strefilo do nálady páteční noci a já si ho bezpotíží užil.

Terminator Salvation (2009)

Ucházející akční jízda,která sice nemá NIC společného s Terminatorem (kromě robotí nohou rozšlápnuté lebky a "You could be mine"), ale připomíná spíš jakousi techno-verzi Šíleného Maxe.Kouká se na to ale slušně a určitě je to mnohonásobně lepší než seriál Sarah Connor Chronicles.

Monstra vs. Vetřelci (2009)

Obří mega-žena, rozmražená pravěká "bytost", vědec, který vznikl zkřížením člověka a švába, geneticky upravené rajče namíchané s polevou na dort a retardovaná stometrová larva (ze které se později vylíhne motýl) zachraňují planetu "lokálně zvanou jako" Země před šílenou chobotnicí z vesmíru. Už z tohoto nástinu děje je evidentní, že Monstra vs. Vetřelci je nebetyčná píčovina, avšak v rámci animovaných DW píčovin extrémně zábavná. Fórky se opravdu docela vydařily, stejně tak odkazy na akční či katastrofické filmy (celá příběhová linie tyto snímky velmi přesně cituje) takže já dávám palec mírně nahoru.

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Dost velké zklamání.Scott je tu cítit snad jen z úvodních titulků, jinak všechno stojí a padá s Travoltou a Washingtonem (první je tu po dlouhé době docela cool, druhý předvádí obvyklý standard).Kdybychom tu místo zmíněných hollywoodských osobností našli např. duo JCVD+Steven Segal mohl by se celý projekt jmenovat třeba Terror ve vlaku 2 a asi bychom se příliš nedivili.Navíc ve mě během sledování uzrálo silné podezření, že ačkoliv se ty dvě hodiny i tak docela vlečou, zřejmě se ještě hodně stříhalo, čímž mi některé scény (nebo dokonce celé dějové linie) připadají značně WTF.

Stáhni mě do pekla (2009)

Zábavný horrůrek,u kterého je úžasné hlavně to, jak se nebere vážně. I v těch nejvypjatějších okamžicích na vás vždycky pomrkne a vy nevíte,jestli se máte smát nebo klepat strachy (obojí se dost špatně kombinuje).Fakt zábava, navíc mistrně natočená a bez zbytečně explicitních scén. P.S.:Dovolím si malinkatý spoiler na závěr: dvojka by se mohla jmenovat "Vytáhni mě z pekla" :-).

Na odstřel (2009)

Politické krimi-drama s obrovskou konspirační teorií. V tomto ranku již bylo bez diskuse natočeno mnoho a mnoho lepších filmů, Na odstřel má oproti jiným značně jednoduchý příběh (v němž jsem se dokonce i já bez potíží orientoval,ačkoliv mi to jindy činí trošku problémy) a že "všechno je jinak" tušíte asi správně už od počátečních minut. K dobru ale lze přičíst vizuál celého filmu, líbilo se mi chování (téměř) všech postav a dokonce jsem jej povětšinu času považoval za logické a opodstatněné.Nemohu se navíc zbavit dojmu, že obtloustlý Russel Crowe hraje o 200% lépe než štíhlejší verze z předchozích let.

District 9 (2009)

No nááářez. Hodnocení je možná ovlivněno tím nadšením, které se mě v průběhu sledování zmocnilo, ale to prostě nešlo jen tak chladně obodovat.Už strašně dlouho jsem neviděl tak nekompromisní a originální snímek, který je i přes tato fakta zařazován do áčkového mainstreamu.Na pozadí neobvyklého sci-fi dokumentu se tu rozvine příběh, který málokoho ponechá chladným.A rozpočet třicet míčů??Tak to už nepotřebuje vůbec žádný komentář.

Piráti na vlnách (2009)

Snímek o hudebních nadšencích, které asi nejvíce pochopí ti z nás, kteří by si z potápějící se lodi vzali hlavně kufr s cédéčky (nebo HDD s MP3 :-)).Celá komedie má místy hodně kolísavou kvalitu, nicméně za to, že do našich životů, zkažených či ovlivněných současnou hudební produkcí, vnesla trochu šedesátkového rock´n´rollu to tři body určitě budou:-). A pozor, účinkují tu dva ze tří ajťáků :-D.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Prvni cca hodinku se mi vkrádala do hlavy taková kacířská myšlenka, kterou ne a ne zaplašit: je možné, že by se mi právě TOHLE líbilo nejvíc ze všech X-menů???Nadšení sice postupně vyprchávalo,dějové zvraty asi vytušil každý, kdo kdy viděl alespoň jeden akční film a finálové osvobození uvězněných mutantů mi obrátilo oči v sloup, přesto však musím říct, že jsem čekal daleko horší dílo,než jaké jsem shlédl.Vzhledem k povaze filmu se asi žádný divák nemohl obávat o život hlavního hrdiny (když víme že bude účinkovat v dílech 1-3 :-)), ale s tím se muselo počítat.A úvodní titulková sekvence,která nás provede účástí hrdinů v několika světových bitvách, byla supr.

Náhradníci (2009)

Popcornově odlehčený mix Já,robot a třetího Terminátora (a ani jeden z uvedených snímků nebyl žádné veledílo). Pokud akceptujete pravidla, vypnete mozek a užíváte si jednoduše podanou akční sci-fi jízdu budoucností tak je vše v pořádku.Pokud však mozkové buňky zvládají víc než baštit chipsy a tupě zírat na telku, donutí vás přemýšlet a vy zažijete zklamání, protože momentů, kdy se postavy chovají podle zcela jiných pravidel než dosud, je zde povážlivě mnoho.S odřenýma ušima průměr.