Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Dobrodružný

Recenze (1 296)

plakát

Tři v tom (1981) (divadelní záznam)

Rozpustilá taškařice o třech neprovdaných dívkách v nesnázích, no já se bavila královsky.. Ten herecký ansámbl mi byl do jednoho sympatický, moc mile mě překvapila trojice Čepek-Zahajský-Vízner, pánové byli skvělí, no a Josef Abrhám jako smolař ve všech ohledech úžasný.. Mezi ženami tu jednoznačně září Libuška Šafránková, krásná, temperamentní a v okamžicích vyznání okouzlující.. Nádherná záležitost..

plakát

Doktor Munory a jiní lidé (1997) (TV film)

Úsměvná záležitost, kterou stojí za to vidět, neb je tu Libuška Šafránková v tak trochu jiné roli, v hlavě celkem dost prázdno (jen kostýmky a blůzky) a já jí uvěřila během několika minut, tak výborná a přesvědčivá umí být.. U mě spokojenost, bylo mi potěšením..

plakát

Dokonalý muž, dokonalá žena (1986) (TV film)

Několik krátkých příběhů o soužití muže a ženy mě pobavilo a rozesmálo.. Je to pěkně napsané, nechybí tomu vtip, ani nadhled.. Libuška Šafránková a Josef Abrhám tvoří krásný pár, moc příjemně se mi na ně koukalo..

plakát

Neobyčejné životy - Libuše Šafránková (2013) (epizoda)

Moc pěkně zpracovaný dokument a krásné ohlédnutí za profesní dráhou půvabné, talentované a velice příjemné ženy.. Od malé Barunky nesmělými krůčky k Popelce, no a pak už se s filmovými nabídkami roztrhnul pytel.. Posílám tam nahoru do hereckého nebe poděkování a v úctě zůstávám, paní Libuška je součástí mého vlastního srdce a na tom se nic nemění..

Happily (2021)

Zábavná, svěží a zajímavá věcička.. Inu, můj smysl pro divnověci opětovně potvrzen.. Mně se tento snímek zamlouval od prvních minut, ústřední dvojice mi byla nesmírně sympatická, Joel McHale se svým chlapeckým úsměvem a Kerry Bishé s krásnýma očima i tělem, ladilo jim to spolu a fantasticky to mezi nimi jiskřilo.. Mám slabost pro tajemné kufříky, převrácené vnímání, noblesní nadhled i černý humor.. Chtěla jsem dát čtyři solidní hvězdy, ale zdejší hodnocení mě nutí dát za pět..

plakát

Milenky starého kriminálníka (1927)

Anny Ondráková a Vlasta Burian si tuhle ztřeštěnou komedii o záměně totožnosti naložili na svá bedra a zvládli to úžasně.. Bylo mi potěšením, od srdce jsem se zasmála..

Iris (2001)

Životopisné drama o Iris Murdochové má čtyři pevné pilíře - Judi Denchová je jako stárnoucí a nemocná žena lehce uvěřitelná, prostě je jedním slovem výborná, Kate Winsletová jako její mladší verze ve své živelnosti a přirozené kráse báječná, no a oba pánové též zaslouží pochvalu a poklonu, Jim Broadbent i Hugh Bonneville  jsou skvělí.. Příběh o talentované básnířce, výjimečné spisovatelce a v neposlední řadě profesorce na univerzitě v Oxfordu se věnuje dvěma obdobím z jejího života, seznámení a soužití s Johnem Bayleym (tj. mládí) a pak té poslední a smutné kapitole..

plakát

Kámoši až na dno lahve (2013)

Sledovat počínání těchto dvou mladých párů není příliš zajímavé či objevné, jedná se o takovou tu klasickou vztahovku v pomalejším tempu.. Společně strávený víkend jim zamíchá karty a oni se topí ve vlastních emocích.. Inu, pokud někdo nemá jasno v tom, kde končí přátelství a začíná intimní vztah, zřejmě by se neměl pouštět do podobných experimentů.. Olivia Wilde je půvabné stvoření, no na druhou stranu tu není ani jeden mužský, který by za hřích stál.. Koukat na pěknou ženu je sice bezva, ale pohled na atraktivního muže je mi přece jen bližší a to se mi nesplnilo..

Nahá pastýřka (1966)

Moc pěkná detektivka, ten spletitý příběh kolem zmizelého obrazu Nahé pastýřky mě zaujal.. Potěšilo mě i herecké obsazení, pánové Höger, Nedbal, Růžek a Menšík to zvládli na výbornou, no a nemohu nezmínit kriminální živel v podání Bohumila Šmídy, jeho Pacínek je prostě báječný..

plakát

Jipuragirado jabgo sipeun jibseungdeul (2020)

Všichni zúčastnění mají trable, zoufale potřebují prachy.. Cestování tašky z ruky do ruky mě bavilo.. Herecký ansámbl sympatický, svižné tempo, no a propojení žánrů mi sedlo, včetně černého humoru a brutality.. Rozuzlení parádní a závěrečné titulky kouzelné..