Perníkový táta (2008) (seriál)

Zacal som ho pozerat, len kvoli tomu... ani neviem preco udajne, perfektny prerod hl. postavy. Velmi dlho trvalo kym si ma ten serial ziskal. Ale ked som mu na konci 3. serii podlahol, tak som dychtivo sledoval kazdu cast. Koncom 4. serie si ma pan Heisenberg ziskal uplne. Tie pocity ktore som zazival, ked som pozeral poslednu seriu, fuuuu... tieto pocity som este nikdy pritom pri serialy nemal. Jednym slovom- MASAKER. Brayn Cranston a Aaron Paul, si ma ziskali ako nikto predtym a ten pocit stale pretrvava. Fakt genialna posledna seria je TOP z serialoveho sveta. Breaking Bad je moj naj serial ktory som dopozeral dokonca a akeho to konca. Klobuk dole pred scenaristami, tak vypilovat poslednu seriu v MASTERPIECE doslova. Pisem to s odstupom polroka, ale spomienky na toto veľdielo pretrvaju este velmi dlho. 101% ................................. My baby blue, i don´t forget ;)

Matrix (1999)

Film mojho detstva. Videl som ho aspon 10x a stale som ocareny tou genialnou myslienkou, ktora aj vdaka na tu dobu genialnymi spec. efektami robi z tohto filmoveho kusku masterpiece. Keanu Reeves a jeho pre mna najlepsi herec. vykon. Neviem si a ani nehcem si predstavit ako by to dopadlo keby mal Nea zahrat Will Smith. Strhujuce od zaciatku az do konca. Fakt klobuk dolle pred "bratmi" Wachowski. Co dokazali vytvorit a mnohym ludom priotvorit oci, ze tento sci-fi film, nemusi byt z dlhodobeho hladiska az tak sci fi. 100%..... videné 20.9.2020 Kultová záležitosť, ktorá zmenila filmový priemysel ako kedysi prvé star Wars. Revolučná otočná kamera “bullet tíme”,revolučná filozofia, excelentne obsadenie, nadčasový príbeh, ta hudba, ktorá to celé dopĺňala. Perfektne akčné scény ako v hale s policajtmi tak dovtedy nevídane súboje za hranicami fyziky. To vyobrazenie konca 90tych rokov, hackersky nadychane:))))))) Aj po 20 rokoch ten film jedno nestarne. Pre mna top sci-fi všetkých čias......100%

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Ani neviem co mam napisat. Koniec ma uplne ohromil, ako fakt som take finale necakal. Jack to zahral bravurne, fakt sa mi to pacilo, ta sestra mi neprisla az taka zla skor som si myslel ze ju Jack svojim sarmom zlomi nie uskrti :D No ale musim uznat ze ma zasluzile hodnotenie tato lahodka. Moj prvy film od Formana a rozhodne nie posledny. Medzi sialencami som spoznal pomerne dost znamych tvari, necakane. Na par scenach som sa aj dost zasmial. 100% .......videné 8.8.2020 opäť, prišiel mi tento film aj napriek 45 rokom od svojho vzniku, veľmi nadčasový. Geniálny Jack si to takmer ukradol pre seba, veľa známych vedľajších postáv, skvelý scenár to celé podčiarkuje, že na tento film sa dá vždy len tešiť, presne o tom filmy sú vdaka za ne ... 100%

Létat jako pták (1984)

Pribeh zaujimaveho priatelstva 2 chalanov zo susedstva, ktory pretrva aj velke rozdiely v mysleni, P. Modine a jeho laska k vtakom a samotnemu lietaniu, nema obdobu v danej teme. Velmi silne sceny na psychiatrii. Fakt uctihodny film s velmi nezvycajnou tematikou a vybornym hereckym vykonom 85%

Legenda o Mulan (1998)

Vydarena rozpravka videna opat po dost dlhom case, nestratila na care, posmial som sa, hudobny doprovod slusny, dracik je tam top :D.... 75%

Kmotr II (1974)

Malokedy pokracovania predcia svoje prve diely. Opat MUST to see! film. Dej sa zameriava vyraznejsie na Michaela, ale svoj cas tu ma aj ranne obdobie Vita Corleoneho. Musim sa priznat, ked som videl tento film prvykrat Roberta de Nira som fakt nespoznal, ale predviedol nadcasovy vykon. Al Pacino tu ukazuje zivotny vykon, dej genialny, ale zaroven temnejsi a smutnejsi ako v prvej casti. Hlavny dovod preco sa mi paci o trosicku viac, je pre mna velmi doveryhodna ukazka prevziatia moci na Kube komunistami, fakt top nehovoriac o tom ako to Michael cele predpovedal. Videne 2x a samozrejme druhe vzhliadnutie umocnilo moje presvedcenie ze tento film patri do mojej TOP5... 101% Po dalsom zhliadnuti opat neni co vytknut videne aj s prelozenymi italskymi konverzaciami uff stale som z togo paf 21.1.2015

Kmotr (1972)

Must to see! to je odkaz pre muzsku populaciu. Film, ktory ani po viac nez 40 rokoch nestraca na kvalite, prave naopak ukazuje hodnoty ktore dnes zial vidno pramalo. Coppola a jeho nie posledny Masterpiece. Marlon Brando a jedna z jeho zivotnych roli. Al Pacino a ukazka jeho potencialu ako chladnokrvne ale nadcasovo uvazujuceho Dona, ktora sa dokonale prejavi v nasledujucom filme. Neviem co viac dodat.... videne 2x. Po druhom zhliadnuti sa len upevnil moj nazor na genialitu tohoto filmu. 100%

Alenka v říši divů (2010)

Po vizualnej stranke stranke vyborne, ale dejovo nuda, zaver este vacsia, pre mna sklamanie. 60%

Jack a obři (2013)

Film ktory zapletkou nemal ako velmi prekvapit, ale tesil som sa aspon na vizaulnu stranku a samozrejme na Ewan McGregora. Film ma mierne sklamal, cely cas to bola dost priemerna podivana, aj ked Ewanova Anglictina bola uchvatna. Po grafickej stranke lahsi nadpriemer, ale opat zaverecne finale mi nedalo ani zdaleka to co som cakal. Nehovoriac uplny koniec, z ktoreho som sa pousmial. Avsak je to film ktory je stravitelny. Eleanor velmi povabna herecka i za nu 5% navyse. 65%

Poslední jednorožec (1982)

Videne po cca 15 rokoch a pozerane s velkou nostalgiou .... na niektore sceny si dokonca pamatam. Krasna rozpravka hmm uzastny hudobny doprovod. Taketo smutne a temne rozpravky sa dnes velmi nerobia. Ta vizualna stranka filmu mi tak nevadila necakne, Neviem velmi co dodat asi ze si to pozru raz aj moje deti :) 90%