Con Air (1997)

Dívat se na to rozhodně dá. Má to švih, plno akce a pro mě parádní oddychovka. 4*

Samotáři (2000)

Jedna z mála klasik novodobé české tvorby. Není mnoho ryze českých filmů, které by byly lepší...

Jumanji (1995)

Pěkná rodinná komedie, ke které se rád vracím.

Kokosy na sněhu (1993)

Dnes už legendární komedie o partičce jamajských bobistů, kteří si splní sen o olympiádě. Sice jiné, než původně zamýšleli, ale o to krásnější a dojemnější příběh z toho vznikl. Takhle to přece dělají Švýcaři .... To jo, a taky dělají hodinky a to ty neumíš !

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Bohužel nejslabší díl o Vetřelci. Ale na druhou stranu jedná se už o 4. pokračování veleúspěšné ságy, takže ve finále mi to vychází jako obstojné dílo, které zas tak moc oproti předešlým nezaostává a přináší nám navrch něco nového. Akorát závěrečný mutant člověka-vetřelce se mi nelíbil. Zbytek filmu byl rozhodně lepší. Scénky s Riplyovou, když zjišťujeme, že je taky částečně vetřelec a ještě nevíme, na jaké stojí straně zda na lidské nebo na straně vetřelců jsou parádní.

Vetřelec ³ (1992)

Dobrý námět a pokračování celé série.

Vetřelec (1979)

Kultovní sci-fi. Vetřelci právem náleží čestné místo mezi světovou kinematografií. Pro mě druhý nejlepší díl celé čtyřdílné série o tomto neuvěřitelném živočichovi.

Eurotrip (2004)

Já se náramně bavil! Viděno několikrát a rád se podívám znovu. Některé scénky a hlášky jsou opravdu parádní. Pokud se chcete odreagovat a solidně se pobavit - Eurotrip je dobrá volba.

Heavy Metal (1981)

Toto dílo mi na jednu stranu vyrazilo dech, ale místy mě i velice zklamalo. Největší minus je nevyrovnanost jednotlivých povídek, ze kterých je to celé poskládané - některé jsou geniální a jiné hodně podprůměrné. Každopádně si tento počin zaslouží obdiv. S přihlédnutím k době, kdy vznikl, s přihlédnutím k originalitě díla musím zatleskat. 4*

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

3 věci, které mě zaujaly nejvíce:1) hudební doprovod, který byl parádní celý film (velice dlouhý film - viděna extended verze) 2) vtip, kterého tu bylo na western požehnaně 3) celková genialita snímku - gradace napětí je úžasná, některé scény jsou prostě jedinečné, kamera, režie .. Ale na plný počet to u mě v hodnocení stačit nebude a to jen díky tomu, že western mám raději na papíře - knížek o westernech jsem přečetl mnoho a jako žánr jej mám rád, ale filmy mě neberou tolik. Bohužel, ale je to fakt. I tak si myslím, že tento film se právem bude řadit k tomu nej, co daný žánr nabízí a to už déle než 45 let. 4*