Roming (2007)

V podstatě celou stopáží filmu jsem se pronudil a jenom nevěřícně zíral na Bolka Polívku, který nepronese snad jedinou repliku bez sprostého slova a to v 90ti procentech nějaký tvar nebo přetvoření slůvka pí*a. Celý to působí strašně amatérsky a vykonstruovaně a nakonec to nedojde vlastně nikam. Příšerná romská hudba snad už ani nestojí za řeč. Ta hvězda je za místy zajímavou kameru.

DOA: Na život a na smrt (2006)

Milá guilty pleasure, která nemůže urazit nikoho, kdo se chce jenom na půldruhý hodiny zabavit. Skoro nulovej příběh, tuny klišé, zajímavý vizuální zpracování a pěkný holky.

Fontána (2006)

A já myslel, že Aronofsky nemůže natočit nic lepšího než Rekviem... obrovský omyl

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Zbytečně ukecanej snímek, kterej se snaží dělat z obyčejnýho popkornu něco jako kult. Sem tam dobrej vtípek. Závěrečná bitva sice překombinovaná (jak již to poslední dobou bývá), ale narozdíl od zbytku filmu zábavná. Celý by to chtělo aspoň o hodinu sestříhat. Nechápu co je to za módu tahat akční filmy nad dvouhodinovou stopáž... a už vůbec nechápu, co se na tomhle někomu líbí na 4*

Fifty Percent Grey (2001)

Takhle drsnej krátkometrážní animáč se jen tak nevidí a tim nemyslim jen krvavostí, ale i nápadem.

Dobytí severního pólu (2006) (divadelní záznam)

Když to srovnám s tim výletem na Kokořín (i když vim, že se to VŮBEC nedá srovnávat) vyjde z toho Cimrmanovo divadlo daleko lépe - 5*

Medvěd (1988)

Je s podivem, kolik emocí dokáže vyvolat film o tvorech, kteří svou mimikou emoce vyjadřovat neumí (záběr na třesoucí se tlapku má hodně do sebe). Ještě podivuhodnější je ale fakt, že tu zvířecí exhibici dokázal Annaud ukočírovat tak krásnym způsobem.

Sedm (1995)

Dokonalý a nejlepší kriminální thriller, který kdy vznikl. Více netřeba říkat, to se musí vidět. A připravte se na pořádnou depresi!

King Kong (2005)

Po shlédnutí Konga ze 33. roku už si nemyslím, že Jackson naplácal všechny výplody své mysli do jednoho filmu o opici, ale vím, že natočil skvělý remake (v některých scénách dokonce poctu) filmu, který má evidentně rád.