Poker Face (2023) (seriál)

Zaujímavá idea s príjemným pilotom, ale nie príliš vydareným pokračovaním.   Sympatickí herci sa minuli v prvom dieli a zvyšok škoda reči. Otravná hlavná postava v šablónovitých dieloch vyšetruje len tak btw vraždy spôsobom a la Colombo pred polstoročím, vhodné pre nie príliš náročných divákov  Štvrtý diel som už nemal sily dopozerať.   Zase som raz naletel podcastu na Sme.

Godzilla Minus One (2023)

Zaujímavý mix akčno-Godzilovského masakra a existencionalistickej (melo)drámy z tesne povojnového Japonska. Konečne Godzila s hlbšou myšlienkou a naznačené vyrovnanie sa s úlohou japonskej vlády (a Japoncov) s vojnou. Tak tam sme ešte na Slovensku nedorástli :-(,  Potešilo CGI na úrovni ako aj zdarilo urobené A6M5 Zero a J7W Shinden - paráda. Keby to bolo ešte o chlp temnejšie, bolo by to za 5*.

C.B. Strike - Neklidná krev (2022) (série)

Má to svoju kvalitu, ale buď som za dva týždne zostarol a zmenila sa mi povaha, alebo sa zmenila atmosféra a celkový podtón tejto série (a aj celkové vyznenie je temnejšie) . A podľa mňa to nie je zmena k lepšiemu. A Holliday tiež už nie je to čo v prvej sérii. Naťahovanie chémie medzi hlavnými postavami je citlivé, ale nevydrží večne - sklamanie.

Maid Droid (2023) odpad!

Nezmysel vhodný pre rýchloposuv, nič zaujímavé

Kdo je Erin Carterová? (2023) (seriál)

Ako varianta x-krát videného príbehu to nebolo nič svetoborné, ani casting nič extra, ale napodiv to drží pohromade (v rámci žánru) a dá sa na to pozerať, dokonca je to vhodné na nočný binge watch na odpútanie od reálnych problémov.. Silná materská a tele-novel linka. Do polovičky 6. dielu je to na 4*, potom to išlo dole.

Městečko Wander (2020)

Tak k tomuto sa dá povedať len toľko, že .... Premrhaná šanca, škoda.

Invaze (2021) (seriál)

Nevyužitý veľmi sľubný potenciál, ale pozerať sa dá. Pre mňa príliš moderné, príliš všeobjímajúce a farebné na to aby plne zaujalo znalca sci-fi. Zo scenára trčia zle maskované motívy a manipulácia autorov. Na rozdiel od naivnej druhej série som prvú dopozeral.

Signora Volpe (2022) (seriál)

Not great, not terrible, teda ak milujete polo-romantické kriminálky kde milá a empatická bývalá agentka všetko dovedie k šťastnému až dojemnému koncu. Krásny Taliansky vidiek skombinovaný s dialógmi na úrovni Pilcherovej. Dva diely mi stačili.

Setkání v Praze, s vraždou (2008) (TV film)

Tak slabé a až amatérske spracovanie je až  zarážajúce. Motivácia postáv katastrofa, prevedenie nepresvedčivé. Škoda času. Postavy sa dokola správajú ako blbci a Liška je tragéd. Janžurka nemala čo poriadne hrať a bolo to poznať.

Meg 2: Příkop (2023)

Naprostý blábol po všetkých stránkach, neuveriteľné klišé. Film nechtiac paroduje sám seba a porušuje snáď všetky prírodné zákony - od biologických cez fyzikálne až po sociologické. Tankovanie vrtuľníka za visu mi takmer odpálilo dekel.    Vhodné pre dementorov a zrakovo postihnutých.  Hviezda za snahu a cgi.