• Thriller

Právě volal Tvůj milenec (1989) (TV film)

Hana Maciuchová a Jan Kanyza to rozehráli ve velkém stylu, jejich dialogy jsou cítit opravdovostí, protkané humorem a ironií.. Moc pěkné pokoukání, taková milá malá věcička a já se u ní tak skvěle bavila, u mě spokojenost..

Sedm bílých plášťů (1989) (TV film)

Tak tu máme sedm bílých plášťů těch, kteří byli v době vraždy poblíž místa činu, jeden z nich měl na sobě vrah.. Stačí najít ten jeden trochu jiný, co měl prsten v kapse, a udělat rekonstrukci.. Dle mého zdařilá televizní detektivka se sympatickým hereckým obsazením.. Charisma Petra Haničince se mi zamlouvalo a Hana Maciuchová v roli ošetřující lékařky skvělá..

Mistr Kornelius (1988) (TV film)

On je to takový malý televizní filmek, ovšem s velkým hercem, ano, mám na mysli Josefa Kemra, dal Kornelia s přehledem, lehkostí a věrohodně.. Téma nadčasové, kolik hřbetů už se ohlo, kolik životů bylo zmařeno, kolik nadějí a lásek bylo pohřbeno pro mamon.. Motivace mladíka mi ve srovnání s tím připadala zajímavější a pochopitelnější..

Poločas štěstí (1984)

Musím přiznat, že na mne dolehla nostalgie, život je holt změna a ne každá změna je vítaná, některé životní změny bolí.. Josef Vinklář se mi v roli stárnoucího Ondry Bozděcha moc líbil a to krásné chlapácké kamarádství s Jiřím Adamírou jsem mu věřila.. Skvěle je doplnila Hana Maciuchová, která snad ani moc hrát nemusela, měla jsem pocit, že je sama sebou, tedy ve vztahu s Jiřím.. Jo a Slávka Hozová jako Ondrova manželka byla báječná, taková správná mamina, kamarádka do nepohody, něžná osůbka s milým úsměvem..

Žáku Kašíku, nežeň se! (1985) (TV film)

Pro mě bezproblémově koukatelná komediální jednohubka, či lépe řečeno kolosální kokosárna.. V jednu chvíli mi přišlo trochu líto, že jsem nezažila takového chemikáře, jakým je tu pan Nárožný.. Pro Ondřeje Havelku mám slabost odjakživa, takže se mi líbil i tentokrát.. Příběh dvou kluků ze sedmé třídy, kteří po vypití elixíru vyrostou, ovšem jen fyzicky, ne mentálně, je místy úsměvný, místy vtipný, místy holt přešlapuje a působí naivně, možná i hloupě.. Nicméně s trochou nadhledu se to dá brát jako oddechovka s příjemným hereckým ansámblem.. Hana Maciuchová v roli maminky úžasná..

Jestli jednou odejdu (1985) (TV film)

Maminčina vzpoura v podání Ivy Janžurové senzační, to je tak, když pohár trpělivosti přeteče.. Přiznávám, že jsem se celou dobu pobaveně usmívala a místy smála nahlas, tak nějak podobně jako Zuza Bydžovská.. Prostě příjemná záležitost o jedné rodinné otrokyni, která jednoho dne řekne dost.. Herecké obsazení mně velice příjemné, Hana Maciuchová tvoří filmový pár s Radkem Brzobohatým, několikrát mě odbourali, filmový manžel Vladimír Brabec parádní, akorát si občas roztomile stál na vedení, no a nemohu nezmínit Stellu Zázvorkovou v roli babičky, ta byla úplně dokonalá..

Komtesa Mary (1983) (TV film)

S upřímným politováním musím konstatovat, že Oldřich Navrátil mě nedokázal ani na okamžik přesvědčit, že by byl svůdník, či snad stál za hřích, zřejmě nějaká chyba na mé straně.. Dámy to ovšem příjemně popotáhly, Jiřina Jirásková, Hana Maciuchová, Lenka Skopalová, na ty se mi koukalo moc hezky..

Plášť Marie Terezie (1982) (TV film)

Ten skutečný plášť MT bych nosit rozhodně nechtěla, musel být hrozně těžký.. Nicméně příběh o náhodném setkání dvou lidí ve středním věku na životní křižovatce mě zaujal, ona má vážné zdravotní problémy a on uvízl v opojných lihovinách... Milena Dvorská je v roli archivářky dojemná, milá, srozumitelná a pro mě velice krásná, působivá.. František Němec jako zpiťar mi vyrazil dech, byl tak lehce uvěřitelný, klobouk dolů, navíc mu to ohromně slušelo (když si odmyslím ty eskapády).. Hana Maciuchová v malé roli, přesto nepřehlédnutelná, bylo mi velice sympatické, že nechce nechat manžela bez dohledu..

Scapinova šibalství (1980) (TV film)

Zábavná taškařice se skvělými herci a herečkami, to je tak, když se mladíci z lásky žení, či chtějí ženit, bez souhlasu svých otců, skrblíků.. Vstoupí do dění jeden sluha, jeho nespoutaná živelnost, zajímavé a neotřelé nápady a především osobitost, Vladimír Menšík je tady úžasný.. Hana Maciuchová ve vedlejší roli okouzlující..

Čarovné prstýnky (1978) (TV film)

Hraje-li vílu Rokytku mladá a půvabná Hana Maciuchová, nemám nejmenší problém se pohádkově naladit. Jedná se o milou a příjemnou záležitost s hezkou hudbou.. Prstýnku, spěchej za prstýnkem, k milému dones mě honem..