Faunův labyrint (2006)

Brutální pohádka pro dospělé, vlastně to, bohužel, nebyla pohádka.Kapitán Vidal je Ďábel... Škoda, jen úplného závěru, toho nefantazijního, který se trošku podbízivě snažil vylepšit divákovi náladu.

Heuréka – město divů (2006) (seriál)

Jistě, je to epizodní a celkově takové spíš hloupoučke, ale hrozně mile a sympaticky. Po první sérii jsem si Cartera, Jo, Zoe, Ali, Henryho, Starka, Farga a další zamiloval a druhá série sází na jisto, takže spokojenost. Doporučuju každému, kdo hledá oddychovku.

Hrdinové (2006) (seriál)

This is Claire Bennet, attempt number 6!!!! I did it!!!! Save the cheerleader, save the world!!!! WOW efect je daleko větší, než u Lost, i když díky či spíše kvůli cestování časem je to scénáristicky hodně děravé. Na druhou stranu, když lidé létají, hoří atd. je to asi jedno :-) každopádně je to megazábavné!

Jericho (2006) (seriál)

Škoda velké hlušiny uprostřed sezony. Od zhruba třetího do desátého dílu se neděje NIC. Doporučuju přeskočit. Člověk opravdu o nic nepřijde. Druhá polovina sezony je lepší, takže hlavně za ní tři hvězdičky. Jinak je to hodně americké, takže pokud amíky a jejich životní styl nemusíte, tohle asi nedáte. Mě teda rozčilovaly sekvence "hrdina proslovem zlomí odpor všeho a všech", které se vyskytovaly snad v prvních sedmi dílech. Aspoň jednou měli nechat scénáristé zachovat prostý lid, tak jak by se skutečně zachoval (tedy ten neamerický :-) Jinak imho nej postava je Hawkins, o které člověk dlouho neví, co si má myslet. Takovej slabší Bennet z Heroes. Jinak celkem na prd zakončená série, když přihlédnu k tomu, že se vlastně málem ani netočilo dál, byl by to totální paskvil.

Kráska v nesnázích (2006)

Zápletka filmu, dá-li se vůbec nazvat "zápletkou", je jednoduchoučká, děj přímočarý. Hřebejk je mistrem stolovacích scén a tentokrát přidal i jednu postelovou. Kráska je komedie a musím říct, že jsem se bavil náramě a nevadila mi ani již zmíněná (ne)zápletka. V žánru komedie 100 procent, mezi českými filmy tohoto roku 100 procent a v konkurenci všech ostatních 70, sečteno, podtrženo pěkných 80.

Let číslo 93 (2006)

Uff, strhující, sakra, nejlepší scénárista je, bohužel :-(, sám život. Marně vzpomínám, kdy mě film takhle dostal.

My dva a křen (2006)

Nemám rád Matta Dillona, takže jsem ml celkem radost z vývoje fillmu. V žánru komedie lehký nadprůměr díky Owenovi, celkově dvě **

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Tak jsem z toho měl takový vtíravý pocit, že to staré Menzel natoči hlavně proto, aby se mohl každej den koukat na nahatý ženský, protože ty jsou snad v každým záběru...