Oko nad Prahou (2010)

Na začátku se Vám musím k něčemu přiznat. Jsem velký fanoušek Jana Kaplického i jeho knihovny. A naprosto obrovsky nenávidím Klause a ještě víc toho parchanta Knížáka. Ježiš to jsem se zas nasral, když jsem si na něj vzpomněl. Co je však jisté, tenhle snímek nese poselství pro další generace. Poselství o tom jak se Česká republika nachází počátkem 21. století v hovnech. Poselství o tom, jak nám vládnout totálně neschopní lidé a ti schopní se politiky bojí jak čert kříže. Je to jeden z mála filmů, který mně dokázal vehnat slzy do očí. Naprosto podmanivá hudba, která si mě naprosto získala. Silný a tragický příběh jednoho muže, který chtěl něco změnit. Něco vytvořit. Ale naše byrokratická, zkorumpovaná a prolhaná "elita", která nám vládne, mu to znemožnila. Pro mě naprosto srdcová záležitost a jasných 5/5. Pro jiné jen obyčejný dokument. Čest památce Jana Kaplického.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Pohodová oddychovka. Nic víc, nic míň. Příběh hodně průhledný ( konec by předpověděl i můj pes, kdybych nějakého měl), ale to ničemu nevadí pokud to berete jako pohodový film na neděli večer. Brad Pitt a Angelina si opravdu sedí. Pokud od filmu nic neočekáváte, královsky se pobavíte. Pokud očekáváte pecku, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat, budete zklamáni. Za mě pěkný 3/5.

Vlk z Wall Street (2013)

Ufffff. To byla nálož. Už když jsem šel do kina, byl jsem si jistý, že budu nadšenej. Scorsese, DiCaprio a téma kolem Wall Street mě prostě nemohli zklamat. A nezklamali. S otevřenou pusou jsem sledoval karneval rozmařilosti. Absolutně nechápu jak se toto mohlo OPRAVDU dít v 90. letech. Kdyby ve 20-tých... Asi je zbytečné zmiňovat DiCapriovu bezchybnost....Give him the fucking Oscar, guys. Z méhlo pohledu až neskutečně vtipné. Scény, když objevuje stádium mozkové obrny, nebo když obědvá s Mcconaugheyem mě dostávali do kolen. Ačkoliv jsem to vůbec nečeka l, byl Wolf of the Wall Street jeden z nejvtipnějších filmů, který jsem kdy viděl. Obávám se ale, že tenhle film zmaří spoustu životů mladých lidí, kteří si budou myslet, že prachy se vydělávaj samy, že podvádět je v pohodě, nebo že koks je vlastně fajn věc. Z filmové hlediska jasných 5/5. Ale ale ať si proboha nikdo nemyslí, že život Jordana Belforda je ten pravý.

Tmavomodrý svět (2001)

Jako hrdý Čech dávám 6/5, jako uživatel ČSFD bohužel pouze pět z pěti, víc jednoduše dát nejde. Někteří tady píšou, že jde o citové vydírání. Ano asi je to pravda. Ale já jsem se nechal vydírat sakra rád. Duo Svěráků nám předkládá parádní podívanou, která by se měla povinně promítat ve všech školách, aby naše děti věděli, že v minulosti existoval někdo, na koho jsme mohli být pyšní. Aby si nemysleli, že Česko bylo vždy plné takové verbeže, jako je dnešní politická scéna. František Sláma je pro Ondřeje Vetchého, když nepočítáme Jirku Luňáka z Okresního přeboru, životní role. Nechce se mně tu vypisovat, že skvělí byli vlastně všichni. Při scénách z lágru jsem si znovu připomněl, jaký byli (jsou) komunisti svině. A toho není nikdy málo. Absolutní špička českého filmu.

jOBS (2013)

Do kina jsem šel bez nějakého velkého očekávání a bohužel film mě nepřekvapil. Nuda, šeď, šeď. Už pět minut po jOBSovi, kdy jsem na záchodě četl reklamu na novou cukrárnu na náměstí, jsem na něj zapomněl. A přitom to začalo docela dobře. Úvodní scéna "Možná je tu ještě něco" mě navnadila a já se začal těšit, že se všechny recenze pletly. Nepletly. Po zbytek filmu jsem se musel každých 20 minut koukat na hodinky, kolik že je to hodin. Ashton Kutcher vyloženě nezklamal, ale do role takové role se nehodí. Škoda, že takovéto skvělé téma, jakým Steve Jobs a Apple bezesporu je, si nezasloužilo lepší provedení. Třeba jednou.