Bojovnice slunce (2018)

Možno som trochu zaujatý, lebo som bol v Iraku 9x, ale tento film sa fakt na nič nehrá. Je krásne skutočný. To čo si krajina prežila s Islamským štátom, je takmer neuveriteľné a umocňuje to fakt, že sa to všetko vlastne udialo pred pár rokmi. Sindžár som osobne navštívil a videl tie ruiny. Staré mesto je kompletne zničené. Na filme sa mi páčila hlavne kamera, nikam sa to neponáhľalo, nestavalo to na bombastických scénach, hudba bola podmanivá. Je cítiť, že režisérka je žena, citeľný je presah do ženského vnútra. Jedny z najsilnejších scén sú, keď ženy spievajú. Nevidel som lepší film z tohto prostredia.

Černobyl na kolečkách (2022)

Krásny dokument o sile vôle a života. Niekedy rozmýšľam, či človek musí prežívať niečo také ako Honza, aby si vážil každú minútu a každú sekundu na tomto svete, ktorý nie je ideálny. Fascinuje ma tá pomoc, ktorá sa Honzovi dostala. Po technickej stránke nie je dokumentu, čo vytýkať. Skvelej kamere asistuje i vynikajúci hudobný výber. Klobúk dole a Honzovi i ostatným želám veľa zdaru a ďalšie úspešné cesty.

Zagros (2017)

Majstrovský film, ktorý poukazuje na to, ako je pre niekoho dôležitejšia česť než pravda. Poodhaľuje "temnú stránku" Kurdov a všeobecne moslimskej spoločnosti. Ľudská dráma, ktorá je prirodzená, naturalistická, dokonale filmársky spracovaná. Pre mňa prekvapenie tohto roka.

Titanic (1997)

Neexistuje lepší film v histórii kinematografie. Nech si hovorí kto chce, čo chce.

Training Day (2001)

Tak cez tento film som ani nedýchal. Odporúčam pozerať ľuďom, ktorí majú problémy so sústredením.

Experiment (2010)

Tak tento film mi doslova vyrazil dych. Kto by to bol povedal, že z Foresta Whitakera sa stane najnegatívnejšia postava a najväčší despota.. Bravúrny výkon, klobúk dolu.

Ozbrojení a nebezpeční (2009)

Celkom nerozumiem, prečo také slabé hodnotenia. Ten film je strhujúci a nenechá diváka ani chvíľu na pokoji. Napätie, nepredvídateľné situácie robia film príťažlivým a prudko pozerateľným. Herci sú nadmieru presvedčiví, najmä Matt Dillon s tými jeho psými očami (vo filme riadny hajzel). Aj keď sa hovorí: sto ľudí, sto chutí, tento film môžem i po remeselnej stránke hodnotiť vysoko a hoci som nevidel možno toľko filmov, ako niektorí recenzenti na tomto portáli, toto nebola určite moja filmová premiéra.

Křest ohněm (2005)

Krvavá spŕška s istou dávkou patetizmu a priemerných hereckých výkonov. Dynamické akcie ale diváka držia v ostražitosti. Dobré béčko!

Komando (1985)

Blbosť jak svet, ale tak dobre sa na to pozerá...

Rozchod Nadera a Simin (2011)

Film, ktorý vás chytí a nepustí. Neskutočne dobre zvládnutá dráma zo života v islamskej spoločnosti. Herci by si zaslúžili to najvyššie možné ocenenie. Kde sa na nich hrabú hollywoodskí herci...