Zločin - Šest minut (2013) (epizoda)

Tenhle díl případ prakticky neposune a odehrává se na jedom místě, ale za mě doposud nejlepší a nejsilnější díl tohoto seriálu. Herecky se tu jede první liga na všech frontách.

Boba Fett: Zákon podsvětí (2021) (seriál)

Málokdy hodnotím seriály daným průměrem jednotlivých epizod, ale u Book of Boba Fett moc nevidím jinou možnost. Strašně nekonzistentní slepenec, kde jsou na jednu stranu přinejlepším průměrné Rodriguezovy epizody (dvě ze tří navíc podprůměrné až hrozné) a na straně druhé Filoniho výborné epizody. Když si navíc celý seriál pro sebe kradou postavy z jiného (nejen) seriálu, je na této sérii zdá se něco špatně a jako by si sami tvůrci uvědomili, že Boba Fett minimálně v tomto podání zkrátka nemá šanci utáhnout celý seriál. 65%

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Vlažné reakce pravděpodobně dokázaly zchladit má očekávání natolik, že mi to vlastně až tak špatné nepřišlo. Výhrady obecně bych měl, protože některé věci srážejí druhého Strange vlastně úplně zbytečně. Na druhou stranu pokud se obecně žehralo nad kvalitou záporáků v marvelovských sólovkách, Wanda to zvládla opravdu na výbornou a směle bych ji zařadil mezi ty opravdu nejlepší v celém MCU.  Hodně fajn mi přišla nově příchozí America Chavez v podání neokoukané Xochitl Gomez a za mě se povedl i fanservis v polovině filmu (obecně považuji prostředí část na Zemi 838 za nejlepší z celého filmu). A prim hraje Mnohovesmír šílenství i v těch hororovějších pasážích. Bohužel některé dialogy a pokusy o humor působí dost trapně, zbytečné macho chování Strange, které mi k jeho charakteru představeném v předchozích filmech vůbec nešlo (scéna s Campbellem) a štvalo mě to i ve třetím Spider-Manovi. A pak mi víc než nedůstojné přišlo některé CGI a masky, což už opravdu ve filmech jako je tento nepřijde v pořádku. Ale abych nekončil na negativní stránce, pozitiva určitě převažují a jako popcornovka to funguje a uteče bez problému. 70%

1883 (2021) (seriál)

Spolu s Wind River je 1883 Sheridanova největší trefa, která nespočetkrát během těch deseti dílů zamíří přímo na solar. Vůbec by mi nevadilo, kdybych se s Duttony z přelomu devatenáctého a dvacátého století potkával alespoň ve formě četnějších flashbacků, které by daly trochu stagnujícímu Yellowstonu zase šťávu. Pro 1883 je každopádně odpovídající jen jediné hodnocení. 100%

Dobrodružství medvídka Paddingtona (2020) (seriál)

Jeden z těch seriálů, u kterého se zvládnete zakoukat i s dítětem a nakonec zjistíte, že to vlastně není nikterak zlé.

Rakeťák (2022)

Pověsti o Interstellaru pro děti nelhaly. Optikou dospělého je to krásný film, který vzdává hold všem možným vesmírným sci-fi filmům, na které si vzpomenete, se sympatickými postavami, příjemnou stopáží a nijak přepáleným humorem. Vzal jsem do kina poprvé čtyřleťáka a pro toho to bylo z hlediska příběhu ke konci zkrátka už moc hard sci-fi. Ale vydržel to, užil si to a je jasné, že až Rakeťák dorazí na Disney+, bude u nás hrát pravděpodobně docela často a jednou dojde k prozření a doteče mu definitivně i celkem zapeklitá pointa ohledně hlavního záporáka. Jako okno pro děti do světa sci-fi myslím, že Rakeťák funguje naprosto skvěle, jen je třeba odhadnout, kdy má dítě šanci docenit všechny kličky v ději. Když Vás ovšem nebude trápit, že k totálnímu pochopení nedojde hned, funguje i jako dobrodružná a akční podívaná, která není nikterak zběsilá. 80%

Stranger Things - Kapitola šestá: Do hloubky (2022) (epizoda)

Po vynikajících dílech 3 a 4 přichází zase o něco vlažnější 5 a 6. Musím říct, že čtyři hvězdičky v případě tohoto dílu jsou zase s odřenýma ušima a definitvně se ukazuje a potvrzuje, která dějová linka je ta nejzajímavější, nejlepší a zkoncentrovala si do sebe i všechny nejlepší postavy. Parta v Hawkins totiž válí a nechává za sebou i dějovou linku El, která jim sice svou zajímavostí šlape na paty, ale sama na to nestačí. Oproti tomu ruský výlet a kalifornské dobrodružství ukazuje pravý opak. Murray přesluhuje a prakticky jen irituje, Joyce se zvrtla v trapnou a směšnou postavu a nějak mi uniká, jak k téhle změně polohy mohlo vůbec dojít. Na road tripu zase Mike ani Will bez ostatních svoji dějovou linku netáhnou ani v nejmenším, Cheech a Chong mě štvou neskutečně a  na sílu protlačená Suzie je pak další hřebíček.. ALE i přes tyhle mé výtky je to pořád v těch ostatních částech hodně povedená řada a hororová/mysteriózní část je pravděpodobně nejpovedenější z celého seriálu. Stále se tak jedná o hodně povedenou podívanou, která by jen v některých ohledech mohla ubrat na stopáži, protože ne všem dějovým linkám je nutné dávat tolik prostoru.

Stranger Things - Kapitola čtvrtá: Drahý Billy (2022) (epizoda)

Tak to vypadá, že to náramě jde i bez Eleven. Jeden z nejlepších dílů seriálů s neskutečným lovecraftovským finále (takhle nějak by to mělo vypadat, až se do jeho díla někdo pustí) a přiznanou inspirací v Elm Street. Max FTW

Stranger Things - Kapitola třetí: Monstrum a superhrdina (2022) (epizoda)

Není náhoda, že ten prozatím nejlepší díl je ten nejkratší. Jsem rád, že se ve třetím díle dostáváme konečně na úroveň, která Stranger Things přísluší, ale pohled na stopáž následujících dílů mě přecijen trochu děsí. Zejména v prvním díle se dalo stříhat o mnoho více. Opatrně doufám a věřím v to, že laťka nastavená třetím dílem už nespadne a vypadá to, že nejlepšími postavami této řady budou Max, Steve, Dustin a Eddie.. ale uvidíme, co ještě předvede Hopp.

Starosta Kingstownu - Série 1 (2021) (série)

Nekompeomisní záležitost, která je místy náročná na to ji vůbec ukoukat. Silnějším povahám budiž odměnou skvěle napsané a zahrané postavy (Renner už ukázal ve Městě a Wind River, že Hawkeye rozhodně není jeho jediná poloha) a neotřelý příběh, který se na začátku může zdát dost neurčitý, ale s postupem času se šrouby utahují a smyčky stahují až do velkého finále nataženého na poslední tři díly. Sem s druhou řadou.